Instalacje grzewcze – lista artykułów

Czy wybór grzejników może wpłynąć na niższe rachunki? Nowoczesne grzejniki płytowe

Rosnące koszty ogrzewania coraz częściej stają się powodem podjęcia decyzji związanej z modernizacją i wymianą istniejących źródeł ogrzewania. Taka inwestycja może przynieść znaczne oszczędności, szczególnie jeśli wyborem jest pompa ciepła lub energooszczędny kocioł gazowy. Jednak musimy pamiętać, że kosztem będzie nie tylko sama wymiana źródła ciepła, ale także instalacja odpowiedniego ogrzewania, która zapewni efektywność energetyczną i ekonomiczną całego przedsięwzięcia. I wbrew popularnej opinii – nie tylko ogrzewanie podłogowe zapewni energooszczędne ogrzewanie domu.

Grzejnik ścienny, stojący czy może dekoracyjny?

Belgijskie grzejniki przełamują wszelkie możliwe stereotypy jeśli chodzi o pojęcie „klasycznego grzejnika”. Działają w superwydajnej, ekonomicznej technologii Low-H2O, są trwałe (30 lat gwarancji), dobrze zaprojektowane, a bogata karta kolorów może przyprawić o zawrót głowy.

Kilka inspiracji w wyborze grzejników

Wyposażając zupełnie nowe mieszkanie lub dokonując remontu, musimy dokładnie zaplanować każdy szczegół – tak, by dana przestrzeń była w stu procentach zgodna tym, co sobie wymarzyliśmy. Ta zasada obejmuje także grzejniki, które - odpowiednio dobrane - nie tylko swoją funkcjonalnością służą nam przez lata, ale pięknie zdobią i definiują całe wnętrze. Jak wygląda historia grzejników? Jakie rozwiązania są aktualnie najmodniejsze?

Nowoczesne grzejniki łazienkowe: eleganckie i funkcjonalne rozwiązania od Emultimax.pl

Łazienka to jedno z istotniejszych pomieszczeń domu. Niezwykle funkcjonalna i reprezentatywna, często jest wyznacznikiem dobrego gustu domowników. Jednak dla zapewnienia optymalnego poziomu komfortu, niezależnie od rozmiaru czy stylu tego pomieszczenia, potrzebuje ono odpowiedniego ogrzewania. To, jakie grzejniki łazienkowe wybierzesz, ma ogromne znaczenie – nie tylko dla komfortu korzystania z łazienki, ale też dla ogólnej efektywności energetycznej twojego domu. Nowoczesne grzejniki łazienkowe to idealne połączenie estetyki i funkcjonalności, które pozwoli Ci stworzyć ciepłe i przytulne miejsce. Jak więc połączyć funkcjonalność z estetyką? Z pomocą przychodzi Emultimax – firma, która od ponad dekady zajmuje się dystrybucją profesjonalnych systemów grzewczych!

Mity i fakty na temat grzejników aluminiowych

Grzejniki aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach. Choć są znane od lat i sprawdzone przez miliony użytkowników, to wciąż wokół nich krąży wiele mitów oraz fałszywych przekonań. Postanowiliśmy więc obalić niektóre z nich i podzielić się wiedzą, podając kilka niezaprzeczalnych faktów.

Jak wybrać idealny kolor grzejnika do wystroju wnętrza?

Obecne trendy w aranżacji wnętrz nie pozostawiają wątpliwości - kolor ma moc! Zarówno jako motyw przewodni, jak i znaczący detal musi się pojawić w każdym modnie urządzonym pomieszczeniu. Barwne akcenty powinny jednak nie tylko zdobić, ale też pełnić dodatkowe funkcje. W tej roli sprawdzą się kolorowe grzejniki. Jak umiejętnie wprowadzić je do wnętrz? Podpowiadamy!

Dlaczego warto rozważyć zakup hybrydowej pompy ciepła?

Hybrydowa pompa ciepła to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Można je zastosować zarówno w nowych budynkach, jak i w starych, w których została przeprowadzona modernizacja systemu grzewczego. Dlaczego warto rozważyć zakup hybrydowej pompy ciepła?

Kocioł gazowy jednofunkcyjny z oddzielnym zasobnikiem czy dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem - jak dokonać właściwego wyboru?

Kotły gazowe wykorzystuje się zwykle nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale także do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przy wyborze urządzenia często pojawia się pytanie, jaki kocioł wybrać – z wbudowanym zasobnikiem czy też z zasobnikiem, który jest osobno poza urządzeniem. Jaka jest pomiędzy nimi różnica i jak wpływa na nasz komfort? W tym artykule podpowiadamy, który sprzęt wybrać w zależności od naszych potrzeb.

Głowice termostatyczne - co warto o nich wiedzieć?

Komfort w domu w czasie zimnych miesięcy zależy w dużej mierze od temperatury panującej w pomieszczeniu. Jednak nadmiernie nagrzane mieszkanie, nie tylko jest absolutnym przeciwieństwem komfortu, ale też generuje wysokie rachunki dla domowego budżetu. Optymalnym rozwiązaniem jest głowica termostatyczna. Pozwala regulować pracę grzejników stalowych, aluminiowych i bimetalicznych w systemach centralnego i autonomicznego ogrzewania.

Co się najczęściej psuje w pompach ciepła? Błędy podczas montażu

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?


Stron: 70 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18794 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >