Instalacje grzewcze – lista artykułów

Zalety pieca gazowego Vaillant

Koszty ogrzewania domu z roku na rok są coraz wyższe, dlatego wiele osób zastanawia się, jak wybrać urządzenie grzewcze, by zaoszczędzić pieniądze w sezonie zimowym. Obecnie bardzo wydajnym rozwiązaniem jest zamontowanie nowoczesnego pieca gazowego firmy Vaillant. Ponieważ ten kocioł kondensacyjny pozwoli Ci zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 30%. Co jeszcze można zyskać, wybierając piec gazowy Vaillant?

Kocioł kondensacyjny - ekonomiczne i bezobsługowe urządzenie

Ogrzewanie gazowe to jeden z popularnych systemów techniki grzewczej. Jego podstawową korzyścią jest przede wszystkim jakość pracy, wydajność oraz minimalna ilość miejsca potrzebna do montażu urządzeń. Posiadając instalację i piec gazowy nie trzeba składować opału w postaci drewna, węgla czy ekogroszku. Ponadto kocioł kondensacyjny gazowy zapewnia najwyższą sprawność cieplną przy jednocześnie ograniczonym zużyciu energii.

Stylowy i funkcjonalny grzejnik do łazienki

Design na najwyższym poziomie mógłby wydawać się czymś, co znajduje się na przeciwległym biegunie praktyczności. Połączenie tych cech musiałoby być więc pójściem na kompromis i rezygnowaniem z części rozwiązań. NIVA Bath i NIVA Electric nie są jednak żadnymi ustępstwami. Co kryją w sobie grzejniki od Vasco?

Czy samodzielnie można zamontować pompę ciepła?

Pompy ciepła to w dzisiejszych czasach urządzenia, które cieszą się ogromną popularnością. Czy ich wybór jest trudny? Co jest najważniejsze przy zdecydowaniu się na pompę ciepła? Czy można zaoszczędzić na montaż i zająć się im samodzielnie? Postaramy się rzetelnie odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Zaczynajmy.

Czym się chłodzić w mieszkaniu, w którym nie mamy klimatyzacji?

Chłodzenie w samochodach stało się standardem, choć spędzamy w nich dużo mniej czasu niż w domu. Jednak, czy aby mieć przyjemną temperaturę w swoich 4 kątach w okresie letnim musimy instalować klimatyzację? Nie, gdyż pomieszczenia ochłodzą grzejniki, które pracują w trybie ogrzewania podczas zimy i chłodzenia latem.

Jaka jest różnica pomiędzy pompą ciepła gruntową a powietrzną?

Pompa ciepła jest coraz częściej stosowanym w ostatnich latach źródłem ciepła dla domów, ale też budynków biurowych, handlowych czy użytkowych, zastępując urządzenia spalające jakiekolwiek paliwo. Pompa ciepła, wykorzystując czystą energię elektryczną i pobraną z otoczenia energię cieplną, pozwala zapewnić komfort cieplny użytkownikom budynków, nie powodując emisji spalin, a co za tym idzie, zanieczyszczenia środowiska. W zależności od tego, skąd czerpiemy energię cieplną, dzielimy pompy ciepła na powietrzne i gruntowe. Sprawdź, która będzie lepsza dla Ciebie!

Dlaczego lepiej wybrać grzejnik aluminiowy niż stalowy?

Budując dom, wyposażając mieszkanie lub robiąc remont, natrafiamy na wiele trudnych decyzji. Jedną z nich jest z pewnością wybór grzejników. Przecież komfort cieplny to kluczowy element, aby nasz dom był wygodny i przyjazny na co dzień. Czym zatem charakteryzują się grzejniki stalowe, a czym grzejniki aluminiowe? Jak działają? Jaka jest ich efektywność? Na co zwrócić uwagę przy wyborze danego modelu?

Klimakonwektor - funkcjonalne rozwiązanie, które latem chłodzi a zimą przyjemnie grzeje

Globalne ocieplenie coraz częściej zaskakuje nas afrykańskimi temperaturami, ale też chłodnymi wieczorami w środku lata. Konstruktorzy mając na uwadze zmiany klimatyczne naszego kontynentu opracowali grzejnik, który latem chłodzi, a w zimne dni zapewnia optymalne ciepło. Klimakonwektor VIDO S2 to nowa propozycja, dzięki której zadbamy o optymalną temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych przez cały rok.

Czy obecnie można skorzystać z dofinansowania na zakup pompy ciepła

Wzrost kosztów życia, w tym tych związanych z ogrzewaniem, dotyczy każdego z nas. Warto więc postawić na ekologiczne źródła ciepła, dzięki którym w dłuższej perspektywie nie tylko zmniejszymy wydatki związane z ogrzewaniem, ale również będziemy chronić środowisko. Stojąc przed wyborem systemu grzewczego, rozważmy inwestycję w pompę ciepła. Szczególnie teraz, kiedy można skorzystać z opłacalnych programów dofinansowań.

Grzejniki elektryczne - komu się to opłaca?

Grzejniki elektryczne to przede wszystkim rozwiązanie dla osób, które zdecydują się na innowacyjne, zdrowe oraz oszczędne ogrzewanie wnętrz. Zamiast inwestować w przestarzałą i mało wydajną kotłownię, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dzisiaj jest zakup funkcjonalnych, praktycznych oraz energooszczędnych grzejników elektrycznych. Pozwoli to na stworzenie nowoczesnej, ekologicznej przestrzeni, emanującej naturalnym i zdrowym powietrzem.


Stron: 69 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >