Grzejniki – lista artykułów

Wymiana starych grzejników na aluminiowe to ekonomiczne i estetyczne rozwiązanie

Rozwiązania umożliwiające oszczędności w domach i mieszkaniach to w ostatnim czasie coraz większy trend budowlany i projektowy. Stworzenie ekonomicznej przestrzeni, pozwalającej zaoszczędzić wodę, energię czy pieniądze to wyzwanie, które dzięki innowacyjnym produktom wcale nie musi być bardzo problematyczne. Jeśli posiadamy grzejniki stalowe lub żeliwne warto wymienić je na modułowe grzejniki aluminiowe. Aby wymiana była szybka i prosta, dobrze jest sięgnąć po innowacyjne rozwiązania montażowe, takie jak grzejniki z dolnym podłączeniem, co pozwoli wymienić dotychczas pracujące grzejniki stalowe na aluminiowe bez potrzeby zmian w instalacji! To dobra decyzja nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim ekonomicznych – jest to bowiem rozwiązanie oszczędnościowe, które przekłada się dodatkowo na ekologię.

Czy wybór grzejników może wpłynąć na niższe rachunki? Nowoczesne grzejniki płytowe

Rosnące koszty ogrzewania coraz częściej stają się powodem podjęcia decyzji związanej z modernizacją i wymianą istniejących źródeł ogrzewania. Taka inwestycja może przynieść znaczne oszczędności, szczególnie jeśli wyborem jest pompa ciepła lub energooszczędny kocioł gazowy. Jednak musimy pamiętać, że kosztem będzie nie tylko sama wymiana źródła ciepła, ale także instalacja odpowiedniego ogrzewania, która zapewni efektywność energetyczną i ekonomiczną całego przedsięwzięcia. I wbrew popularnej opinii – nie tylko ogrzewanie podłogowe zapewni energooszczędne ogrzewanie domu.

Grzejnik ścienny, stojący czy może dekoracyjny?

Belgijskie grzejniki przełamują wszelkie możliwe stereotypy jeśli chodzi o pojęcie „klasycznego grzejnika”. Działają w superwydajnej, ekonomicznej technologii Low-H2O, są trwałe (30 lat gwarancji), dobrze zaprojektowane, a bogata karta kolorów może przyprawić o zawrót głowy.

Kilka inspiracji w wyborze grzejników

Wyposażając zupełnie nowe mieszkanie lub dokonując remontu, musimy dokładnie zaplanować każdy szczegół – tak, by dana przestrzeń była w stu procentach zgodna tym, co sobie wymarzyliśmy. Ta zasada obejmuje także grzejniki, które - odpowiednio dobrane - nie tylko swoją funkcjonalnością służą nam przez lata, ale pięknie zdobią i definiują całe wnętrze. Jak wygląda historia grzejników? Jakie rozwiązania są aktualnie najmodniejsze?

Nowoczesne grzejniki łazienkowe: eleganckie i funkcjonalne rozwiązania od Emultimax.pl

Łazienka to jedno z istotniejszych pomieszczeń domu. Niezwykle funkcjonalna i reprezentatywna, często jest wyznacznikiem dobrego gustu domowników. Jednak dla zapewnienia optymalnego poziomu komfortu, niezależnie od rozmiaru czy stylu tego pomieszczenia, potrzebuje ono odpowiedniego ogrzewania. To, jakie grzejniki łazienkowe wybierzesz, ma ogromne znaczenie – nie tylko dla komfortu korzystania z łazienki, ale też dla ogólnej efektywności energetycznej twojego domu. Nowoczesne grzejniki łazienkowe to idealne połączenie estetyki i funkcjonalności, które pozwoli Ci stworzyć ciepłe i przytulne miejsce. Jak więc połączyć funkcjonalność z estetyką? Z pomocą przychodzi Emultimax – firma, która od ponad dekady zajmuje się dystrybucją profesjonalnych systemów grzewczych!

Mity i fakty na temat grzejników aluminiowych

Grzejniki aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach. Choć są znane od lat i sprawdzone przez miliony użytkowników, to wciąż wokół nich krąży wiele mitów oraz fałszywych przekonań. Postanowiliśmy więc obalić niektóre z nich i podzielić się wiedzą, podając kilka niezaprzeczalnych faktów.

Jak wybrać idealny kolor grzejnika do wystroju wnętrza?

Obecne trendy w aranżacji wnętrz nie pozostawiają wątpliwości - kolor ma moc! Zarówno jako motyw przewodni, jak i znaczący detal musi się pojawić w każdym modnie urządzonym pomieszczeniu. Barwne akcenty powinny jednak nie tylko zdobić, ale też pełnić dodatkowe funkcje. W tej roli sprawdzą się kolorowe grzejniki. Jak umiejętnie wprowadzić je do wnętrz? Podpowiadamy!

Głowice termostatyczne - co warto o nich wiedzieć?

Komfort w domu w czasie zimnych miesięcy zależy w dużej mierze od temperatury panującej w pomieszczeniu. Jednak nadmiernie nagrzane mieszkanie, nie tylko jest absolutnym przeciwieństwem komfortu, ale też generuje wysokie rachunki dla domowego budżetu. Optymalnym rozwiązaniem jest głowica termostatyczna. Pozwala regulować pracę grzejników stalowych, aluminiowych i bimetalicznych w systemach centralnego i autonomicznego ogrzewania.

Stylowy i funkcjonalny grzejnik do łazienki

Design na najwyższym poziomie mógłby wydawać się czymś, co znajduje się na przeciwległym biegunie praktyczności. Połączenie tych cech musiałoby być więc pójściem na kompromis i rezygnowaniem z części rozwiązań. NIVA Bath i NIVA Electric nie są jednak żadnymi ustępstwami. Co kryją w sobie grzejniki od Vasco?

Czym się chłodzić w mieszkaniu, w którym nie mamy klimatyzacji?

Chłodzenie w samochodach stało się standardem, choć spędzamy w nich dużo mniej czasu niż w domu. Jednak, czy aby mieć przyjemną temperaturę w swoich 4 kątach w okresie letnim musimy instalować klimatyzację? Nie, gdyż pomieszczenia ochłodzą grzejniki, które pracują w trybie ogrzewania podczas zimy i chłodzenia latem.


Stron: 45 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 124

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >