Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Jak przebiega proces budowy domu modułowego

Czy proces budowy wymarzonego domu musi być okupiony stresem? Coraz więcej osób stawia na komfort – nie tylko ten przyszły, kiedy już zamieszkamy we własnym M, ale też towarzyszący samej jego realizacji. Na polskim rynku nie było do tej pory oferty kompleksowej usługi budowlanej dla klientów, którzy chcieliby nabyć prefabrykowany dom „z wyższej półki”. Na tę potrzebę odpowiedzieli cenieni polscy architekci, Karol Nieradka i Gaweł Biedunkiewicz. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu w branży architektoniczno-budowlanej opracowali oni profesjonalny system „produkcji” domów jednorodzinnych, który został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o komforcie konsumentów. Jak wyglądają kulisy takiej realizacji?

Co jest zawarte w projekcie hali

Projekt budowlany hali można podzielić na dwie zasadnicze części: formalno-prawną; dokumentację projektową. Obie części w zależności od skali inwestycji, warunków przestrzennych, przeznaczenia, rodzaju technologii; mogą być różne dla poszczególnych budynków. W zakresie dokumentacji formalno-prawnej najczęściej występującymi dokumentami są: uzgodnienia przyłączy, uzgodnienia zjazdu, wyłączenie z produkcji rolniczej. Fakultatywnie może wystąpić konieczność uzyskiwania: decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia, decyzji pozwolenia wodno-prawnego, decyzji o warunkach zabudowy, uzgodnienia z Konserwatorem Zabytków i inne.

Zabezpieczanie budynków i konstrukcji stalowych przy pomocy powłoki ochronnej

W dzisiejszych czasach stalowe konstrukcje są bardzo często spotykane, ponieważ dają one duże możliwości projektowe, a do tego są wytrzymałe i lekkie.

Jak zbudować i zabezpieczyć przed przeciekaniem przydomową wiatę?

Przydomowa wiata to wygodne rozwiązanie, które może być dobrą i tańszą alternatywą dla tradycyjnego garażu lub też stanowić jego uzupełnienie. Pod wiatą, oprócz samochodu, wygodnie przechowamy również rowery, sprzęt ogrodowy czy drewno opałowe. Jak wykonać i skutecznie uszczelnić taką konstrukcję i jakie formalności spełnić przed jej budową?

Budowa garażu blaszanego krok po kroku

O budowie garażu blaszanego myśli coraz więcej osób – to rozwiązanie idealne zarówno na działkę, jak i prywatną posesję. Popularny blaszak może posłużyć nie tylko do bezpiecznego parkowania samochodu, ale również jako pomieszczenie gospodarcze, przydomowy warsztat, a nawet siłownia. Nie wszyscy jednak wiedzą, z czym wiąże się sam proces montażu takiego obiektu. Jak się okazuje, nie jest to skomplikowane, zwłaszcza w przypadku skorzystania z pomocy specjalistów. Oto najważniejsze informacje dotyczące tego, jak przebiega budowa garażu blaszanego!

Jak zabezpieczyć drewniane elementy budownictwa szkieletowego przed promieniowaniem UV i ogniem?

Choć drewno to materiał palny, w zależności od konkretnej klasy drewna oraz jego zabezpieczenia, swoją odpornością na płomienie potrafi pokonać beton i stal. Drewno jest doskonałym izolatorem, nie tak łatwo poddającym się wysokiej temperaturze - nagrzewa się wolniej niż beton i jest dłużej nośne niż np. konstrukcja ze stali. Mimo to, należy chronić drewniane elementy naszych domów przed szkodliwym działaniem promieni UV i potencjalnym zagrożeniem pożarowym. W jaki sposób to robić?

Domy modułowe. Czym są i dlaczego warto z nich korzystać w turystyce?

Domy modułowe i mobilne posiadają wiele zalet. Docenia się je zwłaszcza tam, gdzie w krótkim czasie istnieje potrzeba stworzenia wielu obiektów. Właśnie takie wymagania ma sektor turystyczny. Właśnie w nim coraz częściej korzysta się z takiego budownictwa.

Gotowe całoroczne domki pod klucz — bezstresowe rozwiązanie!

Domek letniskowy to sprawdzony sposób na wypoczynek blisko natury, z dala od zgiełku miasta. Ciekawą alternatywą dla niego są gotowe domki całoroczne, czyli takie, które zostały wybudowane w technologii pozwalającej użytkować je przez okrągły rok, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jakie zalety mają gotowe domki całoroczne pod klucz? 3 stycznia 2022 roku zmieniły się przepisy odnośnie domków na zgłoszenie (bez pozwolenia). W ramach nowelizacji, rozszerzony został katalog budów, które nie wymagają pozwolenia na budowę. Aktualnie obejmuje on między innymi wolno stojące, parterowe budynki rekreacji indywidualnej o powierzchni zabudowy powyżej 35m2, lecz nie przekraczającej 70m2. Chcąc postawić na działce gotowe domki, wystarczy zgłosić budowę w stosownym urzędzie. Gotowe domki drewniane nie wymagają udziału kierownika budowy.

Jakie korzyści daje współpraca z generalnym wykonawcą podczas budowy hali przemysłowej?

Budownictwo przemysłowe w Polsce przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy rozkwit, bijąc kolejne rekordy zarówno w odniesieniu do popytu na nową przestrzeń, jak i jej podaży. Przedsiębiorstwa, którym zależy na szybkim dostępie do powierzchni użytkowej mogą skorzystać z najmu gotowych, oddanych do użytkowania hal. Takich opcji nie ma jednak w ostatnim czasie zbyt wiele. Dlatego coraz więcej firm, chcąc w pełni dostosować halę produkcyjną czy magazynową do potrzeb wynikających z prowadzonej działalności, decyduje się na jej budowę od podstaw. Przed nimi skomplikowany proces przygotowawczy oraz decyzja o wyborze firmy budowlanej, która zrealizuje projekt. Dlaczego warto w takiej sytuacji postawić na generalnego wykonawcę i czym się kierować podczas jego wyboru?

Dom zeroenergetyczny dla rodziny zbudowany z modułów

Ten dom można łatwo rozbudowywać, a także bez problemu zmniejszyć. Mieszkańcy mogą przestawiać ściany wewnętrzne, a fasadę wymienić w dwa dni. Wykonany jest wyłącznie z materiałów nadających się do recyklingu.


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 858

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >