Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Wentylacja i klimatyzacja - jakie mają znaczenie współcześnie?

W nowoczesnych domach nie jest ważny jedynie wystrój, jakość użytych materiałów, ale również zastosowane rozwiązania, które pozwalają z tego domu wygodnie korzystać. Jeśli chodzi o wentylację, jest ona niezbędna w każdym domu. Jako inwestorzy możemy wybrać jedynie jej rodzaj. Klimatyzacja zaś jest rozwiązaniem dla chętnych. Sprawdza się w domu, kiedy są upały, ale także w biurze, na hali produkcyjnej, w gabinetach lekarskich i w wielu innych miejscach.

Rekuperacja - efektywna wentylacja powietrza w Twoim domu

Rekuperacja to termin określający wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, która odpowiada za wymianę zużytego powietrza znajdującego się w danym pomieszczeniu na świeże powietrze z zewnątrz. Przy okazji dostarczania powietrza z zewnątrz rekuperatory zajmują się również oczyszczaniem go z kurzu, alergenów i smogu. Montaż tak zaawansowanego technologicznie, a jednocześnie prostego w użyciu urządzenia zapewnia komfort wszystkim mieszkańcom budynku. Co więcej nie musisz obawiać się strat energii, ponieważ to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Jakich zabiegów pielęgnacyjno - konserwacyjnych wymaga klimatyzator w upalne lato?

Gdy za oknami lato w pełni, dla wielu z nas upały stają się trudne do zniesienia. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest zakup klimatyzatora, który skutecznie obniży temperaturę w pomieszczeniu i zapewni komfort cieplny. W tym artykule przedstawiamy jego zalety oraz podpowiadamy, jak właściwie go serwisować i czyścić, aby pracował jak najlepiej w upalne dni.

Czy domowa rekuperacja poradzi sobie z obecnymi upałami?

Kiedy przychodzą długo wyczekiwane upały, zastanawiamy się jak sobie z nimi radzić. I choć często jest to zaledwie kilkanaście dni w roku, to i tak nasz organizm przeżywa wtedy istną gehennę. Stajemy się senni, mniej efektywni w pracy i brakuje nam sił. Rekuperacja w domu pomoże.

Dlaczego kapie woda z wentylacji? Jak rozwiązać ten problem?

Skraplanie się wody to częste zjawisko w instalacjach wentylacyjnych. W zdecydowanej większości przypadków przyczyny takiego stanu rzeczy okazują się prozaiczne, a jego wyeliminowanie nie wiąże się z koniecznością przeprowadzenia zaawansowanych prac. Jeśli szukacie odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego skrapla się woda w wentylacji oraz rozwiązania tego problemu - koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem.

Dlaczego warto połączyć pompę ciepła z klimakonwektorem?

Dzięki wykorzystaniu pompy ciepła możesz dbać o klimat wewnątrz swojego domu przez cały rok. To jedno urządzenie zapewni w Twoim budynku ciepło zimą i chłód latem, a niezależnie od pory roku dostarczy także ciepłej wody użytkowej. Instalacja klimakonwektorowa współpracująca z pompą ciepła pozwoli na najwydajniejsze wykorzystanie trybów chłodzenia i grzania. Dowiedz się więcej na temat połączenia pompa ciepła-klimakonwektor!

Czy w drewnianym domku warto montować rekuperację

Z tęsknoty do piękna natury, potrzeby odpoczynku od zgiełku dużego miasta coraz częściej decydujemy się na budowę domów z drewna. Mieszkanie w drewnianym budynku charakteryzuje się dużą oszczędnością dla właściciela, jak i przysługą dla środowiska. Technologia budowy drewnianych domów w obecnych czasach nie posiada żadnych ograniczeń. Współczesne budownictwo i innowacyjne rozwiązania pozwalają na projektowanie inwestycji ekologicznych i funkcjonalnych.

Jak zaprojektować izolację akustyczną instalacji wentylacyjnej?

Systemy wentylacyjne w obiektach, gdzie na ogół zachodzi duża wymiana powietrza, często borykają się hałaśliwą pracą instalacji. Rozwiązaniem problemu może być izolacja akustyczna kanałów. Jak ją dobrze zaplanować, żeby potem nie żałować?

Wentylacja mechaniczna - zadbaj o czyste powietrze

Stale ocieplający się klimat, coraz wyższe temperatury latem i coraz niższa wilgotność, powodują, że nasze codzienne funkcjonowanie staje się mniej komfortowe. Podczas wyjątkowo ciepłych i suchych dni ciężko skupić się czymkolwiek, a co dopiero wykonywać różne zadania w domu czy pracy. Dlatego z pomocą przychodzą nam takie rozwiązania jak klimatyzacja czy wentylacja.

Jednościenny, dwuścienny - jaki system kominowy wybrać do domu?

Awaryjność, niebezpieczeństwo związane z zapaleniem się sadzy czy zawilgoceniem, to tylko niektóre z wad kominów ceglanych. Nic więc dziwnego, że tradycyjne kominy murowane zastępowane są przez nowoczesne stalowe systemy kominowe. Co należy o nich wiedzieć i jak wybrać odpowiedni wariant?


Stron: 29 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 355

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >