Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Czy warto zainwestować w klimatyzację?

Jeszcze kilka lat temu posiadanie klimatyzacji w domu było pewnego rodzaju luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Obecnie klimatyzacja nie wiąże się z tak dużymi wydatkami, dlatego coraz więcej osób decyduje na zainwestowanie w odpowiedni klimatyzator do domu czy mieszkania.

Kominy – jaki rodzaj wybrać?

Każda osoba, która właśnie buduje dom lub zamierza zmodernizować instalację kominową, musi zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu komina. W sklepach dostępne są chociażby kominy metalowe i ceramiczne, a można zdecydować się także na budowę tradycyjnego, murowanego. Jaki wybór będzie najlepszy? Gdzie można kupić kominy? Wyjaśniamy.

Dlaczego warto powierzyć profesjonalistom montaż klimatyzatora?

Nieprawidłowa instalacja jest jednym z największych problemów, jakie będzie miał nabywca po zakupie klimatyzatora. Prawidłowa instalacja jest niezbędna do zapewnienia długowieczności i jakości Twojego klimatyzatora.

Wentylacja i klimatyzacja - jakie mają znaczenie współcześnie?

W nowoczesnych domach nie jest ważny jedynie wystrój, jakość użytych materiałów, ale również zastosowane rozwiązania, które pozwalają z tego domu wygodnie korzystać. Jeśli chodzi o wentylację, jest ona niezbędna w każdym domu. Jako inwestorzy możemy wybrać jedynie jej rodzaj. Klimatyzacja zaś jest rozwiązaniem dla chętnych. Sprawdza się w domu, kiedy są upały, ale także w biurze, na hali produkcyjnej, w gabinetach lekarskich i w wielu innych miejscach.

Rekuperacja - efektywna wentylacja powietrza w Twoim domu

Rekuperacja to termin określający wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, która odpowiada za wymianę zużytego powietrza znajdującego się w danym pomieszczeniu na świeże powietrze z zewnątrz. Przy okazji dostarczania powietrza z zewnątrz rekuperatory zajmują się również oczyszczaniem go z kurzu, alergenów i smogu. Montaż tak zaawansowanego technologicznie, a jednocześnie prostego w użyciu urządzenia zapewnia komfort wszystkim mieszkańcom budynku. Co więcej nie musisz obawiać się strat energii, ponieważ to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Jakich zabiegów pielęgnacyjno - konserwacyjnych wymaga klimatyzator w upalne lato?

Gdy za oknami lato w pełni, dla wielu z nas upały stają się trudne do zniesienia. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest zakup klimatyzatora, który skutecznie obniży temperaturę w pomieszczeniu i zapewni komfort cieplny. W tym artykule przedstawiamy jego zalety oraz podpowiadamy, jak właściwie go serwisować i czyścić, aby pracował jak najlepiej w upalne dni.

Czy domowa rekuperacja poradzi sobie z obecnymi upałami?

Kiedy przychodzą długo wyczekiwane upały, zastanawiamy się jak sobie z nimi radzić. I choć często jest to zaledwie kilkanaście dni w roku, to i tak nasz organizm przeżywa wtedy istną gehennę. Stajemy się senni, mniej efektywni w pracy i brakuje nam sił. Rekuperacja w domu pomoże.

Dlaczego kapie woda z wentylacji? Jak rozwiązać ten problem?

Skraplanie się wody to częste zjawisko w instalacjach wentylacyjnych. W zdecydowanej większości przypadków przyczyny takiego stanu rzeczy okazują się prozaiczne, a jego wyeliminowanie nie wiąże się z koniecznością przeprowadzenia zaawansowanych prac. Jeśli szukacie odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego skrapla się woda w wentylacji oraz rozwiązania tego problemu - koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem.

Dlaczego warto połączyć pompę ciepła z klimakonwektorem?

Dzięki wykorzystaniu pompy ciepła możesz dbać o klimat wewnątrz swojego domu przez cały rok. To jedno urządzenie zapewni w Twoim budynku ciepło zimą i chłód latem, a niezależnie od pory roku dostarczy także ciepłej wody użytkowej. Instalacja klimakonwektorowa współpracująca z pompą ciepła pozwoli na najwydajniejsze wykorzystanie trybów chłodzenia i grzania. Dowiedz się więcej na temat połączenia pompa ciepła-klimakonwektor!

Czy w drewnianym domku warto montować rekuperację

Z tęsknoty do piękna natury, potrzeby odpoczynku od zgiełku dużego miasta coraz częściej decydujemy się na budowę domów z drewna. Mieszkanie w drewnianym budynku charakteryzuje się dużą oszczędnością dla właściciela, jak i przysługą dla środowiska. Technologia budowy drewnianych domów w obecnych czasach nie posiada żadnych ograniczeń. Współczesne budownictwo i innowacyjne rozwiązania pozwalają na projektowanie inwestycji ekologicznych i funkcjonalnych.


Stron: 29 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 661

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >