Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Problem z rakotwórczym radonem - jak zmniejszyć jego stężenie w budynku?

Na początku 2024 r. media obiegła wiadomość, że w szkole podstawowej w Święcicy na Lubelszczyźnie stwierdzono sześciokrotne przekroczenie norm rakotwórczego radonu. Choć pierwiastek ten występuje naturalnie w środowisku, to dzięki uszczelnieniu fundamentów i montażowi wydajnej wentylacji można zminimalizować jego emisję, a tym samym wpływ na nasze zdrowie. W zamkniętych pomieszczeniach, gdzie spędzamy większość dnia, notowane jest stężenie radonu przekraczające dopuszczalne normy. Ekspozycja na ten pierwiastek jest istotnym czynnikiem ryzyka nowotworu płuc. By je minimalizować wskazana jest odpowiednia wentylacja, którą warto zaplanować nawet wówczas, gdy budynek nie jest nowy.

Kompaktowy rekuperator do mieszkań i małych domów

Rekuperacja w mieszkaniu? Teraz to możliwe! Vasco wprowadza na rynek energooszczędny i inteligentny rekuperator 225 Compact LE stworzony do mieszkań, apartamentów i mniejszych domów jednorodzinnych.

Jaki wybrać klimatyzator ścienny w 2023 roku?

Fale upałów, które przetaczają się przez nasz kraj każdego roku, sprawiają, że posiadanie klimatyzatora w mieszkaniu staje się wręcz koniecznością. Na szczęście sklepy oferują mnóstwo modeli w różnych przedziałach cenowych, które starają się jak najlepiej odpowiedzieć na nasze indywidualne potrzeby. Czym kierować się wybierając klimatyzator ścienny w 2023 roku? Poznaj odpowiedź!

Prefabrykowane świetliki modułowe i ich rola w prawidłowej wentylacji budynków

Wentylacja w budynkach odgrywa znaczącą rolę w zapewnieniu zdrowego oraz komfortowego środowiska dla użytkowników. Odpowiednie dostarczanie świeżego powietrza i usuwanie zanieczyszczeń jest nie tylko istotne dla naszego samopoczucia, ale także wpływa na zdrowie. Istnieje wiele metod wentylacji, a jednym z efektywnych oraz prostych do wdrożenia rozwiązań są modułowe świetliki dachowe.

Klimatyzacja przypodłogowa – wygodne i efektywne chłodzenie pomieszczeń

Klimatyzacja przypodłogowa jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w dziedzinie klimatyzacji. Zapewnia ona skuteczne i równomierne chłodzenie pomieszczeń, minimalizując jednocześnie zużycie energii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu rodzajowi klimatyzacji i omówimy jego zalety oraz zastosowania.

Klimatyzacja a ochrona dziedzictwa: jak klimatyzatory pomagają w konserwacji zabytków?

Zachowanie dziedzictwa kulturowego jest niezwykle ważne dla przyszłych pokoleń. Zabytki są nie tylko świadectwem historii, ale także mają ogromne znaczenie jako źródło wiedzy o naszej kulturze i sztuce. Często są unikalne i nieodwracalnie utracone, jeśli nie podejmiemy działań mających na celu ich ochronę. Jak klimatyzatory pomagają w konserwacji zabytków? Podpowiadają eksperci firmy NOVA - klimatyzacje z montażem.

Jak dobrać odpowiednią klimatyzację do domu?

Coraz cieplejsze lata powodują, że system klimatyzacyjny do domu staje się powszechnie stosowanym rozwiązaniem. Dowiedz się, jak wybrać urządzenie klimatyzacyjne, aby spełniło Twoje oczekiwania dotyczące użytku domowego. Poznaj rodzaje systemów klimatyzacyjnych i przekonaj się, dowiedz się, czym się charakteryzują i wybierz urządzenie klimatyzacyjne dopasowane do swoich potrzeb.

Przegląd klimatyzacji – jak go przeprowadzić?

Powoli w niepamięć odchodzą czasy, gdy klimatyzacja była spotykana jedynie w bardziej ekskluzywnych wnętrzach użyteczności publicznej, a zamontowana w budynku mieszkalnym stanowiła niemalże synonim luksusu. W dobie zmian klimatycznych i związanym z nimi sporym wzrostem temperatury w cieplejszych miesiącach systemy klimatyzacyjne stosuje się już zdecydowanie bardziej powszechnie, korzystając z dobrodziejstwa komfortu termicznego nie tylko latem, ale i wtedy, gdy pomieszczenia trzeba ogrzać. Zawsze przychodzi jednak czas, w którym naszym urządzeniom potrzebna będzie konserwacja. Kiedy wykonywać przegląd klimatyzacji i jak się do tego zabrać?

Serwis i naprawa klimatyzacji – co trzeba wiedzieć?

Klimatyzatory montuje się coraz częściej nie tylko w firmach, ale też w domach. Aby zapewnić ich sprawne działanie, konieczny jest serwis i naprawa klimatyzacji. Jak często wykonywać przegląd i czyszczenie klimatyzacji?

System rekuperacji - czym jest i jak działa?

Chęć obniżenia kosztów ogrzewania, a do tego dbałość i środowisko naturalne sprawia, że wciąż poszukiwane są nowe rozwiązania. Jednym z nich jest zastosowanie systemu rekuperacji. Nic w tym dziwnego, gdyż system rekuperacji ma znaczące zalety, które przemawiają za jego zastosowaniem w każdym budynku.


Stron: 30 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >