Ściany i elewacje – lista artykułów

Inspiracje na eleganckie aranżacje elewacji z wykorzystaniem kamienia naturalnego

Architektura mieszkaniowa i komercyjna rozwija się w szybkim tempie, poszukując nowych sposobów na połączenie funkcjonalności, estetyki i trwałości. Jednym z wyraźnych trendów, który zyskuje coraz większą popularność, jest wykorzystanie kamienia naturalnego jako dodatku na elewacji. Ten starożytny materiał, o niepowtarzalnej teksturze i trwałości, odnajduje się doskonale w nowoczesnych projektach architektonicznych, dodając budynkom wyjątkowego charakteru i elegancji.

Jak prawidłowo przeprowadzić suchą zabudowę w łazience

Budowa i remont łazienki to jedne na najpoważniejszych i najbardziej kosztownych prac wykończeniowych w domu. Jednocześnie łazienka stanowi wymagające do zaaranżowania pomieszczenie, przede wszystkim ze względu na ograniczony metraż, a także wysoki stopień wilgotności. Jak zatem nie popełnić błędów w sztuce przy wykonywaniu suchej zabudowy w łazience?

Jakie właściwości i zalety posiada fasada wentylowana?

Fasada wentylowana to rozwiązanie, które w budownictwie stosowane jest już od wielu lat. Do tej pory było to głównie budownictwo biurowe, hotelowe czy też przemysłowe, obecnie jednak coraz częściej tego typu elewacje stosuje się także w budownictwie mieszkaniowym. Czym charakteryzuje się taka fasada i jakie korzyści daje jej zastosowanie?

Elewacyjne top trendy - jakie tynki i kolory nakłada się teraz na fasady?

Ponoć o gustach się nie dyskutuje, jednak z trendami to zupełnie co innego. One za każdym razem rozpalają wyobraźnię i emocje. W przypadku branży budowlanej i architektonicznej tym bardziej warto to robić, ponieważ te dotyczące wykończenia elewacji wcale nie pozostają w tyle za tymi z obszaru projektowania wnętrz. Często wręcz z nim współgrają i przenikają się. Poniżej znajdziesz najbardziej aktualne trendy kolorystyczne w projektowaniu fasad.

Kiedy można zacząć ocieplać dom? Ocieplanie domu

Na jakim etapie budowy można wykonać docieplenie budynku? W dzisiejszych czasach prawidłowo przeprowadzone prace izolacyjne w budynku to nie tylko gwarancja komfortu termicznego dla jego mieszkańców, ale także znaczące oszczędności na kosztach ogrzewania. Na ten moment, ze względu na swoje właściwości oraz stosunkowo niską cenę, to styropian uchodzi za jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do termomodernizacji. Jednak, tak jak w przypadku wielu prac budowlanych, istnieje "złoty czas", kiedy ocieplanie jest najbardziej efektywne i przynosi oczekiwane rezultaty.

Oczyszczanie, naprawa drobnych uszkodzeń i zabezpieczanie elewacji przed sezonem jesienno-zimowym

Sezon jesienno-zimowy to poważny test dla ścian zewnętrznych. W tym czasie są one narażone na oddziaływanie opadów atmosferycznych, wysokiej wilgotności oraz wahania temperatur. Warto więc sprawdzić stan elewacji i przygotować ją na ten okres. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Ponadczasowa estetyka - cegła elewacyjna w nowoczesnym wydaniu

Wyjątkowy dom to taki, który podkreśla indywidualny styl i buduje poczucie bezpieczeństwa. Wnętrza, którymi się otaczamy powinny opowiadać naszą historię – odzwierciedlać to, kim jesteśmy. Estetyka nadawana wnętrzu pozwala wyrażać pasje i osobowość, sprawiając, że realizowany projekt budynku staje się domem. Aby urzeczywistnić marzenia inwestorów o niepowtarzalnych aranżacjach wnętrz i elewacji, Wienerberger wprowadził do swojej oferty pięć oryginalnych wersji kolorystycznych cegieł elewacyjnych Terca, każdy w dwóch formatach , łącząc nieskończone możliwości aranżacyjne z nieporównywalną trwałością ceramiki.

Estetyczna elewacja budynku wykończona kamieniem naturalnym

Kamień naturalny staje się coraz bardziej modnym materiałem wykończeniowym, znakomicie wpisującym się w nowoczesne trendy. Jego wszechstronność pozwala na zastosowanie go praktycznie wszędzie, niezależnie od warunków otoczenia. Kamień naturalny to także gwarancja trwałej i oryginalnej elewacji, wyróżniającej się wyjątkowym wyglądem, wytrzymałością oraz długowiecznością. Jeśli marzysz o nowoczesnej elewacji, która przyciąga wzrok i wyróżnia się spośród innych, koniecznie poznaj możliwości kamienia elewacyjnego.

Czy można naturalnie i ekologicznie ochronic elewację przed brudem i szarzeniem

Przedwczesne starzenie się fasady pod wpływem warunków atmosferycznych to wyzwanie, z jakim często przychodzi się mierzyć inwestorom i zarządcom nieruchomości. Doprowadzenie elewacji do oryginalnego wyglądu wiąże się z dodatkowymi kosztami, których jednak można uniknąć, już na samym początku realizacji ocieplenia czy renowacji. Panaceum jest sięgnięcie po odpowiedni tynk cienkowarstwowy. Na dodatek można to zrobić w duchu eko, czego świadectwem jest nowość produktowa od Baumit.

Drewno, jako na surowiec na elewację domu - TOP 5 gatunków drewna elewacyjnego

Elewacja to wizytówka każdego domu. A ta wykonana z drewna, oprócz bezdyskusyjnych walorów reprezentacyjnych, oferuje szereg benefitów dla mieszkańców. Jednak, by taka elewacja mogła spełniać swe funkcje przez lata, przy okazji nie tracąc pięknego wyglądu, musi być wykonana z odpowiedniego rodzaju drewna. Jaki gatunek będzie dla nas najodpowiedniejszy? Czym charakteryzują się dobre deski elewacyjne?


Stron: 62 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 546

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >