Ściany i elewacje – lista artykułów

Jak elegancko wykończyć elewację? Układanie płytek ceramicznych

Wizytówką pięknego domu jest jego elewacja. Powinna komponować się z otoczeniem, być estetyczna, a przede wszystkim trwała i odporna na czynniki atmosferyczne. Płytki ceramiczne są idealnym rozwiązaniem, znanym w architekturze od wielu wieków.

Kiedy na elewacji pojawi się „efekt biedronki” - przyczyny i środki zaradcze

Czy biedronki są ładne? Oczywiście! Jednak efekt pojawiających się na elewacji kontrastowych kropek, przypominających tego sympatycznego owada, już niekoniecznie. Co to za zjawisko? Co je wywołuje? Jak mu zapobiec i co zrobić, gdy przysłowiowe mleko się rozleje? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niniejszym artykule. Zacznijmy od początku.

Czym się charakteryzują nowoczesne fasady elementowe?

Fasady elementowe to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań, które pozwala na szybszą i bardziej wydajną realizację projektów architektonicznych. Prefabrykowane elementy umożliwiają zwiększenie kontroli i bezpieczeństwa na budowie i eliminują koszty rusztowań. Ponadto firma WICONA oferuje niskoemisyjne fasady elementowe wykonywane z surowca aluminiowego pozyskiwanego z recyclingu. Obiekty, w których wykorzystano rozwiązania WICONA, stanowią jedne z najbardziej ekologicznych budowli w Polsce.

W jaki sposób wybierać listwy elewacyjne?

Gdy w końcu doczekaliśmy się budowy swojego wymarzonego domu, to najczęściej koncentrujemy się na aranżowaniu wnętrz. Jednak pamiętajmy, że to właśnie strona zewnętrzna naszego domu jest jego prawdziwą wizytówką. Powinniśmy w swoich działaniach skupić się na tym, jak wybierać listwy elewacyjne. Gdy nie mamy o tym zielonego pojęcia, to nie powinniśmy podejmować tak ważnych decyzji samodzielnie.

Dlaczego warto zabezpieczyć elewację przed smogiem?

O smogu najczęściej mówi się w kontekście jego szkodliwości dla środowiska i naszego zdrowia. Trzeba jednak wiedzieć, że oddziałuje negatywnie także na fasady budynków, obniżając ich trwałość i walory dekoracyjne. Warto o tym pamiętać, wybierając tynk elewacyjny. W zależności od decyzji, jaką podejmiemy na tym etapie, możemy sporo zyskać lub też sporo stracić.

Silikonowa farba elewacyjna doskonale odporna na warunki atmosferyczne

Silcosan - gotowa do użycia, hydrofobowa, mineralnie matowa farba na bazie żywicy silikonowej. Jej specjalna formuła powoduje, że jest odporna na działanie agresywnych substancji z zanieczyszczonego powietrza oraz wykazuje wysoką zdolność odpierania wody opadowej, poprzez jej perlenie się na powierzchni i efekt samooczyszczenia. Farba odporna jest również na porastanie grzybów i glonów.

Często popełniane w spoinowaniu płyt gipsowo-kartonowych – jak ich unikać?

Ściany gipsowo-kartonowe są obecnie wykorzystywane przez wiele osób do budowy ścian działowych, sufitów oraz innych elementów.

Wybierz nowoczesną elewację domu – poznaj nasze 3 propozycje

Wybór elewacji ma znaczenie i to fakt niezaprzeczalny. Rzeczywiście jest ona dopełnieniem całego projektu domu i stanowi przysłowiową kropkę nad „i”. Pomysłów na elewację jest sporo. My dziś skupimy się jednak na takich utrzymanych w nowoczesnym stylu. Dziś przedstawimy Wam nasze 3 propozycje.

Czym odświeżyć elewację domu, aby długo wyglądała atrakcyjnie?

Czynniki atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza powodują, że z czasem elewacja traci swoje walory dekoracyjne i potrzebuje odświeżenia. Często wystarczy przemalowanie ścian, aby budynek odzyskał swój atrakcyjny wygląd. By jednak efekt spełnił nasze oczekiwania estetyczne i utrzymał się przez lata, czyniąc inwestycję opłacalną ekonomicznie, ważny jest wybór odpowiedniej farby. Poza kolorem, pozwalającym wydobyć walory architektoniczne bryły, warto zwrócić uwagę również na właściwości użytkowe produktu. To od nich zależy jak długo nasza elewacja zachowa swój reprezentacyjny charakter. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedź już za chwilę.

Tynk elewacyjny, który będzie wyglądał jak świeżo nałożony przez kilka lat

Zadbana elewacja to bardzo ważny element każdego budynku. Wpływa bowiem na wygląd całej posesji, a jej estetyka tworzy scenerię dla naszego życia, stanowiąc ważny element przydomowej strefy wypoczynku. Dlatego tak ważne jest jej trwałe i estetyczne wykończenie. Jaki tynk wybrać, by fasada zachowała czysty, świeży wygląd przez lata? Czy warto inwestować w produkty premium? Odpowiedzi na te pytania już za chwilę.


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18172 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >