Ściany i elewacje – lista artykułów

Czym się charakteryzują nowoczesne fasady elementowe?

Fasady elementowe to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań, które pozwala na szybszą i bardziej wydajną realizację projektów architektonicznych. Prefabrykowane elementy umożliwiają zwiększenie kontroli i bezpieczeństwa na budowie i eliminują koszty rusztowań. Ponadto firma WICONA oferuje niskoemisyjne fasady elementowe wykonywane z surowca aluminiowego pozyskiwanego z recyclingu. Obiekty, w których wykorzystano rozwiązania WICONA, stanowią jedne z najbardziej ekologicznych budowli w Polsce.

W jaki sposób wybierać listwy elewacyjne?

Gdy w końcu doczekaliśmy się budowy swojego wymarzonego domu, to najczęściej koncentrujemy się na aranżowaniu wnętrz. Jednak pamiętajmy, że to właśnie strona zewnętrzna naszego domu jest jego prawdziwą wizytówką. Powinniśmy w swoich działaniach skupić się na tym, jak wybierać listwy elewacyjne. Gdy nie mamy o tym zielonego pojęcia, to nie powinniśmy podejmować tak ważnych decyzji samodzielnie.

Dlaczego warto zabezpieczyć elewację przed smogiem?

O smogu najczęściej mówi się w kontekście jego szkodliwości dla środowiska i naszego zdrowia. Trzeba jednak wiedzieć, że oddziałuje negatywnie także na fasady budynków, obniżając ich trwałość i walory dekoracyjne. Warto o tym pamiętać, wybierając tynk elewacyjny. W zależności od decyzji, jaką podejmiemy na tym etapie, możemy sporo zyskać lub też sporo stracić.

Silikonowa farba elewacyjna doskonale odporna na warunki atmosferyczne

Silcosan - gotowa do użycia, hydrofobowa, mineralnie matowa farba na bazie żywicy silikonowej. Jej specjalna formuła powoduje, że jest odporna na działanie agresywnych substancji z zanieczyszczonego powietrza oraz wykazuje wysoką zdolność odpierania wody opadowej, poprzez jej perlenie się na powierzchni i efekt samooczyszczenia. Farba odporna jest również na porastanie grzybów i glonów.

Często popełniane w spoinowaniu płyt gipsowo-kartonowych – jak ich unikać?

Ściany gipsowo-kartonowe są obecnie wykorzystywane przez wiele osób do budowy ścian działowych, sufitów oraz innych elementów.

Wybierz nowoczesną elewację domu – poznaj nasze 3 propozycje

Wybór elewacji ma znaczenie i to fakt niezaprzeczalny. Rzeczywiście jest ona dopełnieniem całego projektu domu i stanowi przysłowiową kropkę nad „i”. Pomysłów na elewację jest sporo. My dziś skupimy się jednak na takich utrzymanych w nowoczesnym stylu. Dziś przedstawimy Wam nasze 3 propozycje.

Czym odświeżyć elewację domu, aby długo wyglądała atrakcyjnie?

Czynniki atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza powodują, że z czasem elewacja traci swoje walory dekoracyjne i potrzebuje odświeżenia. Często wystarczy przemalowanie ścian, aby budynek odzyskał swój atrakcyjny wygląd. By jednak efekt spełnił nasze oczekiwania estetyczne i utrzymał się przez lata, czyniąc inwestycję opłacalną ekonomicznie, ważny jest wybór odpowiedniej farby. Poza kolorem, pozwalającym wydobyć walory architektoniczne bryły, warto zwrócić uwagę również na właściwości użytkowe produktu. To od nich zależy jak długo nasza elewacja zachowa swój reprezentacyjny charakter. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedź już za chwilę.

Tynk elewacyjny, który będzie wyglądał jak świeżo nałożony przez kilka lat

Zadbana elewacja to bardzo ważny element każdego budynku. Wpływa bowiem na wygląd całej posesji, a jej estetyka tworzy scenerię dla naszego życia, stanowiąc ważny element przydomowej strefy wypoczynku. Dlatego tak ważne jest jej trwałe i estetyczne wykończenie. Jaki tynk wybrać, by fasada zachowała czysty, świeży wygląd przez lata? Czy warto inwestować w produkty premium? Odpowiedzi na te pytania już za chwilę.

Czy włóknocement jest dobrym rozwiązaniem na wykończenie elewacji?

Coraz bardziej popularny włóknocement przeszedł długą drogę – przez lata zmieniał się jego skład oraz właściwości. Dziś stosowany jest na elewacjach domów jednorodzinnych, blokach i budynkach użyteczności publicznej na całym świecie. Na czym polega jego atrakcyjność względem innych materiałów elewacyjnych?

Top 3 modne i trwałe pomysły na elewacje

Elewacja domu jest niezwykle ważna. W końcu dopełnia ona estetykę. Oczywiście nie można zapominać, że przy wyborze nie można się kierować samą estetyką, lecz duże znaczenie ma również jej jakość. Dobra elewacja to taka, która jest trwała, odporna na wilgoć, a przy tym nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam top 3 pomysły na naprawdę świetną elewację. Gwarantujemy, że efekt przerośnie Wasze oczekiwania.


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >