Dachy – lista artykułów

Trwały i zadbany dach przez lata, dzięki tym kilku zabiegom pielęgnacyjnym

Dach nieustannie narażony jest na działanie wielu czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury, opady atmosferyczne czy kontakt z różnego typu zanieczyszczeniami. Utrzymanie jego wysokiej funkcjonalności wymaga regularnego wykonywania rozmaitych prac serwisowych, które pozwolą cieszyć się pięknym i trwałym pokryciem dachowym. Jakie dokładnie czynności wchodzą w jego zakres? Które z nich możemy wykonać samodzielnie, a które powinniśmy zlecić dekarzowi?

Dlaczego warstwa wstępnego krycia dachu jest bardzo ważnym elementem podczas jego budowy?

Na prawidłowe funkcjonowanie dachu składa się wiele elementów. Niezwykle ważną część całej jego konstrukcji stanowi warstwa wstępnego krycia. Jej zadaniem jest zabezpieczenie materiałów termoizolacyjnych przed zawilgoceniem. Najnowocześniejszym rodzajem produktów pełniących funkcję warstwy wstępnego krycia są membrany dachowe. Do alternatywnych rozwiązań, o niższej cenie, ale gorszych parametrach technicznych, należą folie paroizolacyjne oraz papa. Warto pamiętać, że od skuteczności wybranego produktu zależy ochrona konstrukcji dachu przed wilgocią, a tym samym jego żywotność.

Do czego służy kosz dachowy na zielonym dachu?

Mało osób zdaje sobie sprawę z istnienia takiego elementu hydroizolacji jak kosze dachowe - jest to bardzo ważny element, którego celem jest ochrona zielonych dachów przed stojącą wodą, która stwarza zagrożenie dla budynku. Dowiedz się więcej o tym elemencie w tym wpisie. Zachęcamy do dalszej lektury!

Zabezpieczenie dachu przed skutkami zawirowań pogody, podczas budowy domu

Promieniowanie słoneczne, deszcz i temperatura to czynniki, które wystawiają na próbę konstrukcje dachowe o każdej porze roku. Latem zjawiska atmosferyczne są jednak szczególnie gwałtowne, zagrażając przede wszystkim dachom będącym w trakcie budowy. Niedocenionym, lecz równie groźnym elementem jest ruch powietrza. Jak poszczególne czynniki atmosferyczne mogą wpłynąć na kondycję powierzchni dachowych i w jaki sposób możemy go przed nimi zabezpieczyć?

Na jaką membraną dachową warto zwrócić uwagę wśród dostępnych na rynku?

Niepozorne i niewidoczne dla oka elementy niejednokrotnie pełnią kluczową rolę. Nie inaczej jest w przypadku membrany dachowej, której wybór determinuje sprawne funkcjonowanie struktury dachu. Decydując się na produkt nowej generacji – membranę dachową mdm®Ventia Neo od firmy mdm®NT, zyskujemy spokój, bezpieczeństwo oraz gwarancję suchego dachu przez długie lata.

Odpływ do bezokapowego sytemu rynnowego w najnowszej wersji

System Bezokapowy stanowił rewolucję w dziedzinie odwodnienia dachu. Innowacyjne rozwiązanie jest odpowiedzią na kierunek wyznaczony przez nowoczesną architekturę. I choć jest na rynku od dekady, producent stale go udoskonala. Wprowadzony ostatnio do oferty nowy odpływ z mufą uszczelkową ułatwia montaż i gwarantuje szczelność połączenia.

Ceramiczne kominki na dach nowej generacji

SIGNUM 3.0 to nowa wersja ceramicznych kominków odpowietrzających dla dachówek CREATON. Produkty są dostępne dla wszystkich modeli ceramicznych produkowanych w niemieckich i węgierskich zakładach marki. Zastępują oferowane dotychczas rozwiązania o średnicy 100 i 125 mm m.in. dla modeli: FUTURA, PREMION, DOMINO, CANTUS czy RATIO.

Wyjątkowo płaska blachodachówka o eleganckim, minimalistycznym wyglądzie

Płaskie pokrycia dachowe wiodą absolutny prym w trendach architektonicznych ostatnich sezonów. Podkarpacki producent pokryć dachowych z blachy, wprowadza do swojej oferty nową blachodachówkę - dwu- i czteromodułową - KAREN. To pokrycie wyjątkowo płaskie, dzięki czemu idealnie wpisuje się w nowoczesne, minimalistyczne trendy architektoniczne.

Rodzaje haków do mocowania rynien kwadratowych

O stabilności systemów rynnowych w znacznej mierze decydują jakość i konstrukcja haków, na których są montowane. Nie inaczej jest w przypadku ostatnio bardzo popularnych rynien kwadratowych. Firma Galeco, prekursor w produkcji takich rozwiązań, oferuje duży wybór haków przeznaczonych do systemów STAL2 i PVC2, a także PRO i MIX-PRO, produkowanych pod marką Q Stalyo.

Czy dach może być obrazem?

Ceramika, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, ceniona jest niezmiennie za liczne zalety. Pozwala na zbudowanie trwałego i eleganckiego dachu. Jest bezkonkurencyjna w zakresie stworzenia na połaci zachwycającego, niepowtarzalnego arcydzieła. Daje praktycznie nieograniczone w swojej kreacji możliwości, dzięki którym dach staje się wyjątkową i niebanalną dekoracją budynku.


Stron: 70 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >