Dachy – lista artykułów

Czy dachówka cementowa jest równie estetyczna i trwała, jak ceramiczna?

Dachówki cementowe to ceniony i popularny rodzaj pokrycia. Cechuje się wysoką trwałością, atrakcyjną estetyką oraz bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Jest odporny na działanie wielu niekorzystnych czynników – mrozu, wiatru, promieniowania UV czy opadów atmosferycznych. Dachówki cementowe z oferty CREATON – KAPSTADT, HEIDELBERG i GÖTEBORG – zabezpieczone są jedną z innowacyjnych powierzchni – DURATOP PRO lub PLANAR. Produkty cementowe pozostają rozwiązaniem tańszym niż konkurencyjne dachówki ceramiczne. Ich wybór pozwala więc na zmniejszenie kosztów całej inwestycji. Czym jeszcze charakteryzuje się ten rodzaj pokrycia?

Nowoczesne rozwiązanie do łapania deszczówki z rynien. Przydomowy system gromadzenia opadów

Zmiany klimatyczne, coraz częstsze susze i okresy bezdeszczowe przerywane nawalnymi opadami sprawiają, że większego znaczenia nabierają efektywne, przydomowe systemy zagospodarowania wód opadowych. Praktycznym rozwiązaniem, ułatwiającym zarządzanie deszczówką, jest łapacz deszczu – bezobsługowa nakładka na rynny, która pozwala efektywnie gromadzić wodę. Podstawowym elementem przydomowej retencji są także: odpowiednio wydajne rynny oraz zbiorniki retencjonujące i rozsączające wodę na terenie zielonym.

Nowoczesne dachy solarne - rozwiązanie bezobsługowe

Przez setki lat dach pełnił głównie funkcję ochronną, w warstwie wizualnej odpowiadał zaś na aktualnie panujące trendy architektoniczne. W obecnych czasach potrzebne są innowacyjne rozwiązania, uwzględniające poszanowanie środowiska naturalnego oraz aspekt ekonomiczny. Odpowiedź na te potrzeby stanowią integrujące funkcję fotowoltaiczną z funkcją pokrycia właściwego dachy solarne.

Co to są dachy modułowe - czy warto tak wykończyć dach?

Ich pojawienie się na rynku niezaprzeczalnie zmieniło oblicze współczesnego budownictwa i architektury. Dachy modułowe, bo o nich mowa, cieszą się rosnącą popularnością zarówno wśród dekarzy, którzy cenią je za wyjątkową szczelność, trwałość oraz bezpieczeństwo, jak i inwestorów. Dla tych ostatnich nie bez znaczenia jest z kolei bogata różnorodność wzorów, powłok i kolorów.

Budowa dachu - co obniża koszt pokrycia dachu?

Na koszt położenia dachu składa się wiele czynników. Kluczowe znaczenie ma powierzchnia połaci oraz stopień skomplikowania architektury budynku. Równie istotny jest wybór konkretnych produktów i akcesoriów, a przede wszystkim pokrycia. Choć wydatki związane z położeniem dachu da się ograniczyć, to jednak nigdy nie wolno robić tego kosztem jego jakości i funkcjonalności. Gdzie więc należy szukać potencjalnych oszczędności?

Rynny bez łączeń nowym standardem w budownictwie

Rynny to elementy domu, które pełnią funkcję ochronną przed uszkodzeniami. Wywołać je mogą obfite opady deszczu lub śniegu. Szczególnie sezon jesienny i zimowy to okres, w którym grają pierwsze skrzypce w prawidłowym funkcjonowaniu budynku. Oprócz tego rynny to komponenty, które nadają charakter całej bryle budynku.

Czym się należy sugerować podczas wyboru i zakupu blachodachówki na wykończenie dachu?

Pokrycie dachu kończy ważny etap budowy domu. To, co finalnie znajdzie się na połaci dachowej, będzie miało wpływ na bezpieczeństwo i komfort życia przyszłych mieszkańców inwestycji. Materiały wykorzystywane w tym celu różnią się ze względu na parametry techniczne, trwałość czy cenę. Dziś pod lupę bierzemy blachodachówkę i doradzamy, jak wybrać tę właściwą.

Dorken udoskonala membrany DELTA i zwiększa gwarancję do 30 lat

Membrany są jednym z najważniejszych elementów dachów, dlatego ich długa żywotność ma szczególnie duże znaczenie. Firma Dorken udoskonaliła membrany DELTA®-MAXX PLUS i DELTA®-FOXX PLUS, tworząc produkty o maksymalnej odporności, które wytrzymają cały okres eksploatacji dachów. Tym samym zwiększyła okres gwarancji do 30 lat, tworząc nowy standard.

Podczas jesiennych porządków wokół domu nie zapominajmy o rynnach na dachu

Korzystając z dobrej pogody, warto nie tylko uporządkować teren wokół domu, ale także zajrzeć na dach budynku. Zanieczyszczenia, na przykład zalegające liście, mogą utrudniać działanie systemu rynnowego. Dobrze jest też sprawdzić, czy jakiś element nie uległ uszkodzeniu. Będziemy wówczas mieli pewność, że rynny będą właściwie spełniać swoją rolę nawet w trakcie najbardziej ulewnego deszczu.

Odpływ rynnowy ukryty z dodatkowym zastosowaniem

Odpływ ukryty może być stosowany przy standardowych hakach doczołowych i nakrokwiowych, jednak w podstawowym założeniu jest dedykowany do montażu systemów rynnowych na hakach ukrytych. Wówczas idealnie wpisuje się w minimalistyczną formę poziomu rynnowego. Wprowadzenie tego elementu to kolejny krok w stronę nowoczesności i wizualnej perfekcji w systemach Q Stalyo.


Stron: 71 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 727

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >