Chemia budowlana – lista artykułów

Co można zmienić we własnym domu, aby zapobiegać zimowym infekcjom?

Jak większość z nas pewnie zauważyła, gdy nadchodzi okres jesienny czy zimowy, częściej przytrafiają nam się różnego rodzaju infekcje wirusowe i przeziębienia. Zazwyczaj za taki stan rzeczy winimy kapryśną pogodę oraz towarzyszące jej niskie temperatury, jednak warto wiedzieć, że to w budynkach dochodzi do większości zakażeń. Jak zadbać o bezpieczną przestrzeń w domu? O tym już za chwilę.

Xypex – prosta, skuteczna i trwała izolacja fundamentów budynku

Izolacja przeciwwilgociowa czy też przeciwwodna fundamentów ma bardzo ważne zadanie. Ma ona skutecznie zapobiegać wnikaniu wilgoci i wody w konstrukcję fundamentów i płyt posadzkowych oraz dalej do wnętrza budynku. W przypadku braku izolacji przeciwwilgociowej czy przeciwwodnej fundamentów lub jej niedopasowaniu do występujących warunków gruntowo-wodnych, w piwnicy pojawia się wilgoć lub woda, co powoduje zawilgocenia, degradację tynków i posadzek, ich zagrzybienie.

Pionierska powłoka proszkowa o niskim zużyciu energii

Powstała pierwsza w branży architektoniczna farba proszkowa, która może być utwardzana w niskich temperaturach do 150°C – a jednocześnie posiada certyfikat Qualicoat klasy pierwszej.

Przyczepność na nowym poziomie. Nowe kleje do wykładzin marki Weber

Dobór kleju do wykładzin ma istotny wpływ na trwałość i estetykę wykonania posadzki. Marka Weber wprowadza teraz nowe kleje z linii produktowej weber.floor, które dobrze sprawdzą się przy montażu wykładzin PCV, wykładzin dywanowych i paneli winylowych LVT. Nowe portfolio klejów weber.floor do elastycznych i tekstylnych (dywanowych) wykładzin podłogowych zostało opracowane z myślą o różnych warunkach użytkowania oraz rodzajach obiektów.

Masa asfaltowa

Pomaga szybko i doraźnie załatać dziury w drodze, tworząc na nich asfaltowe nakładki. Prace, jakie są wykonywane przy jego wykorzystaniu, nie tamują ruchu na długie miesiące. O jakim materiale budowlanym mowa? O masie asfaltowej. Jakie ma właściwości? W jakich sytuacjach znajduje zastosowanie? Szczegóły znajdziesz w tym artykule.

Farba melaminowa idealna do odnowienia drzwi, cokołów i mebli

Melamina to główny składnik wielu laminatów wyróżniających się doskonale gładką powierzchnią odporną na wiele domowych zagrożeń. Te właściwości wykorzystuje nowa farba PARA 8300 Melamine. Alkidowo-akrylowa emalia lateksowa służy do malowania powierzchni drewnianych wewnątrz pomieszczeń. To znakomity sposób, by ramy okienne, drzwi, listwy przypodłogowe, pokrycia ścian albo meble zaprezentowały się w zupełnie nowej odsłonie.

Trwa procedura zatwierdzenia propikonazolu substancji czynnej zawartej w farbach malarskich

Na forum Unii Europejskiej trwa procedura przedłużenia stosowania propikonazolu. To ważna substancja czynna, wykorzystywana w produktach do konserwacji drewna, w wielu obszarach. Decyzja będzie miała bardzo duży wpływ na polską branżę farb oraz związane z nią sektory. Dlatego o przedłużenie stosowania substancji aktywnie zabiega Polski Związek Producentów Farb i Klejów.

Szybka poprawa izolacyjności termicznej i akustycznej budynków dzięki pianie termoizolacyjnej w sprayu

Termoizolacyjna pianka natryskowa w sprayu jest idealnym rozwiązaniem do natychmiastowej poprawy izolacyjności termicznej i akustycznej, ograniczenia utraty energii oraz eliminacji mostków termicznych we wszelkich konstrukcjach i podłożach budowlanych i przemysłowych, szczególnie w trudnodostępnych miejscach, gdzie użycie tradycyjnych materiałów izolacyjnych jest niemożliwe. To innowacyjne rozwiązanie na rynku budowlanym zostało docenione przez profesjonalistów – pianka została wyróżniona tytułem Top Builder 2023.

Budowa tarasu wentylowanego. Jak zabezpieczyć płytki na wspornikach przed wilgocią?

Opady, promieniowanie UV i inne szkodliwe czynniki atmosferyczne znacząco przyspieszają degradację powierzchni betonowych. Dlatego tak ważna jest odpowiednia izolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa, szczególnie w przypadku tarasów i balkonów tzw. wentylowanych, czyli pokrytych płytkami na wspornikach. Jak wykonać taką ochronę? Co grozi niezabezpieczonym powierzchniom?

Zaprawa klejowo-szpachlowa w technologii żelowej - łatwa obróbka i aplikacja przyspiesza wykonywanie prac

Mówiąc o systemie ocieplenia często skupiamy się zarówno na materiale termoizolacyjnym, jak i warstwie dekoracyjnej, zostawiając z tyłu temat zaprawy klejowo-szpachlowej. Jednak to właśnie ona wpływa na trwałość i jakość rozwiązania. Warto więc wybierać rozwiązania najwyższej jakości.


Stron: 89 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18939 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 253

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >