Chemia budowlana – lista artykułów

Jak stosować wysokoelastyczny klej żelowy klasy C2TE S1 do płytek i kamienia naturalnego

OPTOLITH Marmi Easy to biały, wysoce odkształcalny, cementowy klej żelowy 2 w 1, którego wysokie parametry techniczne, odkształcalność oraz możliwość zmiany konsystencji na klasyczny/rozpływny pozwalają na bardzo szerokie spektrum zastosowań. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku tarasów i balkonów, ogrzewania podłogowego oraz szklanych elementów dekoracyjnych. Biały cement i zawartość trasu reńskiego zapobiega wykwitom oraz przebarwieniom na wrażliwych okładzinach z kamienia naturalnego i marmuru.

Do czego służy klej cyjanoakrylowy?

Klej cyjanoakrylowy cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje uniwersalne, szerokie zastosowanie. Ta bezbarwna galaretowata substancja w ciągu zaledwie kilku sekund jest w stanie połączyć dowolnie wybrane elementy. Dodatkowo jest odporna na wilgoć i temperaturę, a do tego bardzo wydajna. Do czego służy klej cyjanoakrylowy, jakie są jego rodzaje i jak go używać? Podpowiadamy.

Jaki klej wybrać do klejenia płytek na zewnątrz?

Płytki ceramiczne, klinkierowe, z kamienia naturalnego – to one często odgrywają główną rolę w aranżacji tarasu, balkonu, ogrodzeń czy elewacji, pozwalając uzyskiwać coraz ciekawsze efekty dekoracyjne. Jednak, by nasze wysiłki zakończyły się powodzeniem, oprócz przemyślanej koncepcji i wpisującego się w nią modelu płytek, potrzebujemy również zaprawy klejowej, która zapewni trwałość i funkcjonalność okładziny w trudnych warunkach zewnętrznych.

Żywica epoksydowa do odlewów – co warto o niej wiedzieć?

Żywica epoksydowa to jedna z najpopularniejszych żywic syntetycznych. Cieszy się ona dużą popularnością ze względu na swoje liczne właściwości oraz możliwości jej wykorzystania. Żywica epoksydowa wykorzystywana jest w przemyślę, jak i przez twórców do wykonywania mebli, a także biżuterii. Żywica epoksydowa do odlewów, czym charakteryzuje się ten rodzaj żywicy?

Impregnat, który przedłuży żywotność drewnianych mebli i konstrukcji ogrodowych

Nowy, trwały impregnat do drewna zapewnia wyjątkowo naturalny, matowy efekt i doskonałą ochronę powierzchni przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Ponadto, ten innowacyjny produkt jest przyjazny dla środowiska - część składników nieodnawialnych została zastąpiona składnikami roślinnymi (bio). Występuje w 6 gotowych, najpopularniejszych kolorach, w tym w modnej bieli, szarości i 4 odcieniach drewna, a także w wersji do barwienia.

Jakich uszczelniaczy używa się podczas prac wykończeniowych w kuchni?

W kuchni liczy się stylowa aranżacja i ciepła atmosfera, ale przede wszystkim – czystość. Wykonanie odpowiednich uszczelnień przy pomocy silikonów sanitarnych pozwoli nam zadbać o wysoki standard higieniczny w tym pomieszczeniu.

Wady i zalety zaprawy wapiennej. Czy warto z niej korzystać?

Zaprawa wapienna uchodzi za nietrwałą. Tymczasem takie słynne budowle jak Krzywa Wieża w Pizie czy Zamek Królewski na Wawelu powstały właśnie z jej użyciem i dumnie prezentują się aż do dzisiaj. To jedna z tradycyjnych zapraw powszechnie stosowana w budownictwie przynajmniej od średniowiecza po czasy współczesne. Myślisz o jej wykorzystaniu? Dowiedz się, jakie są zalety i wady tego materiału.

Jakim środkiem chemicznym najszybciej usuniemy stare kleje montażowe?

O ile świeże zabrudzenia po kleju montażowym można stosunkowo łatwo usunąć, o tyle pozostałości utwardzonego preparatu często przysparzają niemałych problemów. Rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się nawet w przypadku wyjątkowo uporczywych plam, jest spray Sealant Remover.

Czym jest Hydroizolacja Bloker H2O?

Hydroizolacja to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę budynku przed niekorzystnym działaniem wody oraz wilgoci. Warstwa zabezpieczająca może pełnić dwojaką funkcję – przeciwwodną lub przeciwwilgociową.

Produkty do samodzielnej naprawy dachu

Początek wiosny to idealny moment, aby dokonać przeglądu stanu technicznego dachu i rynien. O ile w przypadku poważnych awarii zdecydowanie należy skorzystać z usług profesjonalisty, o tyle z drobnymi nieprawidłowościami możemy uporać się sami. Pamiętajmy przy tym, że efekt naszej pracy w dużej mierze zależeć będzie od jakości użytych materiałów dekarskich. Prezentujemy 3 produkty, które nie tylko ułatwią wykonanie napraw, ale również zagwarantują osiągnięcie trwałych rezultatów.


Stron: 86 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >