Chemia budowlana – lista artykułów

Nanoszony metodą natryskową preparat mocujący do wykładzin, paneli i płytek winylowych

Nowatorski dyspersyjny preparat mocujący UZIN U 5000 do układanych luzem wykładzin tekstylnych, paneli oraz płytek winylowych, który jest nanoszony wygodną metodą natryskową. Dzięki nowej formule aplikacji gotowy do użycia środek zapewnia ergonomiczną pracę, niskie zużycie oraz oszczędność czasu aż do 400% w porównaniu z tradycyjnymi klejami nanoszonymi wałkiem.

Czym się skutecznie uszczelnia nowoczesne fasady aluminiowo-szklane? Zastosowanie taśm butylowych

Nowoczesne ściany osłonowe wykonane z systemów profili aluminiowych i szkła pozwalają na tworzenie efektownych, przeszklonych fasad w budynkach biurowych, hotelach, obiektach użyteczności publicznej, a coraz częściej też domach jednorodzinnych. Wielkoformatowe powierzchnie elewacji wymagają jednak odpowiedniego uszczelnienia. Jakie rozwiązania zapewniają skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych i stratami ciepła?

Jak dobrze wyrównać i wypoziomować podłoże pod wykończenie podłogi - wybór masy samopoziomującej

Wybór odpowiedniej masy samopoziomującej to jedna z ważniejszych decyzji przy wykonywaniu podłogi. Producenci chemii budowlanej oferują całą gamę różnych rozwiązań w tym zakresie. Jak dokonać dobrego wyboru, aby efekt końcowy był zgodny z naszymi oczekiwaniami? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu!

Jak stosować wysokoelastyczny klej żelowy klasy C2TE S1 do płytek i kamienia naturalnego

OPTOLITH Marmi Easy to biały, wysoce odkształcalny, cementowy klej żelowy 2 w 1, którego wysokie parametry techniczne, odkształcalność oraz możliwość zmiany konsystencji na klasyczny/rozpływny pozwalają na bardzo szerokie spektrum zastosowań. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku tarasów i balkonów, ogrzewania podłogowego oraz szklanych elementów dekoracyjnych. Biały cement i zawartość trasu reńskiego zapobiega wykwitom oraz przebarwieniom na wrażliwych okładzinach z kamienia naturalnego i marmuru.

Do czego służy klej cyjanoakrylowy?

Klej cyjanoakrylowy cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje uniwersalne, szerokie zastosowanie. Ta bezbarwna galaretowata substancja w ciągu zaledwie kilku sekund jest w stanie połączyć dowolnie wybrane elementy. Dodatkowo jest odporna na wilgoć i temperaturę, a do tego bardzo wydajna. Do czego służy klej cyjanoakrylowy, jakie są jego rodzaje i jak go używać? Podpowiadamy.

Jaki klej wybrać do klejenia płytek na zewnątrz?

Płytki ceramiczne, klinkierowe, z kamienia naturalnego – to one często odgrywają główną rolę w aranżacji tarasu, balkonu, ogrodzeń czy elewacji, pozwalając uzyskiwać coraz ciekawsze efekty dekoracyjne. Jednak, by nasze wysiłki zakończyły się powodzeniem, oprócz przemyślanej koncepcji i wpisującego się w nią modelu płytek, potrzebujemy również zaprawy klejowej, która zapewni trwałość i funkcjonalność okładziny w trudnych warunkach zewnętrznych.

Żywica epoksydowa do odlewów – co warto o niej wiedzieć?

Żywica epoksydowa to jedna z najpopularniejszych żywic syntetycznych. Cieszy się ona dużą popularnością ze względu na swoje liczne właściwości oraz możliwości jej wykorzystania. Żywica epoksydowa wykorzystywana jest w przemyślę, jak i przez twórców do wykonywania mebli, a także biżuterii. Żywica epoksydowa do odlewów, czym charakteryzuje się ten rodzaj żywicy?

Impregnat, który przedłuży żywotność drewnianych mebli i konstrukcji ogrodowych

Nowy, trwały impregnat do drewna zapewnia wyjątkowo naturalny, matowy efekt i doskonałą ochronę powierzchni przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Ponadto, ten innowacyjny produkt jest przyjazny dla środowiska - część składników nieodnawialnych została zastąpiona składnikami roślinnymi (bio). Występuje w 6 gotowych, najpopularniejszych kolorach, w tym w modnej bieli, szarości i 4 odcieniach drewna, a także w wersji do barwienia.

Jakich uszczelniaczy używa się podczas prac wykończeniowych w kuchni?

W kuchni liczy się stylowa aranżacja i ciepła atmosfera, ale przede wszystkim – czystość. Wykonanie odpowiednich uszczelnień przy pomocy silikonów sanitarnych pozwoli nam zadbać o wysoki standard higieniczny w tym pomieszczeniu.

Wady i zalety zaprawy wapiennej. Czy warto z niej korzystać?

Zaprawa wapienna uchodzi za nietrwałą. Tymczasem takie słynne budowle jak Krzywa Wieża w Pizie czy Zamek Królewski na Wawelu powstały właśnie z jej użyciem i dumnie prezentują się aż do dzisiaj. To jedna z tradycyjnych zapraw powszechnie stosowana w budownictwie przynajmniej od średniowiecza po czasy współczesne. Myślisz o jej wykorzystaniu? Dowiedz się, jakie są zalety i wady tego materiału.


Stron: 86 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 696

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >