Instalacje niskoprądowe – lista artykułów

Technologia domu w służbie człowiekowi, czyli jak mieszkać bezpiecznie

Złodzieje i włamywacze codziennie uprawiają swój niechlubny fach. Na szczęście nie brakuje sposobów na ochronę siebie oraz posiadanego mienia przed ludźmi o nieprzyjaznych zamiarach. Zostań z nami i dowiedz się, jak możesz wykorzystać nowoczesną technologię w celu podniesienia własnego bezpieczeństwa.

Dlaczego warto zamontować w oknach aluminiowych autonomiczny czujnik otwarcia okien?

Nowy, inteligentny czujnik okienny SensTrack wireless całodobowo monitoruje stan zamknięcia okien i informuje użytkownika o wszelkich zmianach. Zaczep integrowany w rowku okuciowym okien aluminiowych jest niewidoczny i działa niezależnie od zewnętrznych źródeł zasilania.

Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni parkingowej na cyfrowym parkingu

Właściciel małego obiektu parkingowego może odnosić mylne wrażenie, że cyfryzacja parkingu nie jest dla niego. Taka opinia bardzo często wynika z przekonania, że digitalizacja niesie za sobą wysokie koszty, skomplikowany proces wdrożenia czy potrzebę posiadania dodatkowej infrastruktury. Cyfryzacja parkingów w rzeczywistości jest jednak niezmiernie prosta i szybka. Co najważniejsze, ułatwia zarządzanie oraz optymalizację procesów parkingowych zarówno właścicielowi, jak i zarządcy obiektu. Użytkownik końcowy zyskuje natomiast wygodną nawigację i bezobsługowy dostęp do parkingu, korzystanie z miejsca postojowego, a także możliwość zapłacenia za nie telefonem.

Inteligentne programowanie instalacji wodnej w budynku i cyfrowe nią zarządzanie

Poszerzony o dodatkowe elementy system zarządzania instalacją wodną SWS zapewnia jeszcze więcej możliwości w zakresie dbania o jakość, higienę i oszczędność wody pitnej w całym budynku. Nowoczesny system zapobiega namnażaniu się bakterii dzięki regularnemu przepłukiwaniu wszystkich punktów czerpalnych, ale to tylko jedna z inteligentnych funkcji.

Inteligentne sterowanie domem - by Twoje życie było wygodniejsze

Na inteligentne sterowanie domem decyduje się coraz więcej Polaków. Z czego to wynika? Inteligentny dom jest niezwykle wygodny pod wieloma względami. Przede wszystkim sterowanie oświetleniem, monitoringiem czy innymi elementami wyposażenia za pomocą aplikacji nie wymaga od Ciebie żadnych specjalnych umiejętności, a gwarantuje wygodę oraz komfort.

Automatyczne szlabany parkingowe

Laura z trudem znalazła miejsce na parkingu przy Ikei. Jezu! Czy ci wszyscy ludzie zjedli przez święta swoje meble? – pisała Zuzanna Dobrucka w jednym ze swoich utworów[1]. Słowa te obrazują doskonale jeden z problemów, z którymi musimy się mierzyć w wielkim mieście – zbyt mała ilość miejsc do parkowania. Na szczęście, w przestrzeni miejskiej funkcjonują także zamknięte parkingi, np. na potrzeby osiedli mieszkaniowych. Trzeba nimi jednak zarządzać i chronić przed niepowołanym dostępem. To zadanie ułatwia nowoczesna technologia, choćby pod postacią szlabanów parkingowych – dziś o nich słów kilka.

Urządzenie, które pozwala w szybki sposób identyfikować ważność Certyfikatu COVID w miejscach publicznych

Właściciele kin i teatrów, organizatorzy koncertów oraz imprez sportowych czy restauratorzy w Polsce często rozkładają ręce w kwestii konieczności weryfikacji paszportów covidowych, zasłaniając się brakiem dostępu do skutecznych narzędzi kontroli. Nice Polska na początku 2022 roku wprowadza do swojego portfolio czytnik kodów QR, który może spowodować, że dostęp do danego budynku ograniczymy wyłącznie do osób legitymujących się ważnym europejskim paszportem covidowym. Sprawdzi się w takich miejscach jak: szpitale, biura, centra handlowe, placówki rządowe, markety, hotele, uniwersytety, etc.

W postanowieniach noworocznych pomaga wytrwać technologia smart

Współczesny dom to nie tylko cztery ściany urządzone według najnowszych trendów architektonicznych – to nasz partner w codziennym życiu, który daje komfort i dba o nasze bezpieczeństwo. Inteligentny dom może również pomóc w realizowaniu postanowień noworocznych.

Zabezpiecz swoje podwórko. Jaką kamerę wybrać?

Kamera to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony domu oraz jego otoczenia przed złodziejami i wandalami. Postęp techniki jest nieustanny i już niewielkie urządzenie jest w stanie kontrolować, czy ktoś nieproszony nie przebywa na terenie naszej posesji. Umieszczona na budynku czy maszcie kamera ma również za zadanie zniechęcić potencjalnego przestępcę do podejmowania działania. Urządzenie daje jasny sygnał, że każdy kto zbliży się do domu będzie pod stałą obserwacją. Ale jaka kamera do monitoringu podwórka będzie najlepsza?

Czujniki poziomu cieczy – dlaczego warto zainwestować?

Inteligentny dom, to bezpieczny dom. Pełna automatyzacja domostwa zapewnia nie tylko komfort wynikający z technologicznych udogodnień, ale też i pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na terenie naszej posesji. Przepełniony zbiornik na ciecz jest jednym z wielu niepożądanych scenariuszy, które mogą nas zaskoczyć. W efekcie sytuacja ta może doprowadzić do niepotrzebnych kosztów oraz niekomfortowych warunków mieszkalnych.


Stron: 65 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >