Elektronarzędzia, narzędzia budowlane – lista artykułów

Wózek widłowy używany- poznaj zalety kupna używanego sprzętu!

W czasach wzrastającej inflacji, gdy liczy się każda złotówka, przedsiębiorcy uważniej muszą przyglądać się wszelkim swoim inwestycjom, stawiając ciągłość finansową na równi z rozwojem firmy. Właśnie w takich sytuacjach dobrze sprawdza się zakup sprzętów z tzw. "drugiej ręki" - czyli używanych. Jakie korzyści dla firmy może przynieść już jeden wózek widłowy używany? Sprawdź!

Innowacyjna kamizelka dla budowlańców chroniąca podczas upadków z wysokości

W Wielkiej Brytanii co drugi wypadek przy pracy w branży budowlanej to upadek z wysokości. W Polsce takie zdarzenia są najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych przy pracy w tym sektorze, a kontrole inspekcji pracy wskazują na niedostateczne zabezpieczenia pracowników pracujących na wysokościach. Południowokoreański start-up zaprezentował na niedawnych targach IFA w Berlinie system ochronny dla osób pracujących na wysokości, który wyglądem przypomina kamizelkę, a funkcjonalnością – poduszkę powietrzną. Podobne rozwiązania firma stworzyła także dla osób starszych mających problemy z poruszaniem się i równowagą oraz dla motocyklistów.

Prezent i życzenia dla budowlańca - inspiracje i pomysły

Zastanawiasz się, jaki prezent kupić dla osoby, która pracuje w branży budowlanej? Wybór podarunku rzeczywiście może być w takim przypadku dość trudny. Szczególnie jeśli nie znasz się na tej dziedzinie. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sprawdzonych propozycji, które będą idealne na prezent dla majsterkowicza. Te pomysły to strzał w 10!

Jakie tarcze do szlifowania betonu są najlepsze?

Trudno wyobrazić sobie prace budowlane bez korzystania z odpowiednich narzędzi. Te ostatnie powinny być odpowiednio dobrane do wykonywanej pracy, co pozwala uzyskać najlepsze efekty. Za jedną z najczęściej przeprowadzanych prac na placach zdecydowanie można uznać szlifowanie betonu, dzięki czemu można za jednym razem poprawić estetykę wykończenia, jak i uzyskać lepszą przyczepność.

Jak stolarz meblowy może ułatwić sobie pracę, aby nie przeciążać kręgosłupa?

Zdrowszy kręgosłup, odciążone dłonie i oszczędzony czas. Tak może wyglądać wasza praca, gdy tylko zadbacie o odpowiednie rozwiązania. Podpowiadamy, jak sprawić, by montaż mebli był jeszcze szybszy, przyjemniejszy i przede wszystkim z korzyścią dla waszego zdrowia.

Czym jest klucz dynamometryczny?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ogromne znaczenie ma siła, z jaką dokręcane są śruby. Jeśli użyjemy jej za mało, pojawia się duże ryzyko odpadnięcia mocowanego elementu. Kiedy jednak jest jej za dużo, może dojść do jego zniszczenia. Niektóry śruby można dokręcać, wykorzystując konkretną siłę, którą podał producent. Klucze dynamometryczne to rozwiązanie odpowiednie dla wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że do przykręcania śrub używają siły o odpowiedniej wartości.

Hurtownia fotowoltaiczna. Jak wybrać odpowiedni sklep z akcesoriami do fotowoltaiki?

Dobrze zaopatrzona hurtownia fotowoltaiczna to miejsce, którego znaczenie wzrasta. W miarę zwiększenia się ilości instalacji fotowoltaicznych zapotrzebowanie na panele i niezbędne akcesoria jest coraz większe. Zdarza się więc, że zaglądają tu nie tylko firmy, ale i klienci detaliczni. Dlaczego jeszcze warto korzystać z oferty hurtowni fotowoltaicznej?

Cięcie plazmą - co warto o nim wiedzieć?

Łuk plazmowy jest dziś szeroko stosowaną metodą mającą na celu cięcie metali. Nowoczesne zakłady produkcyjne wprost nie mogą dziś funkcjonować, jeśli nie są wyposażone w innowacyjne obrabiarki typu CNC, które pozwalają ciąć i docinać zarówno płaskie powierzchnie (2D) jak i powierzchnie trójwymiarowe (3D). Obrabiarki pozwalają na sprawne, szybkie i niezwykle precyzyjne cięcie, a to jest gwarancja tego, iż cięty materiał będzie mógł być wykorzystany zgodnie z jego przeznaczeniem. Co jeszcze warto wiedzieć o cięciu plazmą?

Metale, tworzywa sztuczne, drewno i beton – czym ciąć i wiercić w tych materiałach?

Obróbka za pomocą tarcz i wierteł to chleb powszedni dla większości fachowców. Branża w której działają wpływa na to, jaki materiał najczęściej tną lub wiercą. Czasem jednak muszą wyjść poza rutynę i zająć się w pracy elementami, z którymi nie stykają się na co dzień. Poniżej przedstawiamy podpowiedzi, czym dokonywać obróbki w poszczególnych materiałach.

Wózki widłowe – rodzaje, zalety i parametry wózków widłowych

Obecnie przez magazyny rozsiane po całym świecie przetaczają się niezliczone ilości towarów. Nie byłoby to możliwe na tak dużą skalę, gdyby nie wózki widłowe, umożliwiające transport wewnętrzny i sprawne magazynowanie wszelkiego rodzaju produktów i półproduktów. Wózki widłowe są efektywne, tanie w utrzymaniu, a co najważniejsze, umożliwiają sprawne operowanie ciężkim ładunkiem na stosunkowo małych przestrzeniach i składowanie go na dużych wysokościach, co pozwala na wykorzystanie przestrzeni magazynu do maksimum. Oczywiście wózki widłowe to nie tylko transport wewnętrzny, ale i zewnętrzny, jednak do pracy na zewnątrz budynków na ogół lepiej sprawdzą się wózki spalinowe, natomiast do pracy wewnątrz – elektryczne. Różne rodzaje wózków nadają się do różnych zadań.


Stron: 112 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >