Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Jakie czynniki wpływają na bezpieczeństwo energetyczne budynku?

Bezpieczeństwo energetyczne budynku jest niezwykle ważnym czynnikiem, wpływającym na komfort, efektywność i bezpieczeństwo jego mieszkańców lub użytkowników. W obliczu rosnącego zapotrzebowania na energię, zmian klimatycznych oraz niepewności dostaw energii, jest to również kluczowy element polityki Unii Europejskiej. UE wyraziła swoje stanowisko m.in. poprzez Fit for 55, ambitny zestaw działań mających na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 55% do 2030 roku. Przyjrzymy się kluczowym aspektom i strategiom zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego budynków, które wspierają realizację tych założeń.

Energia ze słońca realną alternatywą dla nieodnawialnych źródeł energii. Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne inwestycja na długie lata

Czy istnieją inwestycje na długie lata, które są jednocześnie ekonomiczne, ekologiczne i estetyczne? Oczywiście! Właśnie debiutują monokrystaliczne panele fotowoltaiczne polskiej marki, z których powstają wydajne i solidne elektrownie fotowoltaiczne. Połączenie zielonej energii z perfekcyjną funkcjonalnością sprawia, że na coraz większej ilości polskich dachów można oglądać panele zbudowane w technologii Low LID Mono PERC oraz Half-Cut. Nadszedł czas energii ze słońca!

Nowe wymogi programu Czyste powietrze a oferta marki Vaillant

Historia programu Czyste Powietrze sięga września 2018 roku. To już ponad 5 lat kompleksowego wspierania transformacji energetycznej polskich budynków przez program rządowy. W tym czasie zaszło wiele różnych zmian zarówno w warunkach, jak i zasadach programu. Teraz przyszedł czas na kolejną ważną modyfikację, która przyniesie korzyści nie tylko beneficjentom, ale także organizatorowi oraz całej branży grzewczej.

Nowe poprawki w programie „Czyste Powietrze” skoncentrowane są na jakości kotłów i pomp ciepła

Zmiany w rządowym programie „Czyste Powietrze”, które wejdą w życie 22 kwietnia, dotyczą przede wszystkim jakości pomp ciepła oraz kotłów. Zgodnie z nowymi zasadami będą one mogły być wybierane tylko spośród tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (ZUM). Eksperci ISOVER twierdzą, że to słuszny kierunek, ale jednocześnie przypominają, że sama wymiana źródła ciepła nie przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie, jeśli wcześniej budynek nie zostanie poddany termomodernizacji. A wielu Polakom przede wszystkim zależy na oszczędnościach.

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii – oszczędność i niezależność

W dobie rosnących cen energii oraz coraz bardziej palącej kwestii zmian klimatycznych, coraz więcej osób i przedsiębiorstw poszukuje efektywnych sposobów na osiągnięcie niezależności energetycznej i zredukowanie kosztów operacyjnych związanych z zużyciem prądu. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań są instalacje fotowoltaiczne wyposażone w magazyny energii, które pozwalają nie tylko na generowanie energii elektrycznej bezpośrednio ze słońca, ale również na jej przechowywanie i wykorzystanie według własnych potrzeb. Wprowadzenie takich systemów to krok ku przyszłości, w której technologie odnawialnych źródeł energii (OZE) odgrywają kluczową rolę.

Czy zmieniona dyrektywa EPBD zwiększy popyt na pomy ciepła i inne technologie OZE

W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi i koniecznością zwiększenia efektywności energetycznej, Unia Europejska konsekwentnie dąży do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań mających na celu transformację sektora budowlanego. Najnowsza aktualizacja dyrektywy EPBD (Energy Performance of Buildings Directive), której publikację zaplanowano prawdopodobnie w kwietniu 2024 r., stanowi kolejny krok na drodze do realizacji tych ambitnych celów.

Oto 5 cech ekologicznego domu. Ty też możesz taki mieć

Rosnąca liczba inwestorów budując swój nowy dom chce, aby był on tani w eksploatacji oraz przyjazny dla środowiska naturalnego. Nowoczesne technologie w zakresie instalacji pozwalają dziś osiągnąć zamierzone efekty. Inwestycja w fotowoltaikę, pompę ciepła i rekuperację pozwala na osiągnięcie niezależności energetycznej.

Nowe technologie w systemach fotowoltaicznych na dachach domów jednorodzinnych

Zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO to nowość w ofercie CREATON Polska. Cechuje się licznymi zaletami: doskonałymi parametrami technicznymi, elegancką estetyką, łatwością obsługi oraz ponadprzeciętną trwałością i żywotnością. Zastosowane w ramach systemu innowacyjne technologie czynią z niego idealny wybór na dach domu jednorodzinnego.

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Pompy ciepła obecnie stają się kluczowym elementem transformacji energetycznej naszego kraju. Ich rosnąca popularność w segmencie OZE nie wynika wyłącznie z potencjalnych korzyści ekologicznych, ale przede wszystkim z perspektywy oszczędności na kosztach ogrzewania. By jednak system spełniał nasze oczekiwania, kluczowe jest zrozumienie, ile energii elektrycznej jest potrzebne do jego efektywnego funkcjonowania.

Jak wietrząc mieszkanie zatrzymać ciepło i ograniczyć koszty ogrzewania?

Kaprysy zimowej aury dają nam się we znaki przede wszystkim w momencie, gdy postawimy pierwszy krok poza domowym progiem. Niemniej wystarczy poczekać kilka tygodni, by dostrzec, że zmiana pogody odbija się echem także w innym miejscu – naszym portfelu. Jak ograniczyć koszty ogrzewania domu, a jednocześnie cieszyć się przytulną i komfortową atmosferą w jego wnętrzu, gdy na dworze plucha i chłód? Wystarczy zwrócić uwagę na kilka pozornie błahych szczegółów.


Stron: 89 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19209 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 298

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >