Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Oto 5 cech ekologicznego domu. Ty też możesz taki mieć

Rosnąca liczba inwestorów budując swój nowy dom chce, aby był on tani w eksploatacji oraz przyjazny dla środowiska naturalnego. Nowoczesne technologie w zakresie instalacji pozwalają dziś osiągnąć zamierzone efekty. Inwestycja w fotowoltaikę, pompę ciepła i rekuperację pozwala na osiągnięcie niezależności energetycznej.

Nowe technologie w systemach fotowoltaicznych na dachach domów jednorodzinnych

Zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO to nowość w ofercie CREATON Polska. Cechuje się licznymi zaletami: doskonałymi parametrami technicznymi, elegancką estetyką, łatwością obsługi oraz ponadprzeciętną trwałością i żywotnością. Zastosowane w ramach systemu innowacyjne technologie czynią z niego idealny wybór na dach domu jednorodzinnego.

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Pompy ciepła obecnie stają się kluczowym elementem transformacji energetycznej naszego kraju. Ich rosnąca popularność w segmencie OZE nie wynika wyłącznie z potencjalnych korzyści ekologicznych, ale przede wszystkim z perspektywy oszczędności na kosztach ogrzewania. By jednak system spełniał nasze oczekiwania, kluczowe jest zrozumienie, ile energii elektrycznej jest potrzebne do jego efektywnego funkcjonowania.

Jak wietrząc mieszkanie zatrzymać ciepło i ograniczyć koszty ogrzewania?

Kaprysy zimowej aury dają nam się we znaki przede wszystkim w momencie, gdy postawimy pierwszy krok poza domowym progiem. Niemniej wystarczy poczekać kilka tygodni, by dostrzec, że zmiana pogody odbija się echem także w innym miejscu – naszym portfelu. Jak ograniczyć koszty ogrzewania domu, a jednocześnie cieszyć się przytulną i komfortową atmosferą w jego wnętrzu, gdy na dworze plucha i chłód? Wystarczy zwrócić uwagę na kilka pozornie błahych szczegółów.

W jaki sposób monitorować i analizować wyniki pracy systemu fotowoltaicznego?

Z roku na rok rośnie liczba osób, które zdecydowały się na zainwestowanie w odnawialne źródła energii. Fotowoltaika to nie tylko oszczędności, ale także wygoda. Dobrze założony system nie jest awaryjny, można go monitorować w prosty sposób i nie wymaga dużych nakładów finansowych na jego konserwację. Jak dokładnie należy monitorować jego pracę i w jaki sposób analizować wyniki? Podpowiadamy.

Aktualnie ceny prądu są zamrożone, a jakie będą w drugiej połowie 2024 r.?

W ostatnich latach, kwestia cen prądu stała się jednym z najbardziej palących tematów dotykających zarówno gospodarstw domowych, jak i szerokiego sektora biznesowego. W obliczu globalnych zmian, niepewności rynkowych oraz narastających wyzwań środowiskowych, energia elektryczna przestała być jedynie towarem codziennego użytku – stała się barometrem ekonomicznej i społecznej stabilności.

Oszczędzanie odpowiedzią na wzrost cen energii

Ponad 70% Polaków spodziewa się wzrostu kosztów za ogrzewanie – wynika z badania przeprowadzonego przez UCE Research na zlecenie firmy Netatmo, francuskiego producenta smart home. 60% ankietowanych ma zamiar oszczędzać na ogrzewaniu tej zimy. Najpopularniejszym sposobem na ograniczenie kosztów będzie obniżenie temperatury w mieszkaniu lub domu. Polacy są gotowi zmniejszyć ją w pomieszczeniach od 1 do nawet 6 stopni Celsjusza względem ich optymalnego poziomu komfortu.

Co przedsiębiorstwa powinny zrobić ze zużytym sprzętem oświetleniowym

W 2022 roku sprzedano w UE około 1,5 miliarda źródeł światła, które po zużyciu będą wymagały odpowiedniego zagospodarowania. Dla wielu przedsiębiorców i zarządzających powierzchniami biurowymi i komercyjnymi kwestia prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem oświetleniowym jest wyzwaniem. Tymczasem za nieodpowiednie gospodarowanie zużytym oświetleniem grożą surowe kary finansowe, a nawet zakaz prowadzenia działalności. Jak prawidłowo postępować ze zużytym oświetleniem w firmach i instytucjach?

Magazynowanie nadmiaru wyprodukowanej energii przez panele fotowoltaicze

Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie magazynów energii. Zabezpieczają one przed przerwami w dostawie prądu, gwarantują odporność na wszelkie awarie zasilania spowodowane prowadzonymi pracami czy silnym wiatrem lub burzami. Co wiemy o magazynach energii i jak umożliwiają one oszczędność kosztów? Dlaczego dają niezależność energetyczną?

Dachy polderowe (niebiesko - zielone ), jak działa ich system retencyjno-rozsączający

Inteligentne i nowoczesne systemy retencyjno-rozsączające umożliwiają gospodarowanie wodą deszczową nie tylko zebraną na poziomie gruntu, ale także na dachach miast. Dzięki takim rozwiązaniom, jak system Wavin AquaCell Up, możliwe jest nie tylko zazielenienie, ale przede wszystkim tworzenie niebiesko-zielonych dachów, tzw. dachów polderowych (ang. Polder Roof). W ten sposób na szczytach miejskich budynków powstają inteligentne i kontrolowane magazyny wody.


Stron: 88 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19105 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 106

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >