Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Ile kosztuje powietrzna pompa ciepła?

Powietrzne pompy ciepła są rozwiązaniem, które stosuje się coraz powszechniej – są tanie w montażu, wydajne i ekologiczne. Trzeba jednak wiedzieć, że koszt powietrznej pompy ciepła jest wyższy niż innych urządzeń grzewczych np. kotła gazowego. Wciąż jednak koszt ten można obniżyć, o czym napiszemy w dzisiejszym artykule. Wskazujemy również czynniki kształtujące cenę tego urządzenia. Zapraszamy!

Jak działa pompa ciepła?

O pompach ciepła słyszy się coraz częściej i to nie tylko w przypadku budowania nowych domów, ale także w kontekście dotacji rządowych z Programu Czyste Powietrze, gdzie obok korzystnego wsparcia finansowego na termomodernizację budynków, można zyskać dofinansowanie na montaż pompy ciepła. Jak działa tego typu urządzenie i dlaczego pompy ciepła są jedną z najlepszych alternatyw dla innych systemów ogrzewania?

Farma fotowoltaiczna — dlaczego warto?

Panel słoneczny to urządzenie, które zamienia promienie słoneczne na energię elektryczną. Wewnątrz paneli znajdują się ogniwa słoneczne; te ogniwa są wykonane z płytek krzemowych. Krzem jest drugim najliczniej występującym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej. Jest to bardzo twarde i krystaliczne ciało stałe. Sprawdź, na czym polega inwestycja, jaką są farmy wiatrowe.

Kampania „Liczy się energia” wskazuje sposoby oszczędzania prądu

– Dzięki zmianie codziennych nawyków dotyczących tylko trzech urządzeń elektrycznych można zaoszczędzić na rachunkach za prąd nawet 300 zł rocznie – wskazuje Magda Smokowska z Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Wobec zapowiadanych podwyżek cen energii do oszczędzania przymierza się już zdecydowana większość gospodarstw domowych. Prowadzona przez PKEE kampania „Liczy się energia” pokazuje, że można to zrobić w prosty sposób – dzięki zmianie drobnych, codziennych czynności. Zaoszczędzone w ten sposób środki mogą być znaczne.

Wzmożone zainteresowanie pompami ciepła przedłużyło czas oczekiwania na montaż i przegląd techniczny

Odchodzenie od ogrzewania domów i mieszkań paliwami kopalnymi takimi jak węgiel czy gaz nabrało w ostatnim czasie dużego rozpędu. Najczęściej wybieranym alternatywnym systemem grzewczym jest pompa ciepła. Ich popularność sprawiła jednak, że terminy na przegląd są wydłużone, a czas oczekiwania na nowe jednostki trwa nawet kilka miesięcy. Jakie są alternatywy?

Czy opłaca się montować pompy ciepła?

Pompy ciepła są coraz częściej montowane w budynkach firmowych oraz domach prywatnych, co wynika z jednego prostego argumentu: pozwalają domownikom cieszyć się najtańszym ogrzewaniem, jakie jest obecnie w sprzedaży. Kupując pompę ciepła, trzeba jednak nie tylko wybrać najlepiej dopasowany model, ale też przeprowadzić fachowy montaż pompy ciepła. Takie podejście pozwala ograniczyć ryzyko wystąpienia awarii, co przekłada się na nowoczesny i prawie bezobsługowy system ogrzewania.

Jak skutecznie zaoszczędzić na ogrzewaniu przemysłowym?

Prowadzisz obiekt przemysłowy, wymagający stałego ogrzewania, nawet w ciepłe miesiące roku? Boisz się, że gwałtowny wzrost cen za pobieranie energii zacznie eksploatować Twój portfel do tego stopnia, że trzeba będzie przygotować się na długotrwały kryzys, a być może zamknięcie działalności? Sposobów na oszczędzanie energii odpowiedzialnej za ogrzewanie może być bardzo dużo, ale najwłaściwszym jest po prostu wybór odpowiedniej pompy ciepła. Jak tego dokonać, by jako przedsiębiorca prowadzący magazyn, halę, miejsce produkcji wreszcie spać spokojnie i bez widma rachunków za prąd i gaz wzrastających o 100 czy 200%?

Jak zmniejszyć ilość plastiku w codziennym życiu i troszczyć się o planetę?

Najnowsze badania pokazują, że aż 68% konsumentów preferuje ekologiczny sposób pakowania produktów i żywności[1]. Produkcja i używanie plastiku wywierają zatrważający wpływ na środowisko naturalne, w związku z czym wiele osób coraz częściej decyduje się na jego ograniczenie w codziennym życiu.

Kupno pompy ciepła w ramach nowej edycji programu Czyste Powietrze Plus, Moje Ciepło 2022 i Stop Smog

Coraz więcej instytucji dofinansowuje zakup i montaż urządzeń OZE, w tym także pomp ciepła. Planujesz zakup pompy ciepła i nie masz pewności, które dofinansowanie jest skierowane do Ciebie? W tym artykule dowiesz się z jakich ulg możesz skorzystać, planując zakup pompy ciepła – zarówno w przypadku nowego budynku, jak i modernizowanego, oraz zapoznasz się z pomocnymi materiałami.

Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Rachunki za energię elektryczną rosną nieubłaganie. Co chwilę słyszymy o kolejnych podwyżkach, które przekładają się na wzrost miesięcznych opłat o nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Z tego powodu większość z nas zaczyna myśleć, jak zmniejszyć rachunki za prąd. Czy są na to skuteczne sposoby? Sprawdźmy!


Stron: 82 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >