Okna – lista artykułów

Poprawa efektywności energetycznej domu jednorodzinnego, dzięki wymianie okien dachowych

Właściciele domów coraz częściej szukają sposobów na poprawę efektywności energetycznej swoich nieruchomości. Najlepszym rozwiązaniem jest kompleksowa modernizacja, która jest dużą inwestycją, zazwyczaj rozłożoną w czasie. Gdy zależy nam na szybszym działaniu rozważmy wymianę okien dachowych. To klucz do skutecznej poprawy warunków termicznych panujących w domu, komfortu, nie wspominając o estetyce. I co istotne - nie wymaga to remontu całego poddasza. Osoby, które zdecydują się na zakup okna dachowego VELUX w terminie od 2 kwietnia do 28 maja dodatkowo zyskają markizę MHL za 1 zł.

Jakie korzyści daje montaż okien w warstwie ocieplenia, i jak go wykonać?

Sposób, w jaki zamontowane są okna wpływa zarówno na ich parametry użytkowe, jak też efektywność energetyczną całego domu. To przekłada się natomiast na komfort domowników i oszczędność energii potrzebnej do ogrzania budynku. W przypadku nowych, ale także termomodernizowanych obiektów kluczowe znaczenie ma montaż stolarki okiennej w warstwie izolacji termicznej. Jakie daje on korzyści i jak go wykonać?

Rodzaje montaży rolet zewnętrznych: Podtynkowe i Natynkowe

Wybór rolet zewnętrznych to nie tylko kwestia estetyki, ale również funkcjonalności i sposobu montażu. Zależnie od etapu budowy i preferencji estetycznych, można wybierać między roletami podtynkowymi i natynkowymi. Oto kluczowe informacje, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru i przygotować się do montażu wybranego typu rolet.

Poradnik montażu i konserwacji okien dachowych

Okna dachowe doskonale doświetlają przestrzeń, wspierają wentylację w budynku, a do tego pozwalają na bardzo oryginalną i funkcjonalną aranżację pomieszczeń. Wiele jednak walorów okien dachowych zależy w praktyce od tego, czy zostały one poprawnie zainstalowane w połaci dachu. Podpowiadamy, jak przeprowadzić montaż okna dachowego i na czym polega prawidłowa ich konserwacja.

Wymieniamy okna na nowe, a co zrobić ze starymi z demontażu?

Jeszcze wczoraj niepotrzebny odpad, dziś cenny materiał, który można ponownie wykorzystać. Podejście do zużytych wyrobów mocno się zmieniło na przestrzeni ostatnich kilku lat. Decyduje o tym ekologia, ale i ekonomia – kurczące się zasoby i stale rosnące ceny surowców. Dotyczy to również odpadów budowlanych i rozbiórkowych, powstających przy budowie lub remoncie domu. Gdzie zatem oddać stare okna, gdy decydujemy się na ich wymianę?

Czym się charakteryzują okna wykonane w technologii skandynawskiej?

Skandynawski design w stolarce okiennej to gwarancja doskonałego doświetlenia, funkcjonalności i termoizolacji. Innowacyjny system PVC Alu Inside Nordic, wyróżnia się komfortem użytkowania, energooszczędnością i maksymalnym bezpieczeństwem, doskonale wpisując się zarówno w tradycyjne, jak i nowoczesne elewacje budynków.

Drzwi tarasowe składano-przesuwne, w których harmonijka zapewnia doskonały dostęp do naturalnego światła

W dzisiejszych czasach, poszukując doskonałego połączenia funkcjonalności, innowacyjności i nowoczesnego designu, stawiamy coraz większe wymagania wobec elementów wyposażenia wnętrz. Pragniemy, aby nasze przestrzenie były zarówno piękne, jak i praktyczne. Najnowsza propozycja - drzwi MasterFold, nieszablonowe rozwiązanie składanych w harmonijkę skrzydeł. Przy pełnym otwarciu odsłonięta jest cała szerokość okna. To idealny wybór do zabudowy ogrodów zimowych, ale też do obiektów publicznych, jak restauracje czy hotele.

Modułowe świetliki dachowe z certyfikatem zrównoważonego rozwoju

W dzisiejszych czasach, kiedy rosnący problem zanieczyszczenia środowiska i zmian klimatycznych powoduje pojawienie się nowych wyzwań, branża budowlana staje w obliczu potrzeby zrównoważonego rozwoju. W odpowiedzi VELUX Commercial prezentuje innowacyjne rozwiązanie w postaci modułowych świetlików dachowych, które nie tylko wprowadzają naturalne światło do wnętrza budynków, ale także wspierają cele zrównoważonego budownictwa.

Stolarka okienna to inwestycja na lata - jak wybrać dobrze?

Budowa lub remont domu to ważne przedsięwzięcie, a przede wszystkim duża inwestycja. Nierzadko staramy się optymalizować, a nawet ciąć koszty, bo zawsze zdarzają się nieprzewidziane sytuacje i wydatki. Są jednak elementy, na których nie warto oszczędzać, a ich zakup należy odpowiednio wcześnie zaplanować. Jednym z nich jest stolarka okienna, czyli okna i drzwi tarasowe.

Co jest faktem a co mitem na temat drzwi i okien wykonanych z aluminium?

Budowa lub remont domu oznacza konieczność podejmowania wielu ważnych decyzji. Proces inwestycyjny to szereg wyborów, w których należy wziąć pod uwagę nie tylko trwałość i funkcjonalność danego rozwiązania, ale też związane z nim koszty. Często w takich sytuacjach posiłkujemy się opiniami innych, a te nie zawsze są zgodne z prawdą. Jednymi z produktów na temat których krąży wiele mitów są okna i drzwi aluminiowe. Co warto o nich wiedzieć, by świadomie podjąć decyzję o wyborze tego rozwiązania?


Stron: 133 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19191 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 310

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >