Okna – lista artykułów

Czarna stolarka okienno-drzwiowa w ostatnich latach jest w trendach

Czerń to ponadczasowy kolor, którzy cechuje elegancki minimalizm. Świetnie sprawdza się nie tylko w modzie, lecz również w architekturze, zwłaszcza tej nowoczesnej. Czarne mogą być więc: dach, elewacja obiektu oraz... okna i drzwi. Taka kolorystyka to jeden z najmodniejszych tegorocznych trendów. Jak tego typu rozwiązanie prezentuje się w praktyce?

System do ciepłego montażu okien zwiększy energooszczędność domu

Ciepły montaż okien jest już standardem w energooszczędnym budownictwie. Prezentujemy SoudaFrame SWI (Soudal Window Installation) – system do ciepłego montażu okien w warstwie termoizolacji, certyfikowany przez prestiżowy Passive House Institute.

Różnice pomiędzy oknami PVC, aluminiowymi a drewnianymi

Rynek stolarki okiennej pełny jest nowoczesnych rozwiązań, spełniających rosnące wymagania inwestorów - od niezmiennie królujących okien PVC, „goniących” ich popularność rozwiązań aluminiowych, po stolarkę z drewna, szczególnie lubianą przez zwolenników naturalnych rozwiązań. Jakie okna zatem wybrać?

Nowa generacja okien do płaskiego dachu wprowadza więcej światła do wnętrz

Poszerzyła się oferta okien do płaskiego dachu o nową generację produktów – z płaskim modułem szklanym, który otrzymał nagrodę Red Dot oraz sferycznym modułem szklanym. Nowe rozwiązania charakteryzują się zupełnie nową konstrukcją i zapewniają maksymalną ilość światła dziennego, doskonały widok na zewnątrz oraz nowoczesny design.

Czym się różni metoda ciepłego montażu okien od tradycyjnej - którą opcję wybrać przy wymianie okien?

Na trwałość i szczelność okien wpływa m.in. sposób, w jaki zostaną one zamontowane. Bez prawidłowego osadzenia i uszczelnienia stolarki nawet najlepsze parametry użytkowe samego produktu nie zapewnią, że będzie on dobrze spełniać swoją rolę. W odpowiedzi na rosnące wymagania dotyczące energooszczędności budynków, standardowy, tradycyjny montaż zastępowany jest przez nowoczesne techniki montażowe z użyciem taśm i płynnych membran. Czym różnią się te rozwiązania?

Jakie rodzaje osłon okiennych warto wybrać z dostępnych na rynku?

Okna pełnią wiele bardzo ważnych funkcji w domach energooszczędnych i pasywnych. Nic dziwnego zatem, że nowoczesne budynki tego typu mają duże przeszklenia od strony południowej – tej najbardziej nasłonecznionej. Dzięki temu w sposób naturalny, czerpiąc z potencjału energii słonecznej, można ogrzewać dom zimą. Problematyczne okazuje się jednak lato. Aby w upalne dni zapewnić komfortową temperaturę w pomieszczeniach bez użycia energochłonnej klimatyzacji, można zainwestować w osłony okienne. Jakie rozwiązania są dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych? Oto krótki przegląd dostępnych możliwości.

Wielkoformatowe przeszklenia w domach typu stodoła

Od kilku lat prawdziwym architektonicznym przebojem w budownictwie jednorodzinnym są domy typu stodoła. Proste w formie, funkcjonalne, ale jednocześnie efektowne – ze swoim dwuspadzistym dachem i ogromnymi przeszkleniami. Ale... diabeł tkwi w szczegółach. Okna w takim domu muszą nie tylko współgrać z całością projektu, ale „dźwigają na swoich ramach” niemały ciężar – dosłownie i w przenośni. Ich spore rozmiary muszą iść w parze z niezawodną statyką, wiatroodpornością oraz doskonałymi parametrami izolacyjnymi. Ten zespół cech ma bowiem wpływ na finalne bezpieczeństwo i energooszczędność budynku.

Regulacja okien zima-lato, po co to robić?

Okna zapewniają wewnętrzny komfort w pomieszczeniu latem i zimą poprzez okresową regulację. W zależności od temperatury na zewnątrz mamy możliwość dostosowania docisku skrzydeł. Nie każdy o tym wie, jednak każdy może sobie z tym poradzić, mając minimum narzędzi. Regulacja niewiele się różni w zależności od rodzaju okien.

Jak skutecznie chronić się przed komarami? Moskitiery na okna

Upalne lato jest czasem, kiedy chcemy mieć w domu jak najwięcej świeżego powietrza: otwieramy balkony, śpimy przy otwartym oknie. Razem z przyjemnym wiatrem i zapachem lata, do domów niestety wlatują także komary. Te dokuczliwe owady przypominają o sobie zwłaszcza wieczorem, gdy temperatura w domu jest wyższa, a pokoje rozświetla sztuczne światło.

Kiedy montować parapety zewnętrzne?

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale parapety zewnętrzne nie służą tylko celom estetycznym. Ich główna funkcja to przede wszystkim zabezpieczenie elewacji i ścian budynku przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Z tego powodu poprawne przeprowadzenie ich montażu i zrobienie tego w odpowiednim czasie jest bardzo ważne. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się więcej!


Stron: 128 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >