Okna – lista artykułów

Okna, drzwi balkonowe i drzwi zewnętrzne - jakie mają znaczenie w obniżeniu kosztów energii?

Okna, drzwi balkonowe oraz drzwi zewnętrzne cechujące się wysokimi parametrami termoizolacyjności i szczelności skutecznie chronią przed stratami ciepła z domu. Dzięki temu można obniżyć rachunki za ogrzewanie, co w czasach rosnących cen surowców energetycznych jest szczególnie istotne.

Remont kamienicy – jak wybrać okna do mieszkania w kamienicy?

Mieszkanie w kamienicy z wieloletnią historią wiąże się z rygorystycznymi zasadami, które dotyczą prac remontowych. Renowacja starych kamienic jest bardzo problematyczna. Dużą uwagę przy remontach obiektów historycznych należy zwrócić na dobranie odpowiednich technologii i materiałów, jednak domowe zacisze w murach starego, klimatycznego budynku to dla wielu spełnienie marzeń. Na co trzeba się przygotować, planując wymianę stolarki okiennej? Oto kilka niezbędnych wskazówek.

Wymień okna nawet za darmo! Program Czyste Powietrze 3.0.

Szukając źródeł większych oszczędności, coraz częściej myślimy o modernizacji naszych domostw. Rozważamy ocieplenie ścian, nowy piec czy wymianę stolarki otworowej. A jeżeli takie prace renowacyjne i modernizacyjne można byłoby przeprowadzić taniej – lub nawet za darmo? Oszczędności byłyby tu podwójne! W ostatnim czasie negatywnie postrzegamy kondycję naszych domowych budżetów, obciążonych wciąż rosnącymi podwyżkami cen i opłat.

Efekt wizualny okna stanowi odpowiednie połączenie ramy i szyby

Bezpowrotnie, na szczęście, minęły czasy kiedy okna były traktowane jako jeden z wielu, a przez to mało istotny element budowlany. Dzisiaj przywiązuje się do nich wagę tak wielką, jak duży stał się ich rozmiar w nowoczesnych budynkach – i nieistotne czy są to obiekty użyteczności publicznej, domy czy mieszkania. Okna doświetlają i dogrzewają pomieszczenia, równocześnie chroniąc je przed ucieczką ciepła na zewnątrz i dostaniem się złodziei do środka. Izolując od hałasu otoczenia są strażnikiem spokojnego wypoczynku, ale także i portfela właściciela dzięki redukcji kosztów energii potrzebnej do codziennej eksploatacji budynku.

Minimalistyczny design aluminiowych okien dedykowanych nowoczesnym i historycznym realizacjom

Najnowszy system okien aluminiowych MasterSlim od AWILUX wyróżnia minimalizm. Jest on widoczny zarówno w precyzyjnym wykończeniu, jak i bardzo wąskich profilach. Charakterystyczne, designerskie, aluminiowe profile sprawiają, że okna idealnie sprawdzą się w nowych obiektach oraz przy renowacjach. Pozwalają zachować oryginalny wygląd fasad, także tych zabytkowych.

Innowacyjne rozwiązanie przeszkleń dachowych - modułowe świetliki

Projektując budynki w przestrzeni publicznej, nie możemy zapomnieć o dostępie do naturalnego światła – to jeden z ważniejszych czynników dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka. Oprócz odpowiedniego doświetlania pomieszczeń, odpowiada za komfort pracy i energię. Dzięki nowoczesnym prefabrykowanym świetlikom modułowym nie tylko zapewnimy doskonałą ilość światła dziennego, ale także świeże powietrze do każdego rodzaju budynków przestrzeni publicznej.

Czy ekologiczne okna z recyklatu są warte do rozważenia podczas zakupu nowych okien? Czym jest recyklat?

Producenci stolarki otworowej, świadomi alarmującej sytuacji dotyczącej środowiska, od lat kierują swoje działania na zrównoważony rozwój. Jednym z kroków jest wykorzystanie starych profili PVC do produkcji nowych. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ilość odpadów i nie wpływa to negatywnie na jakość nowych okien, a wręcz przeciwnie.

Czy zimą warto wymieniać okna na nowe?

Wymiana okien w okresie zimowym? To możliwe, jeśli prace montażowe zostaną przeprowadzone w odpowiedni sposób, z uwzględnieniem warunków atmosferycznych. Inwestycja w nowe, energooszczędne wyroby to metoda na szybką poprawę komfortu użytkowania budynku oraz zmniejszenie zapotrzebowania na energię niezbędną do ogrzania pomieszczeń.

Przesuwne i składane systemy drzwi tarasowych - które rozwiązanie wybrać

Nowoczesna architektura i duże przeszklenia sprawiają, że we wnętrzach jest więcej światła i przestrzeni. Domowy metraż łatwo powiększyć o balkon, taras lub ogród. Od wiosny do jesieni drzwi tarasowe mają jedno zadanie – otworzyć dom na słońce i przyrodę. Pytanie tylko – w jaki sposób?

W okresie zimowym nie zapominajmy o odpowiednim przygotowaniu okien

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni, warto pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu okien na okres zimowy. Szacuje się, że przez nieszczelne okna możemy tracić nawet 25% ciepła, co ma znaczący wpływ na nasze rachunki. Jak zatem przygotować okna na zimę i wyregulować je, aby były szczelne?


Stron: 129 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18172 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 63

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >