Instalacje kanalizacyjne, wodne – lista artykułów

Oczyszczanie wody w domu letniskowym

Woda dostaje się do domu letniskowego dwoma sposobami: albo z miejskiej sieci wodociągowej, albo ze studni. Jeśli sieć wodociągowa zapewnia akceptowalną jakość wody, zasady oczyszczania są podobne do tych stosowanych w przygotowywaniu wody do mieszkania.

Jak zabezpieczyć instalację wodno-kanalizacyjną w domku letniskowym na sezon zimowy?

Pękające rury, uszkodzony system kanalizacyjny, ograniczony dostęp do wody i dodatkowe obciążenie finansowe - to tylko kilka konsekwencji zamarzania instalacji wodnej. Dlatego nie warto lekceważyć wpływu sezonu jesienno-zimowego na wolnostojące budynki działkowe - zwłaszcza pod względem ochrony przed mrozami. Czy istnieją sposoby na zabezpieczenie tego rodzaju systemów przed konsekwencjami nadchodzącej zimy?

Mała przepompownia ścieków - rozwiązanie dla domów i mieszkań położonych poniżej poziomu ulic lub dróg

Małe przepompownie ścieków to rozwiązania zdobywające coraz większą popularność, które można z powodzeniem wykorzystać w piwnicach domów czy mieszkań. Pozwala to uniknąć wielu problemów związanych z odprowadzaniem nieczystości i stanowi doskonałe rozwiązanie dla nieruchomości położonych poniżej poziomu zalewania, czyli ulicy lub drogi. Czym charakteryzuje się to innowacyjne rozwiązanie? Jakie korzyści oferuje?

Prawidłowe zaizolowanie przewodów instalacji wodociągowych zapobiega rozwojowi bakterii legionella

Instalacje wodociągowe to ważna część każdego obiektu użytkowego i mieszkalnego. Utrzymanie prawidłowej temperatury transportowanego przez nie medium stanowi kwestię kluczową, nie tylko z uwagi na potencjalne straty ciepła i wyższe rachunki za przygotowanie ciepłej wody użytkowej, lecz także na… dobre zdrowie. Zarówno budynku, jak i jego użytkowników.

Wiercenie studni głębinowych - gdzie można to zrobić i jak wygląda cały proces

Kopanie studni głębinowej jest jednym ze sposobów na uzyskanie wody w gospodarstwie domowym, które nie jest podłączone do sieci wodociągowej. Uzyskana w ten sposób woda jest w pełni bezpieczna i można wykorzystywać ją do różnych celów. Jeśli rozważasz takie rozwiązanie w swoim domu, przeczytaj poniższy artykuł, w którym podpowiadamy, gdzie można wykopać studnię głębinową, oraz jak to wygląda.

Kompaktowa przepompownia Minilift S do ścieków szarych

Nowe urządzenie pompowe firmy KESSEL - niewielka, wolnostojąca przepompownia Minilift S – to urządzenie służące do odprowadzenia ścieków szarych z domu. Niezależnie od tego, czy przyborem jest umywalka, zmywarka, pralka lub prysznic – Minilift S oferuje aż pięć gotowych miejsc podłączenia dopływu ścieków szarych oraz możliwość montażu króćca tłocznego z prawej lub lewej strony.

Regulacyjne zawory kątowe - oszczędzają wodę i energię

W kontekście ekologicznych technologii umożliwiających oszczędzanie wody często pomija się ważny element instalacji wodnej, jakim jest regulacyjny zawór kątowy. Przy odpowiedniej nastawie można zmniejszyć zużycie wody nawet o 40%. W ofercie SCHELL znajduje się ponad 200 wersji zaworów, co pozwala na dobór najlepiej dopasowanego rozwiązania.

Jak zainstalować pompę samozasysającą w studni?

Jednym z ciekawszych rodzajów pomp do studni jest pompa samozasysająca. Jak ona działa i gdzie znajduje zastosowanie? Kiedy warto zdecydować się na taką pompę, jak o nią dbać i najważniejsze, jak prawidłowo zainstalować ją w studni? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule.

Czy wszędzie wokół Wrocławia można wiercić studnie głębinowe?

Studnie głębinowe wygrywają z kopanymi pod względem bezpieczeństwa i wszechstronności. Jednak i w ich przypadku są takie rejony, w których wiercenie studni głębinowej może być technicznie trudne lub niezalecane z innych powodów.

Hydranty — rodzaje i zastosowanie

Hydranty są urządzeniami służącymi do gaszenia pożarów, które spełniają swoją funkcję dzięki ciągłemu dostępowi do wody z wodociągów. Stanowią pewne źródło zabezpieczenia przeciwpożarowego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Biorąc pod uwagę zróżnicowane zapotrzebowanie na wodę oraz charakterystykę poszczególnych miejsc, wyróżniamy kilka rodzajów hydrantów.


Stron: 20 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18939 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 272

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >