Izolacje przeciwwilgociowe – lista artykułów
Jak skutecznie zabezpieczyć balkon przed wnikaniem wody i wilgoci?
Balkon to funkcjonalne rozwiązanie i przedłużenie przestrzeni użytkowej mieszkania. Jednocześnie jest to wymagający pod względem konstrukcyjnym element budynku, narażony na ciągłe oddziaływanie czynników atmosferycznych. Jednym z największych wyzwań jest więc wykonanie prawidłowej hydroizolacji balkonu.
Czym jest hydroizolacja pod płytki?
Wiele domów mieszkalnych wyposażonych jest w taras czy balkon. Miejsca te narażone są na działanie warunków, panujących na zewnątrz. Czynniki atmosferyczne mogą powodować szybsze niszczenie się całych konstrukcji. Na szczęście istnieje sposób, aby temu zapobiec. Jest nim hydroizolacja pod płytki ceramiczne.
Modernizacja i zabezpieczenie przed wpływem wysokiej wilgotności obiektów basenowych
Baseny to obiekty szczególnie trudne z punktu widzenia ochrony przed kondensacją pary wodnej. Jak poradzić sobie z problemem zawilgoconego lub przeciekającego dachu, który jak bumerang powraca pomimo kolejnych prób remontu? Jak rozwiązać typowe bolączki budynków o podwyższonej wilgotności wewnętrznej?
Do czego służy hydroizolacja pod płytki?
Wykańczasz swoje mieszkanie i niebawem zajmiesz się łazienką? Jeżeli tak, powinieneś dowiedzieć się wszystkiego na temat wykonania hydroizolacji. Jest to bardzo ważny element zabezpieczenia pomieszczenia przed działaniem wilgoci.
Jak można zwiększyć szczelność dachu płaskiego?
Dachy płaskie zazwyczaj wymagają częstszych napraw i konserwacji od dachów spadzistych. Dzieje się tak ze względu na występujący w ich przypadku niewielki spadek, który w sytuacji źle wykonanej konstrukcji dachu sprzyja zaleganiu wody. Jest ona jednym z kluczowych destrukcyjnych czynników obniżających trwałość pokrywy dachowej. W jaki sposób można zabezpieczyć płaski dach, aby zmniejszyć częstotliwość napraw, a co za tym idzie, oszczędzić pieniądze?
Jak prawidłowo wykonać hydroizolację odpływu liniowego w kabinie prysznicowej?
Montaż prysznica bez brodzika, z odpływem liniowym zyskuje coraz więcej zwolenników. Sprawdza się dobrze nawet w niewielkich pomieszczeniach i pozwala na stworzenie funkcjonalnej, estetycznej przestrzeni kąpielowej. Przy zastosowaniu tego rozwiązania ważna jest odpowiednia hydroizolacja połączeń, w tym miejsc styku ściany z podłożem. Jak wykonać skuteczne uszczelnienie łazienki? Pomogą w tym taśmy na bazie butylu.
Jak uszczelnić płaski dach budynku mieszkalnego przed działaniem wody?
W polskim budownictwie mieszkaniowym najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym jako pokrycie płaskich dachów budynków jest papa, która po pewnym czasie, z czasem może przestać stanowić skuteczne zabezpieczenie jego powierzchni przed działaniem wody. Zazwyczaj przy stwierdzeniu nieszczelności dachu, pokrywany jest on kolejną warstwą papy, co stanowi rozwiązanie krótkoterminowe… Czy istnieją zatem rozwiązania trwałe i długofalowe?
Rodzaje i zastosowanie foli drenażowych w hydroizolacjach budowlanych
Folie ochronne i drenażowe zostały opracowane specjalnie do stosowania na stropodachach i ścianach fundamentowych. Ich podstawowym zadaniem jest oddzielenie konstrukcji od wilgotnego gruntu, zabezpieczenie odpornej na nacisk hydroizolacji oraz odprowadzenie nagromadzonej wody. Jest to uzyskiwane poprzez skierowanie nadmiaru wody do odwodnienia dachowego lub drenażu podziemnego oraz ochronę okładziny przed obciążeniem punktowym i osiadaniem gruntu. Stosowanie tego rodzaju folii ochronnych i drenażowych wspomaga również funkcję izolacji obwodowej zarówno wodnej, jak i termicznej.
Jak usunąć czarne wykwity ze ścian i sufitów oraz skutecznie zapobiegać wilgoci?
Prawidłowa wilgotność powietrza w domu nie powinna przekraczać 65%, przy optymalnej temperaturze 20-22°C. Gdy poziom ten wzrośnie, utrzymując się przez dłuższy czas, ściany i sufity mogą zostać zaatakowane przez nieestetyczne dla oka i szkodliwe dla zdrowia wykwity. Jak szybko, bez skuwania tynków czy usuwania gładzi szpachlowych usunąć pleśnie i grzyby oraz skutecznie zablokować ich powstawanie?
Jak wykonać izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową fundamentów?
Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest ochrona ścian przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. To również jeden z najważniejszych etapów prac budowlanych, którego pominięcie lub wykonanie z błędami może negatywnie wpłynąć na konstrukcję budynku oraz doprowadzić do późniejszych, często kosztownych remontów.