Materiały budowlane – lista artykułów

Termososna i Termoświerk alternatywa dla modrzewia syberyjskiego

Modrzew syberyjski to w ostatnich latach absolutny faworyt inwestorów. Deski wykonane z tego gatunku schodzą na przysłowiowym pniu. Jednak nie wszyscy wiedzą, że podobny wygląd, a nawet lepsze parametry, oferują thermososna oraz thermoświerk. Produkowane w zrównoważony sposób, dostępne są od ręki i pozbawione typowych bolączek mokrego drewna iglastego. Jakie jeszcze cechy kryje w sobie termowane drewno z fińskiego Lunawood?

Drewno budowlane - jakie wybrać?

Odpowiednio dobrane drewno budowlane może posłużyć nam latami, a to niezwykle istotne podczas tworzenia wszelkich konstrukcji budowlanych. Drewno używane do stawiania szkieletów domów, a szczególnie dachów musi być niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz wielu innych czynników, które są niezbędne, aby konstrukcja mogła być trwała i niezawodna. Na rynku znaleźć można kilka rodzajów drewna, które różnią się od siebie właściwościami, warto więc wiedzieć, które będzie najlepsze do naszej konstrukcji. Jeżeli planujecie niedługo budowę domu lub innej konstrukcji, w której niezbędne będzie użycie drewna budowlanego, koniecznie sprawdźcie nasze wskazówki, jakie dla was przygotowaliśmy i wybierzcie odpowiednie drewno do swojej budowli.

Cement włóknisty: kolejny materiał na siding

Jak łatwo zrozumieć na podstawie nazwy, włókno-cement to cement, w składzie którego oprócz piasku kwarcowego, znajduje się gęste włókno (fibra). Do mieszanki wprowadzane są między innymi dodatki poprawiające właściwości gotowego materiału. W tej kompozycji kompozytowej nie ma azbestu, chloru, formaldehydu. Podstawowym składnikiem jest cement (więcej niż 2/3), reszta to włókno (do 20%), wypełniacze mineralne, woda oczyszczona i wszelkiego rodzaju dodatki (uniepalniacze, plastyfikatory, dodatki zwiększające elastyczność itp.).

Płyty OSB - najczęstsze zastosowania

Prace wykończeniowe, czy to wewnątrz, czy na zewnątrz budynków, wymagają zastosowania najwyższej jakości materiałów. Dotyczy to przede wszystkim pomieszczeń o specjalnych wymaganiach i np. dużym poziomie wilgotności, ale nie tylko. Jednym z najczęściej stosowanych materiałów wykończeniowych o niezwykle szerokim zastosowaniu jest płyta OSB. Czy wiesz, z czego stworzone jest płyta OSB, do czego jest wykorzystywana i w jakich rodzajach występuje? Od czego zależy cena płyty OSB i jaką wybrać, by najlepiej spełniła swoje zadanie?

Plastyczna obróbka metalu - co należy wiedzieć?

Obróbka plastyczna metali ma na celu nadanie im oczekiwanego kształtu przy jednoczesnym zachowaniu cennych właściwości fizycznych. Wykorzystywana jest ona w wielu dziedzinach przemysłu, a nawet codziennego życia. Istnieje kilka sprawdzonych technik obróbki plastycznej, które warto poznać, aby wybrać najlepszą metodę dopasowaną do swoich potrzeb.

Materiały do naprawy dróg - gdzie szukać

Początek wiosny to okres wzmożonych remontów dróg po sezonie zimowym. Nawierzchnia jest spękana, występują ubytki i czym prędzej należy doprowadzić ją do pożądanego stanu. Naprawy dróg powinny odbywać się maksymalnie szybko i sprawnie, ponieważ ich stan ma wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Dodatkowo, należy powstrzymać dalszą erozję nawierzchni.

O płytach fornirowanych, ich zaletach oraz konserwacji

Płyta fornirowana jest naturalna, niepowtarzalna i bardzo praktyczna. W świecie materiałów płytowych uchodzi za najbardziej naturalny wybór, który oferuje unikatowe zalety drewna, przy mniejszej wadze i łatwiejszej obróbce.

Udoskonalona płyta Rigips PRO typ A: Linie zmieniają wszystko!

Dzięki nowej, udoskonalonej wersji płyty Rigips PRO typ A, wykonywanie sufitów podwieszanych, ścian działowych, okładzin ściennych czy sufitowych jest jeszcze prostsze i szybsze niż dotychczas. Płyta posiada dodatkowe nadruki, ułatwiające montaż do profili w rozstawie co 40 cm, a także inne pomocnicze oznaczenia ułatwiające prace.

Narzędzie, które sprawi, że beton będzie bez zarzutu: innowacyjne rozwiązania budowlane

W nowoczesnym budownictwie beton jest powszechnie stosowany. Ten materiał budowlany wyróżnia się wytrzymałością i trwałością. Jest tani i używany do budowy, montażu i wykańczania różnych projektów budowlanych. Ponadto, betonu istnieją pewne wady.

Jak można wykorzystać drewno z rozbiórki w aranżacji wnętrz?

W aranżacji wnętrz coraz chętniej wykorzystujemy drewno rozbiórkowe. Powodów jest co najmniej kilka. Jakich? Chcemy mieć wokół siebie rzeczy oryginalne – „z duszą”, lubimy majsterkowanie, troszczymy się o środowisko i zasoby surowców naturalnych, które są przecież ograniczone, czy też pragniemy upiększyć dom małym kosztem. Dziś podpowiemy zatem, co możemy wyczarować ze starych desek, jak je odpowiednio selekcjonować i przygotować do dalszej pracy.


Stron: 68 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18034 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 830

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >