Instalacje elektryczne i gazowe – lista artykułów

Na czym polega wymiana instalacji elektrycznej?

Sprawnie działająca, bezpieczna i bezawaryjna instalacja elektryczna jest niezwykle ważnym elementem każdego lokalu mieszkalnego. Niestety, w wielu starszych budynkach - zarówno jedno, jak i wielorodzinnych instalacja elektryczna, mimo pozornego działania może wymagać wymiany. Bardzo często słyszymy bowiem o sytuacjach, w których doszło do zwarcia i zapalenia się przestarzałych instalacji. Innym częstym problemem jest również ich niewydolność i przerwy w dostawie prądu. Aby do tego nie dopuścić należy zdecydować się na wymianę instalacji elektrycznej. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu, jak wygląda ten proces oraz z czym się wiąże.

Wiązki kablowe w budownictwie – zastosowanie

Funkcjonowanie wszystkich urządzeń elektrycznych zależy w głównej mierze od wiązek kablowych. To one pozwalają na niezawodne i efektywne wydzielanie energii elektrycznej.

Kogo dotyczy obowiązek wykonania przeglądu instalacji elektrycznej

W Polsce jest prawie 7 mln budynków mieszkalnych. W każdym z nich mogą się zdarzyć usterki instalacji elektrycznej, które niosą dla mieszkańców ryzyko porażenia prądem, uszkodzenia sprzętu, a w skrajnych sytuacjach nawet pożaru. Jeśli do wypadku dojdzie w budynku, który nie przeszedł okresowego przeglądu instalacji, właściciela mogą czekać konsekwencje prawne lub finansowe. Wielu usterkom zapobiec może podstawowa diagnoza.

7 najczęstszych błędów przy wykonywaniu instalacji elektrycznej

Sposób wykonania domowej instalacji elektrycznej ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo domowników i sprzętów. Błędy przy wykonywaniu instalacji nie tylko obniżają komfort korzystania z urządzeń elektrycznych, lecz również zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców. Sprawdź, jakich błędów unikać, wykonując domową instalację elektryczną.

Przewody elektryczne: podstawy instalacji

Poprawne okablowanie domu lub mieszkania to podstawa wygodnego (i bezpiecznego!) użytkowania. Aby doprowadzić elektryczność i nie popełnić błędów, trzeba mieć i fachową wiedzę, i doświadczenie. W tym artykule dowiesz się kilku rzeczy, z którymi musi mierzyć się profesjonalista, aby podłączyć przewody elektryczne i się przy tym nie pogubić. Gotowy?

Czy mamy świadomość zagrożenia porażeniem prądem w domu?

Z elektryczności korzystamy codziennie, jednak często zapominamy o tym jak niebezpieczna potrafi być. Według szacunków w Unii Europejskiej co roku z powodu porażenia prądem ginie kilkaset osób. Jak możemy zabezpieczyć siebie i domowników przed ryzykiem?

O czym należy pamiętać przy pracy z prądem?

Niektóre, prostsze prace związane z elektryką, jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie. Zanim jednak przystąpimy do wykonywania zadań, powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, bowiem porażenie prądem może mieć tragiczne skutki. O czym należy pamiętać, pracując z prądem?

Jak doładować licznik prądu typu prepaid? Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Licznik przedpłatowy to rozwiązanie dla osób z zadłużeniami lub dla odbiorców wrażliwych. Pozwala on również na kontrolę wydatków. Jak dokładnie działa to urządzenie? Jak doładować licznik z pomocą specjalnego kodu?

Czysta energia gazowa w zasięgu firmy

Zakaz stosowania paliw stałych w Polsce zbliża się dużymi krokami i wielu przedsiębiorców czeka transformacja energetyczna. Ekologiczną i ekonomiczną alternatywą jest gaz, ale nie każda firma zlokalizowana jest w pobliżu gazociągu. Nie stanowi to jednak problemu, bowiem zarówno gaz płynny (LPG), jak i skroplony gaz ziemny (LNG) można z łatwością transportować w dowolne miejsce autocysternami.

Czysty gaz płynny do ogrzewania domu

Zakaz stosowania paliw stałych w Polsce zbliża się dużymi krokami i wiele osób zastanawia się nad zmianą sposobu ogrzewania domu. Ekologiczną i ekonomiczną alternatywą jest gaz, ale nie każdy mieszka w pobliżu gazociągu. Nie stanowi to jednak problemu, bowiem gaz płynny (propan) można z łatwością transportować w dowolne miejsce autocysternami do przydomowej instalacji zbiornikowej.


Stron: 16 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 677

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >