Instalacje elektryczne i gazowe – lista artykułów

Wiązki kablowe w budownictwie – zastosowanie

Funkcjonowanie wszystkich urządzeń elektrycznych zależy w głównej mierze od wiązek kablowych. To one pozwalają na niezawodne i efektywne wydzielanie energii elektrycznej.

Kogo dotyczy obowiązek wykonania przeglądu instalacji elektrycznej

W Polsce jest prawie 7 mln budynków mieszkalnych. W każdym z nich mogą się zdarzyć usterki instalacji elektrycznej, które niosą dla mieszkańców ryzyko porażenia prądem, uszkodzenia sprzętu, a w skrajnych sytuacjach nawet pożaru. Jeśli do wypadku dojdzie w budynku, który nie przeszedł okresowego przeglądu instalacji, właściciela mogą czekać konsekwencje prawne lub finansowe. Wielu usterkom zapobiec może podstawowa diagnoza.

7 najczęstszych błędów przy wykonywaniu instalacji elektrycznej

Sposób wykonania domowej instalacji elektrycznej ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo domowników i sprzętów. Błędy przy wykonywaniu instalacji nie tylko obniżają komfort korzystania z urządzeń elektrycznych, lecz również zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców. Sprawdź, jakich błędów unikać, wykonując domową instalację elektryczną.

Przewody elektryczne: podstawy instalacji

Poprawne okablowanie domu lub mieszkania to podstawa wygodnego (i bezpiecznego!) użytkowania. Aby doprowadzić elektryczność i nie popełnić błędów, trzeba mieć i fachową wiedzę, i doświadczenie. W tym artykule dowiesz się kilku rzeczy, z którymi musi mierzyć się profesjonalista, aby podłączyć przewody elektryczne i się przy tym nie pogubić. Gotowy?

Czy mamy świadomość zagrożenia porażeniem prądem w domu?

Z elektryczności korzystamy codziennie, jednak często zapominamy o tym jak niebezpieczna potrafi być. Według szacunków w Unii Europejskiej co roku z powodu porażenia prądem ginie kilkaset osób. Jak możemy zabezpieczyć siebie i domowników przed ryzykiem?

O czym należy pamiętać przy pracy z prądem?

Niektóre, prostsze prace związane z elektryką, jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie. Zanim jednak przystąpimy do wykonywania zadań, powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, bowiem porażenie prądem może mieć tragiczne skutki. O czym należy pamiętać, pracując z prądem?

Jak doładować licznik prądu typu prepaid? Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Licznik przedpłatowy to rozwiązanie dla osób z zadłużeniami lub dla odbiorców wrażliwych. Pozwala on również na kontrolę wydatków. Jak dokładnie działa to urządzenie? Jak doładować licznik z pomocą specjalnego kodu?

Czysta energia gazowa w zasięgu firmy

Zakaz stosowania paliw stałych w Polsce zbliża się dużymi krokami i wielu przedsiębiorców czeka transformacja energetyczna. Ekologiczną i ekonomiczną alternatywą jest gaz, ale nie każda firma zlokalizowana jest w pobliżu gazociągu. Nie stanowi to jednak problemu, bowiem zarówno gaz płynny (LPG), jak i skroplony gaz ziemny (LNG) można z łatwością transportować w dowolne miejsce autocysternami.

Czysty gaz płynny do ogrzewania domu

Zakaz stosowania paliw stałych w Polsce zbliża się dużymi krokami i wiele osób zastanawia się nad zmianą sposobu ogrzewania domu. Ekologiczną i ekonomiczną alternatywą jest gaz, ale nie każdy mieszka w pobliżu gazociągu. Nie stanowi to jednak problemu, bowiem gaz płynny (propan) można z łatwością transportować w dowolne miejsce autocysternami do przydomowej instalacji zbiornikowej.

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej?

Świadectwo charakterystyki energetycznej to oficjalny dokument definiujący zużycie energii przez budynek lub jego część. Pomaga określić zapotrzebowanie na energię niezbędną do eksploatacji obiektu – jego ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji oraz zaopatrzenia w ciepłą wodę. Jakie dokładnie informacje zawiera tak zwany certyfikat energetyczny i czemu służy?


Stron: 16 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >