Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Warto pospieszyć się z wnioskiem w programie Mój Prąd - są jeszcze dostępne środki w II puli dopłat

Kolejna edycja programu Mój Prąd cieszy się dużą popularnością. Według danych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej tylko do połowy lipca zostało złożonych około 33 tysięcy wniosków na łączną kwotę blisko 297 milionów złotych[1]. Tegoroczny program dopłat obejmuje nie tylko instalacje fotowoltaiczne. Dofinansowaniem objęte są w nim również pompy ciepła czy magazyny energii. E.ON Foton, lider branży odnawialnych źródeł energii w Polsce potwierdza, że prosumenci chętnie wybierają nie tylko panele fotowoltaiczne, ale również pompy ciepła czy magazyny energii. W ten sposób zapewniają sobie kompleksową instalację odnawialnych źródeł energii.

Zalety i wady inwestowania w zestawy solarne

Inwestowanie w zestawy solarne, czyli systemy fotowoltaiczne, ma zarówno zalety, jak i wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji inwestycyjnej. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej zawsze zaleca się przeprowadzenie dokładnej analizy sytuacji, konsultację z ekspertami ds. energii odnawialnej i oszacowanie opłacalności inwestycji na podstawie własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Co mozna zrobić, żeby dom był bardziej energooszczędny w rachunkach za ogrzewanie?

Europa odchodzi od polityki węglowej i przerzuca się na zieloną energię. Problem polega na tym, że zimą czymś trzeba ogrzać mieszkanie, a nie wszystkie państwa (w tym Polska) posiadają rozbudowaną infrastrukturę produkującą prąd ze źródeł odnawialnych. Zima 2022/23 była na szczęście wyjątkowo łagodna, ale zmieniający się klimat nie raz już potrafił zaskoczyć. W tym roku temperatura w większości kraju rzadko spadała poniżej minus 5 stopni Celsjusza, ale co będzie w przyszłym? Tego nie wiemy. Dlatego tak ważne jest, aby domowy system grzewczy był sprawny, a obsługujący go termostat z najwyższej półki.

Hurtownia fotowoltaiczna - jak wybrać najlepszy sklep z fotowoltaiką?

Umiejętny wybór hurtowni fotowoltaicznej umożliwi wybór rozwiązań najwyższej jakości w przystępnych kryteriach cenowych. W tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na różnorodność oferowanych produktów, ich parametry techniczne oraz opinie kupujących. Jeżeli chcesz dowiedzieć się szczegółów na temat selekcji dystrybutorów — koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł! Miłej lektury.

Krok po kroku: jak zainstalować instalację fotowoltaiczną w domu

Zainstalowanie systemu fotowoltaicznego w domu jest w dzisiejszych czasach jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie rachunków za prąd oraz dbałość o środowisko naturalne. Dzięki temu, że energia słoneczna jest odnawialna, a panele słoneczne przetwarzają ją w energię elektryczną, posiadanie instalacji fotowoltaicznej pozwala na niezależność energetyczną oraz korzyści ekonomiczne i ekologiczne. W poniższym artykule przedstawimy krok po kroku, jak zainstalować system fotowoltaiczny w domu.

Czy warto inwestować w fotowoltaikę w gospodarstwach rolnych?

Duża ilość maszyn rolniczych i urządzeń sprawia, że gospodarstwa rolne są ogromnymi biorcami energii elektrycznej. Stale rosnące ceny prądu i chęć redukcji kosztów z tym związanych skłoniła wielu rolników do montażu fotowoltaiki na swoich posesjach. Czy to na pewno dobre rozwiązanie? Sprawdzamy!

Już teraz warto pomyśleć o przyszłej zimie, ponieważ kryzys energetyczny pozostanie z nami na dłużej

Kryzys energetyczny, rosnące rachunki za prąd i ogrzewanie są wyzwaniem nie tylko dla indywidualnych odbiorców, ale też dla samorządów. Jedni i drudzy mają jednak do dyspozycji szeroki wachlarz działań i dotacji, z których mogą skorzystać, żeby obniżyć ich wysokość. Polska Zielona Sieć przez cały sezon grzewczy prowadziła kampanię „Ciepła zima”, w której pokazywała różne sposoby na obniżenie rachunków za energię. Jego częścią był m.in. specjalnie opracowany przewodnik online z listą programów i źródeł dotacji wspierających efektywność energetyczną.

Czy jest szansa na rządowe dofinansowania do pomp ciepła i fotowoltaiki?

Działania mające na celu poprawienie efektywności energetycznej budynków, a także zakładanie instalacji fotowoltaicznych, cieszą się ogromną popularnością. Z jednej strony pozwalają na znaczące zmniejszenie rachunków, a z drugiej gwarantują bezpieczeństwo energetyczne oraz cieplne. W przypadku tego typu inwestycji, zarówno w przypadku nowego domu, jaki i modernizacji już istniejącego, można liczyć na rządowe wsparcie finansowe. Pomoc ta wydaje się niezbędna, gdyż zgodnie z wynikami Raportu Polskiego Alarmu Smogowego, aż 4 mln domów w naszym kraju wymaga poprawy efektywności energetycznej.

Czy pompa ciepła jest dobrym sposobem na zmniejszenie rachunków za prąd?

Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez właścicieli domów, którzy chcą ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem swojego domu. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z ekonomicznych i ekologicznych korzyści płynących z montażu pomp ciepła, nie tylko w nowych, ale także w modernizowanych domach. Skąd takie decyzje?

Czy instalacja fotowoltaiki się zwraca?

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie instalacji fotowoltaicznych. Nic dziwnego; koszt inwestycji szybko się zwraca, a Ty możesz cieszyć się nie tylko oszczędnościami czy tworzeniem czystej energii, ile także niezależnością. Jednak czy istnieją jakieś przesłanki, aby unikać montowania fotowoltaiki? Sprawdźmy.


Stron: 88 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19133 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 282

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >