Automatyka, napędy, siłowniki, sterowniki, odkurzacze centralne – lista artykułów

Jakie rozwiązania smart home poprawiają funkcjonalność na osiedlach mieszkaniowych?

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. To wnioski z badania „Opinie o innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w mieszkaniach i na osiedlach”[1] przeprowadzonego na zlecenie dewelopera mieszkaniowego Unidevelopment SA. Wysoko plasują się też udogodnienia kojarzone z ekologią, takie jak panele fotowoltaiczne, instalacje pozwalające na odzyskiwanie wody deszczowej oraz tereny zielone.

Jakie inteligentne rozwiązania smart home warto rozważyć podczas budowy domu?

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, rozpoczyna się sezon budowlany. Czym będzie się charakteryzował i z jakimi wyzwaniami będą mierzyć się konsumenci w 2024 roku? Na jakie rozwiązania smart home warto zwrócić uwagę? Somfy podpowiada, o czym pomyśleć, decydując się na budowę.

Inteligentny dom z gwarancją ochrony środowiska

Wszystkie urządzenia systemu FIBARO zostały wykonane zgodnie z zaleceniami unijnej dyrektywy RoHS (ang. Restriction of Hazardous Substances).

10 powodów, dla których inwestycja w inteligentny dom jest warta rozważenia

Inteligentne rozwiązania stają się integralną częścią naszego codziennego życia. A zdobywające coraz większą popularność systemy domów inteligentnych sprawiają, że funkcjonowanie w naszych czterech kątach jest nie tylko łatwiejsze, ale również bardziej bezpieczne i komfortowe.

Sterowanie oświetleniem w inteligentnym domu

Innowacyjny system sterowania oświetleniem to podstawa w nowoczesnym domu. Pozwala tworzyć świetlne scenariusze, kreować nastrój, a także sprawiać, że w domu żyje się wygodniej. Inteligentne światło zwiększa komfort domowników o każdej porze dnia i w każdej sytuacji.

W dzisiejszych czasach dom energooszczędny jest równocześnie inteligentny

Inteligentne technologie zapewniają nie tylko podwyższony komfort i bezpieczeństwo, lecz także dbają o racjonalne wykorzystanie energii, co przekłada się na niższe rachunki i mniejszy wpływ budynku na środowisko naturalne. Ważną rolę w tym zakresie odgrywają nowoczesne rozwiązania automatyki okiennej i drzwiowej.

Jak można chronić dom przed skutkami ulew?

Klimat Polski ewoluuje w kierunku wersji z dwiema porami roku – ciepłą i suchą oraz chłodną i wilgotną. Wiąże się z tym również coraz częstsze występowanie gwałtownych zjawisk pogodowych – w tym upałów i deszczy nawalnych. Systemy wentylacji, klimatyzacja oraz rozwiązania pozwalające zacienić mieszkania stosowane są powszechnie. A jak możemy się zabezpieczyć w przypadku gwałtownych opadów? Ekspert systemowych rozwiązań do stolarki okiennej, wskazuje na dwa kluczowe: skuteczne systemy odwodnień drzwi tarasowych oraz systemy sterowników do okien uchylnych połączone z czujnikami pogodowymi.

Dlaczego każdy sklep powinien mieć własny inteligentny system sterowania obiektem? Jak system ten wpływa na funkcjonowanie dużych placówek handlowych?

Klimatyzacja, oświetlenie, ogrzewanie, rolety antywłamaniowe, alarmy i kontrola dostępu to podstawowe systemy instalowane w większości dużych placówek handlowych oraz w wielu innych budynkach użyteczności publicznej oraz mieszkaniowej. Jednak dopiero integracja wszystkich tych systemów jest w stanie zapewnić odpowiedni komfort ich użytkowania, a także zagwarantować znaczące ograniczenie kosztów energii elektrycznej i cieplnej. Tylko tak skonsolidowany budynek można nazwać inteligentnym. Dlaczego placówki handlowe powinny funkcjonować w oparciu o nowoczesną automatykę budynkową?

Co to jest inteligentny dom? Jak działa?

Inteligentny dom to dom, który jest w stanie "myśleć" i reagować na potrzeby swoich mieszkańców, a także zapewnić im wygodę oraz bezpieczeństwo. W artykule omówimy, jak działa inteligentny dom i jakie urządzenia wykorzystuje. Wyjaśnimy również, dlaczego warto w niego zainwestować.

Zalety i cele zdalnego odczytu mediów komunalnych

Nowelizacja Ustawy o efektywności energetycznej znacząco wpłynęła na sposób zarządzania nieruchomościami i na sposoby kontrolowania zużycia mediów komunalnych. Do 1 stycznia 2027 r. właściciele i zarządcy budynków wielolokalowych muszą zainstalować inteligentne wodomierze i ciepłomierze. Dlaczego Polska, wzorem innych krajów, zdecydowała się na taką regulację? Jakie wady i zalety ma to rozwiązanie? Dlaczego opłaca się zainwestować w zdalny odczyt liczników? Odpowiadamy.


Stron: 42 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19216 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 110

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >