Pokrycia dachowe – lista artykułów

Ceramiczne kominki na dach nowej generacji

SIGNUM 3.0 to nowa wersja ceramicznych kominków odpowietrzających dla dachówek CREATON. Produkty są dostępne dla wszystkich modeli ceramicznych produkowanych w niemieckich i węgierskich zakładach marki. Zastępują oferowane dotychczas rozwiązania o średnicy 100 i 125 mm m.in. dla modeli: FUTURA, PREMION, DOMINO, CANTUS czy RATIO.

Wyjątkowo płaska blachodachówka o eleganckim, minimalistycznym wyglądzie

Płaskie pokrycia dachowe wiodą absolutny prym w trendach architektonicznych ostatnich sezonów. Podkarpacki producent pokryć dachowych z blachy, wprowadza do swojej oferty nową blachodachówkę - dwu- i czteromodułową - KAREN. To pokrycie wyjątkowo płaskie, dzięki czemu idealnie wpisuje się w nowoczesne, minimalistyczne trendy architektoniczne.

Czy dach może być obrazem?

Ceramika, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, ceniona jest niezmiennie za liczne zalety. Pozwala na zbudowanie trwałego i eleganckiego dachu. Jest bezkonkurencyjna w zakresie stworzenia na połaci zachwycającego, niepowtarzalnego arcydzieła. Daje praktycznie nieograniczone w swojej kreacji możliwości, dzięki którym dach staje się wyjątkową i niebanalną dekoracją budynku.

Jak dopasować taśmę kalenicową do dachu z dachówki ceramicznej lub cementowej?

Taśma podgąsiorowa jest to jeden z elementów łączących dwie połacie dachu. Montowana jest w kalenicy lub jego narożach. Głównym jej zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wody opadowej pod połać oraz umożliwienie przepływu powietrza spod połaci dachu na zewnątrz. Inwestorzy najczęściej nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna jest wspomniana wentylacja, dlatego nie przykładają dużej wagi do doboru taśm podgąsiorowych, nie wspominając już o tym, że część z nich nawet nie wie o istnieniu takich taśm na własnym dachu.

Jakie zamocowania dachów płaskich wybrać?

W sprzedaży można znaleźć wiele rozwiązań wykorzystywanych do mocowania dachów płaskich. Nie wszystkie jednak charakteryzują się taką samą skutecznością i wytrzymałością. W przypadku tego typu rozwiązań lepiej od razu postawić na sprawdzone rozwiązania niż później ryzykować, że trzeba będzie coś poprawiać. Na szczęście wcale nie trzeba tracić czasu na porównywanie różnych ofert, bo można skorzystać z produktów popularnej firmy RawlPlug. Z jego rozwiązań korzystają klienci na całym świecie i są bardzo zadowoleni ze stosunku ceny do jakości.

Czym pokryć dach małego domu na zgłoszenie?

Z początkiem bieżącego roku weszły w życie przepisy dotyczące tzw. domów bez formalności, stanowiące istotną część rządowego projektu Polskiego Ładu. W myśl nowego prawa inwestorzy otrzymali możliwość budowy domów jednorodzinnych do 70 m² bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę, posiadania kierownika i prowadzenia książki budowy – jedynie na podstawie samego zgłoszenia. Jednym z pojawiających się przy tej okazji pytań ze strony inwestorów jest to, czym najlepiej pokryć dach budynku takich rozmiarów.

Ponadczasowy modułowy panel dachowy

Nowoczesny, choć stylem nawiązujący do tradycyjnych dachów sprzed lat – taki właśnie jest panel dachowy FIT marki BLACHPROFIL 2. Modułowość paneli oraz technologia montażu pozwalają na efektowe łączenia wertykalne, tak aby odzwierciedlić klasyczny felcowany rąbek stojący. Proste i mocne łączenia oraz ponadczasowy design sprawią, że będzie to świetny wybór na dachy zarówno o niewielkim, jak i dużym spadku.

Nowe gonty w wariantach: heksagonalnym, prostokątnym i ogon bobra w kolorze czarnym!

Czerń i odcienie szarości to kolory, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ten trend w branży dekarskiej zostanie z nami jeszcze na długo. Gonty Icopal SBS w wersji czarnej będą świetnym wyborem dla osób, które cenią minimalizm i klasykę oraz nadać swojemu domowi niepowtarzalnego charakteru.

Co wpływa na szybsze zużywanie się membran dachowych

Dekarze zauważają, że niektóre membrany, choć zostały wyprodukowane zgodnie z normą EN 13589-1, to już po kilku latach ulegają uszkodzeniu. Problem może być o tyle zaskakujący, że norma ta uwzględnia odporność produktów na starzenie. Okazuje się jednak, że nie bierze pod uwagę w wystarczającym stopniu jednego, kluczowego czynnika – ruchu powietrza.

Pokrycie dachu panelami dachowymi - dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Panele dachowe od wielu lat cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Ich nowoczesny design wpisuje się w dominujący obecnie minimalistyczny styl architektoniczny, choć historia wykorzystania tego typu pokrycia dachów sięga kilkaset lat wstecz. Przez wieki pokrywały połacie dachowe zabytków i obiektów sakralnych, a aktualnie przeżywają swój renesans w budownictwie mieszkalnym i komercyjnym.


Stron: 55 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17753 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 182

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >