Pokrycia dachowe – lista artykułów

Trwały i zadbany dach przez lata, dzięki tym kilku zabiegom pielęgnacyjnym

Dach nieustannie narażony jest na działanie wielu czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury, opady atmosferyczne czy kontakt z różnego typu zanieczyszczeniami. Utrzymanie jego wysokiej funkcjonalności wymaga regularnego wykonywania rozmaitych prac serwisowych, które pozwolą cieszyć się pięknym i trwałym pokryciem dachowym. Jakie dokładnie czynności wchodzą w jego zakres? Które z nich możemy wykonać samodzielnie, a które powinniśmy zlecić dekarzowi?

Dlaczego warstwa wstępnego krycia dachu jest bardzo ważnym elementem podczas jego budowy?

Na prawidłowe funkcjonowanie dachu składa się wiele elementów. Niezwykle ważną część całej jego konstrukcji stanowi warstwa wstępnego krycia. Jej zadaniem jest zabezpieczenie materiałów termoizolacyjnych przed zawilgoceniem. Najnowocześniejszym rodzajem produktów pełniących funkcję warstwy wstępnego krycia są membrany dachowe. Do alternatywnych rozwiązań, o niższej cenie, ale gorszych parametrach technicznych, należą folie paroizolacyjne oraz papa. Warto pamiętać, że od skuteczności wybranego produktu zależy ochrona konstrukcji dachu przed wilgocią, a tym samym jego żywotność.

Zabezpieczenie dachu przed skutkami zawirowań pogody, podczas budowy domu

Promieniowanie słoneczne, deszcz i temperatura to czynniki, które wystawiają na próbę konstrukcje dachowe o każdej porze roku. Latem zjawiska atmosferyczne są jednak szczególnie gwałtowne, zagrażając przede wszystkim dachom będącym w trakcie budowy. Niedocenionym, lecz równie groźnym elementem jest ruch powietrza. Jak poszczególne czynniki atmosferyczne mogą wpłynąć na kondycję powierzchni dachowych i w jaki sposób możemy go przed nimi zabezpieczyć?

Na jaką membraną dachową warto zwrócić uwagę wśród dostępnych na rynku?

Niepozorne i niewidoczne dla oka elementy niejednokrotnie pełnią kluczową rolę. Nie inaczej jest w przypadku membrany dachowej, której wybór determinuje sprawne funkcjonowanie struktury dachu. Decydując się na produkt nowej generacji – membranę dachową mdm®Ventia Neo od firmy mdm®NT, zyskujemy spokój, bezpieczeństwo oraz gwarancję suchego dachu przez długie lata.

Ceramiczne kominki na dach nowej generacji

SIGNUM 3.0 to nowa wersja ceramicznych kominków odpowietrzających dla dachówek CREATON. Produkty są dostępne dla wszystkich modeli ceramicznych produkowanych w niemieckich i węgierskich zakładach marki. Zastępują oferowane dotychczas rozwiązania o średnicy 100 i 125 mm m.in. dla modeli: FUTURA, PREMION, DOMINO, CANTUS czy RATIO.

Wyjątkowo płaska blachodachówka o eleganckim, minimalistycznym wyglądzie

Płaskie pokrycia dachowe wiodą absolutny prym w trendach architektonicznych ostatnich sezonów. Podkarpacki producent pokryć dachowych z blachy, wprowadza do swojej oferty nową blachodachówkę - dwu- i czteromodułową - KAREN. To pokrycie wyjątkowo płaskie, dzięki czemu idealnie wpisuje się w nowoczesne, minimalistyczne trendy architektoniczne.

Czy dach może być obrazem?

Ceramika, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, ceniona jest niezmiennie za liczne zalety. Pozwala na zbudowanie trwałego i eleganckiego dachu. Jest bezkonkurencyjna w zakresie stworzenia na połaci zachwycającego, niepowtarzalnego arcydzieła. Daje praktycznie nieograniczone w swojej kreacji możliwości, dzięki którym dach staje się wyjątkową i niebanalną dekoracją budynku.

Jak dopasować taśmę kalenicową do dachu z dachówki ceramicznej lub cementowej?

Taśma podgąsiorowa jest to jeden z elementów łączących dwie połacie dachu. Montowana jest w kalenicy lub jego narożach. Głównym jej zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wody opadowej pod połać oraz umożliwienie przepływu powietrza spod połaci dachu na zewnątrz. Inwestorzy najczęściej nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna jest wspomniana wentylacja, dlatego nie przykładają dużej wagi do doboru taśm podgąsiorowych, nie wspominając już o tym, że część z nich nawet nie wie o istnieniu takich taśm na własnym dachu.

Jakie zamocowania dachów płaskich wybrać?

W sprzedaży można znaleźć wiele rozwiązań wykorzystywanych do mocowania dachów płaskich. Nie wszystkie jednak charakteryzują się taką samą skutecznością i wytrzymałością. W przypadku tego typu rozwiązań lepiej od razu postawić na sprawdzone rozwiązania niż później ryzykować, że trzeba będzie coś poprawiać. Na szczęście wcale nie trzeba tracić czasu na porównywanie różnych ofert, bo można skorzystać z produktów popularnej firmy RawlPlug. Z jego rozwiązań korzystają klienci na całym świecie i są bardzo zadowoleni ze stosunku ceny do jakości.

Czym pokryć dach małego domu na zgłoszenie?

Z początkiem bieżącego roku weszły w życie przepisy dotyczące tzw. domów bez formalności, stanowiące istotną część rządowego projektu Polskiego Ładu. W myśl nowego prawa inwestorzy otrzymali możliwość budowy domów jednorodzinnych do 70 m² bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę, posiadania kierownika i prowadzenia książki budowy – jedynie na podstawie samego zgłoszenia. Jednym z pojawiających się przy tej okazji pytań ze strony inwestorów jest to, czym najlepiej pokryć dach budynku takich rozmiarów.


Stron: 55 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17887 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 146

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >