Odpływ rynnowy ukryty z dodatkowym zastosowaniem

Odpływ rynnowy ukryty z dodatkowym zastosowaniem

Odpływ ukryty może być stosowany przy standardowych hakach doczołowych i nakrokwiowych, jednak w podstawowym założeniu jest dedykowany do montażu systemów rynnowych na hakach ukrytych. Wówczas idealnie wpisuje się w minimalistyczną formę poziomu rynnowego. Wprowadzenie tego elementu to kolejny krok w stronę nowoczesności i wizualnej perfekcji w systemach Q Stalyo. Czytaj dalej

 

W ofercie Q Stalyo, ekonomicznej marki Galeco, pojawił się nowy element – odpływ ukryty klejony. Jego wprowadzenie miało na celu zwiększenie estetyki systemów PRO i MIX-PRO, ale standardowa funkcja to nie jedyna rola, w której się sprawdzi.

 

Odpływ rynnowy ukryty z dodatkowym zastosowaniemFot. Galeco Q Stalyo

Czytaj również: Rodzaje haków do mocowania rynien kwadratowych

 

Całkowita długość elementu wynosi 315 mm, jednak po montażu i odjęciu zakładki dopływ mierzy 280 mm. Został wykonany z blachy stalowej. Można go użyć w jednym z dwóch wariantów: dedykowanym do systemu Q Stalyo PRO lub do MIX-PRO. W systemie PRO odpływ ma wyjście stalowe o przekroju 80 x 80 mm, w systemie MIX-PRO wyjście jest wykonane z PVC a jego przekrój to 70 x 80 mm.

 

Nie tylko odpływ

Standardowe zastosowanie to jednak nie wszystko. Jest bowiem dodatkowa funkcja, w której nowy odpływ z powodzeniem się sprawdzi. Kształt korpusu odpływu jest identyczny z rynną Q Stalyo, dzięki czemu może on służyć jako przedłużenie poziomu rynnowego o dodatkowe 280 mm. W przypadku montażu pionu spustowego w pozycji skrajnej, odpływ funkcjonować będzie jako gotowe zakończenie poziomu rynnowego.

 

Czytaj również: Jak dopasować rynny do stylu i budynku z nietypowym dachem

 

Odpływ rynnowy ukryty z dodatkowym zastosowaniemFot. Galeco Q Stalyo

Prosty montaż

Montaż odpływu ukrytego jest prosty i nie zajmuje więcej czasu niż w przypadku klasycznego odpływu podwieszanego, ponieważ nie wymaga od wykonawcy wycinania otworu w dnie rynny. Zasada jest taka sama jak przy montażu rynien na zakładkę w systemie Qnnect. Najpierw podnosimy tylny kapinos rynny na jej końcu na odcinku 35 mm od krawędzi bez przetłoczenia. Następnie wnętrze rynny pokrywamy dwoma równoległymi paskami kleju uszczelniającego w odległości około 15 i 25 mm od krawędzi rynny. Do rynny umieszczonej w hakach wpinamy odpływ, zaczynając od tylnego kapinosa, a potem zaginamy wcześniej odgięty kapinos rynny na ściance odpływu. Miejsce łączenia rynny z odpływem zabezpieczamy dodatkowo od środka klejem uszczelniającym. Zaleca się, aby w miejscu łączenia rynien z odpływem ustawiać haki doczołowe lub nakrokwiowe, wówczas miejsce łączenia tych dwóch elementów będzie niewidoczne.

 

Źródło: Orchidea / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18327 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >