Rynny bez łączeń nowym standardem w budownictwie

Rynny bez łączeń nowym standardem w budownictwie

Rynny to elementy domu, które pełnią funkcję ochronną przed uszkodzeniami. Wywołać je mogą obfite opady deszczu lub śniegu. Szczególnie sezon jesienny i zimowy to okres, w którym grają pierwsze skrzypce w prawidłowym funkcjonowaniu budynku. Oprócz tego rynny to komponenty, które nadają charakter całej bryle budynku. Czytaj dalej

 

Ważne więc jest, aby były one dopasowane kolorystyczne do połaci dachowej oraz tworzyły spójną całość z innymi składnikami budynku. Dobrą wiadomością jest to, że nie musimy już inwestować w rynny starego typu, które zaburzają wygląd nowoczesnych budynków bowiem na rynku pojawiły się nowatorskie rynny bez łączeń.


Rynny bez łączeń nowym standardem w budownictwie

 

Czytaj również: Podczas jesiennych porządków wokół domu nie zapominajmy o rynnach na dachu


Czym są i dlaczego warto dokonać ich zakupu? Sprawdźmy!


Rynny bez łączeń

Jak sama nazwa wskazuje, rynny bez łączeń to system rynnowy produkowany indywidualnie dla każdego potencjalnego klienta. Są one wytwarzane pod konkretne wymiary z jednego kawałka metalu. Dzięki takiej produkcji system rynnowy jest niezwykle szczelny i nie ma punktów łączeniowych, które w tradycyjnych rynnach są najsłabszym ogniwem w całym łańcuchu, a co za tym idzie często przyczyną usterek.

 

Rynny bez łączeń inaczej nazywane są również rynnami bezszwowymi.

 

Z czego wykonuje się rynny bez łączeń?

Rynny bezszwowe można wykonać wyłącznie z metalu. Nie wykonuje się ich z plastiku, stąd też są one dobrym rozwiązaniem dla osób, które dbają o środowisko. Najczęściej wykorzystywane materiały w rynnach bez łączeń to:

 

  • miedź,
  • aluminium,

 

Montaż rynien kwadratowych

Samodzielny montaż tego typu rynien jest dość trudny. O ile może nam się wydawać, że jesteśmy sami w stanie go wykonać, tak ostatecznie najczęściej kończy się klapą. Stąd też warto już na samym początku pomyśleć o wyspecjalizowanej ekipie montażowej, która wyręczy nas w tej czynności.

 

Owszem, zdajemy sobie sprawę, że jest to nie mały wydatek, jednak dobrze zainwestowane pieniądze zwracają się już po kilku latach... i tak też jest w przypadku systemy rynnowego bez łączeń!

 

Zalety rynien bez łączeń

Niepodważalną zaletą rynien bezszwowych jest ich schludny i nowoczesny wygląd. Idealnie wkomponują się one w bryłę nowoczesnego budynku. Niektórzy z nas pomyślą, że wygląd nie jest najważniejszy... i ostatecznie mają rację. Jednak również w przypadku funkcjonalności, rynny bez łączeń biją na głowę rynny starego typu. Jak już wyżej wspominaliśmy, dzięki odpowiedniej technologii produkcji rynny są dużo mniej awaryjne. Co w perspektywie czasy przynosi duże oszczędności.

 

Rynny bezszwowe vs rynny tradycyjne

Rynny tradycyjne mają o wiele krótszą żywotność od rynien bez łączeń. Dodatkowo pomimo tego, że ich montaż może wydawać się dużo mniej skomplikowany, tak często jest przeprowadzany niedokładnie, co skutkuje przeciekaniem systemu rynnowego na złączeniach poszczególnych elementów.

 

Czytaj również: Odprowadzanie deszczówki z dachów płaskich

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18327 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 98

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >