Orynnowanie – lista artykułów

Rodzaje haków do mocowania rynien kwadratowych

O stabilności systemów rynnowych w znacznej mierze decydują jakość i konstrukcja haków, na których są montowane. Nie inaczej jest w przypadku ostatnio bardzo popularnych rynien kwadratowych. Firma Galeco, prekursor w produkcji takich rozwiązań, oferuje duży wybór haków przeznaczonych do systemów STAL2 i PVC2, a także PRO i MIX-PRO, produkowanych pod marką Q Stalyo.

Jak dobrać system rynnowy do stylu i charakteru budynku?

Wybór między rynnami widocznymi a ukrytymi ma bezpośredni związek ze stylem architektonicznym obiektu. Te pierwsze stosuje się w budownictwie o tradycyjnej formie, gdzie zwykle występuje okap, z kolei domeną tych drugich są obiekty nowoczesne lub w kreatywny sposób reinterpretujące tradycję.

Jak uniknąć błędów podczas montażu orynnowania w systemie bezokapowym?

Wybierając system rynnowy, inwestorzy zwykle sporo uwagi poświęcają znalezieniu modelu, który będzie im odpowiadał pod względem jakości i wyglądu. Zależy im na tym, aby sprawnie odprowadzał wodę z dachu i dobrze pasował do budynku. Nie zapominajmy jednak, że zakup dobrego produktu to dopiero połowa drogi do sukcesu. Nawet najlepsze rynny mogą okazać się zawodne, jeśli nie zostaną prawidłowo zamontowane. Ma to szczególne znaczenie w przypadku innowacyjnego systemu bezokapowego. Błędy popełnione na etapie instalacji rur spustowych ukrytych w elewacji mogą okazać się naprawdę brzemienne w skutkach.

Nowoczesne systemy rynnowe, na które naprawdę Cię stać

Każdy człowiek marzy o tym, by mieć własne miejsce na Ziemi, w którym będzie mógł mieszkać. Bez względu na to czy będzie to mieszkanie czy też wolnostojący dom, dokładamy wszelkich starań, by takie marzenie zrealizować. W przypadku własnego domu ilość szczegółów na które trzeba zwrócić uwagę, może wydawać się przytłaczająca, ale warto się tym zająć, bo to nam zagwarantuje brak problemów w przyszłości. Do takich "drobiazgów" o kluczowym znaczeniu można z pewnością zaliczyć systemy rynnowe różnego typu. Możemy tutaj więc sięgnąć po rynny bezokapowe jak i okapowe, a rozwiązania tego typu bez trudu znajdziemy w Internecie. Nowoczesny system bezokapowy, dostarczony przez solidnego dostawcę, sprawi że nasz dom będzie w pełni bezpieczny nawet podczas największych opadów. Warto więc przyjrzeć się temu z bliska.

Dach i rynny gotowe na zimowe śniegi

Odprowadzanie zarówno wody deszczowej, jak i tej powstającej z rozpuszczającego się śniegu stanowi niezwykle istotne zadanie rynien. Przecież to właśnie system rynnowy w porze jesiennej i zimowej można określić mianem najważniejszego strażnika domu. Woda przedostająca się na elewację czy docierająca do konstrukcji budynku stanowi bowiem ogromne zagrożenie dla budynku. Aby uniknąć takich niebezpieczeństw, wystarczy regularne kontrolowanie i czyszczenie rynien. Tylko tyle i aż tyle. Sprawdź, o czym warto szczególnie pamiętać i jak się do tego zabrać.

Odprowadzanie deszczówki z dachów płaskich

Powszechnie uważa się, że trudno jest odprowadzić wodę deszczową z płaskiego dachu. Kilka lat temu w tym względzie rynek zrewolucjonizował system dedykowany do tego rodzaju konstrukcji, który znacznie uprościł prace dekarskie. Najbardziej innowacyjnym elementem jest adapter, który pozwala przejść przez attykę i połączyć wpusty dachowe przez rurę kanalizacyjną z rurami spustowymi. Do niedawna adapter przeznaczony był do stosowania z rurami spustowymi o kwadratowym i prostokątnym przekroju, obecnie można go montować w wyposażenie dachu płaskiego również w rury okrągłe.

Rynny półokrągłe i kwadratowe - który wybór będzie lepszy?

Wybór systemu rynnowego inwestorzy bardzo często zostawiają na sam koniec. Wielu z nich niesłusznie uważa, że rynny mają znaczenie wyłącznie funkcjonalne, a ich estetyka jest sprawą drugorzędną. Stąd większą uwagę poświęcają elewacji czy dachowi, które oprócz tego, że mają chronić, muszą dobrze wyglądać. Tymczasem systemy rynnowe również mogą mieć duży wpływ na odbiór wizualny budynku, czego dowodzi rosnąca popularność rynien o przekroju kwadratowym.

Jak dopasować rynny do stylu i budynku z nietypowym dachem

Współczesna architektura zaskakuje bogactwem form. Dotyczy to także dachów, których kształty mogą być niezwykle różnorodne, w zasadzie ograniczone jedynie wyobraźnią inwestora. Skomplikowany, niestandardowy dach z pewnością będzie stanowił ozdobę budynku i powód do dumy dla właściciela – takie pokrycie oznacza jednak również konieczność montażu nietypowego orynnowania.

Jak zabezpieczyć rynny przed zawirowaniami pogody?

Postępujące zmiany klimatu powodują, że latem zaczynamy spoglądać w niebo z coraz większym niepokojem. Nagłe ulewy, burze czy gradobicia mogą pojawić się dosłownie w każdym miejscu z bardzo dużą siłą. Dlatego warto, na ile to możliwe, przygotować nasz dom na takie niespodziewane zjawiska pogodowe. Ważnym elementem, o który warto zadbać jest m.in. system rynnowy.

Rynny klasyczne z połyskiem czy matowe, które rozwiązanie wybrać?

Orynnowanie ma za zadanie sprawnie i skutecznie odprowadzać wodę opadową z dachu, a także chronić elewację budynku przed zalaniem. Czy nie może być jednak równocześnie elementem estetycznym, który efektownie podkreśli piękno naszego domu?


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17753 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >