Orynnowanie – lista artykułów

Rynny w starym domu do wymiany lub modyfikacji

System rynnowy to element domu montowany na długie lata. Jego obsługę ograniczamy zwykle do okresowej konserwacji. Są jednak sytuacje, w których warto pomyśleć o modernizacji rynien.

Uszczelniane rynien na dachu rąbkowym w budynkach przemysłowych

Obiekty przemysłowe pełniące funkcję punktów przeładunkowych towarów i magazynów przejściowych stanowią ważny element dla długoterminowego sukcesu i stabilności przedsiębiorstwa. Dlatego jakikolwiek problem z bezpieczeństwem konstrukcji, a zwłaszcza brakiem szczelności dachu, może prowadzić do utraty reputacji i strat finansowych, spowodowanych przerwą w użytkowaniu obiektu, czy też zniszczeniem przechowywanych w nim dóbr, a w konsekwencji niewywiązaniem się z kontraktów.

Nowoczesne rozwiązanie do łapania deszczówki z rynien. Przydomowy system gromadzenia opadów

Zmiany klimatyczne, coraz częstsze susze i okresy bezdeszczowe przerywane nawalnymi opadami sprawiają, że większego znaczenia nabierają efektywne, przydomowe systemy zagospodarowania wód opadowych. Praktycznym rozwiązaniem, ułatwiającym zarządzanie deszczówką, jest łapacz deszczu – bezobsługowa nakładka na rynny, która pozwala efektywnie gromadzić wodę. Podstawowym elementem przydomowej retencji są także: odpowiednio wydajne rynny oraz zbiorniki retencjonujące i rozsączające wodę na terenie zielonym.

Rynny bez łączeń nowym standardem w budownictwie

Rynny to elementy domu, które pełnią funkcję ochronną przed uszkodzeniami. Wywołać je mogą obfite opady deszczu lub śniegu. Szczególnie sezon jesienny i zimowy to okres, w którym grają pierwsze skrzypce w prawidłowym funkcjonowaniu budynku. Oprócz tego rynny to komponenty, które nadają charakter całej bryle budynku.

Podczas jesiennych porządków wokół domu nie zapominajmy o rynnach na dachu

Korzystając z dobrej pogody, warto nie tylko uporządkować teren wokół domu, ale także zajrzeć na dach budynku. Zanieczyszczenia, na przykład zalegające liście, mogą utrudniać działanie systemu rynnowego. Dobrze jest też sprawdzić, czy jakiś element nie uległ uszkodzeniu. Będziemy wówczas mieli pewność, że rynny będą właściwie spełniać swoją rolę nawet w trakcie najbardziej ulewnego deszczu.

Odpływ rynnowy ukryty z dodatkowym zastosowaniem

Odpływ ukryty może być stosowany przy standardowych hakach doczołowych i nakrokwiowych, jednak w podstawowym założeniu jest dedykowany do montażu systemów rynnowych na hakach ukrytych. Wówczas idealnie wpisuje się w minimalistyczną formę poziomu rynnowego. Wprowadzenie tego elementu to kolejny krok w stronę nowoczesności i wizualnej perfekcji w systemach Q Stalyo.

Do czego służy kosz dachowy na zielonym dachu?

Mało osób zdaje sobie sprawę z istnienia takiego elementu hydroizolacji jak kosze dachowe - jest to bardzo ważny element, którego celem jest ochrona zielonych dachów przed stojącą wodą, która stwarza zagrożenie dla budynku. Dowiedz się więcej o tym elemencie w tym wpisie. Zachęcamy do dalszej lektury!

Odpływ do bezokapowego sytemu rynnowego w najnowszej wersji

System Bezokapowy stanowił rewolucję w dziedzinie odwodnienia dachu. Innowacyjne rozwiązanie jest odpowiedzią na kierunek wyznaczony przez nowoczesną architekturę. I choć jest na rynku od dekady, producent stale go udoskonala. Wprowadzony ostatnio do oferty nowy odpływ z mufą uszczelkową ułatwia montaż i gwarantuje szczelność połączenia.

Rodzaje haków do mocowania rynien kwadratowych

O stabilności systemów rynnowych w znacznej mierze decydują jakość i konstrukcja haków, na których są montowane. Nie inaczej jest w przypadku ostatnio bardzo popularnych rynien kwadratowych. Firma Galeco, prekursor w produkcji takich rozwiązań, oferuje duży wybór haków przeznaczonych do systemów STAL2 i PVC2, a także PRO i MIX-PRO, produkowanych pod marką Q Stalyo.

Jak dobrać system rynnowy do stylu i charakteru budynku?

Wybór między rynnami widocznymi a ukrytymi ma bezpośredni związek ze stylem architektonicznym obiektu. Te pierwsze stosuje się w budownictwie o tradycyjnej formie, gdzie zwykle występuje okap, z kolei domeną tych drugich są obiekty nowoczesne lub w kreatywny sposób reinterpretujące tradycję.


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 129

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >