Orynnowanie – lista artykułów

Nowoczesne rozwiązanie do łapania deszczówki z rynien. Przydomowy system gromadzenia opadów

Zmiany klimatyczne, coraz częstsze susze i okresy bezdeszczowe przerywane nawalnymi opadami sprawiają, że większego znaczenia nabierają efektywne, przydomowe systemy zagospodarowania wód opadowych. Praktycznym rozwiązaniem, ułatwiającym zarządzanie deszczówką, jest łapacz deszczu – bezobsługowa nakładka na rynny, która pozwala efektywnie gromadzić wodę. Podstawowym elementem przydomowej retencji są także: odpowiednio wydajne rynny oraz zbiorniki retencjonujące i rozsączające wodę na terenie zielonym.

Rynny bez łączeń nowym standardem w budownictwie

Rynny to elementy domu, które pełnią funkcję ochronną przed uszkodzeniami. Wywołać je mogą obfite opady deszczu lub śniegu. Szczególnie sezon jesienny i zimowy to okres, w którym grają pierwsze skrzypce w prawidłowym funkcjonowaniu budynku. Oprócz tego rynny to komponenty, które nadają charakter całej bryle budynku.

Podczas jesiennych porządków wokół domu nie zapominajmy o rynnach na dachu

Korzystając z dobrej pogody, warto nie tylko uporządkować teren wokół domu, ale także zajrzeć na dach budynku. Zanieczyszczenia, na przykład zalegające liście, mogą utrudniać działanie systemu rynnowego. Dobrze jest też sprawdzić, czy jakiś element nie uległ uszkodzeniu. Będziemy wówczas mieli pewność, że rynny będą właściwie spełniać swoją rolę nawet w trakcie najbardziej ulewnego deszczu.

Odpływ rynnowy ukryty z dodatkowym zastosowaniem

Odpływ ukryty może być stosowany przy standardowych hakach doczołowych i nakrokwiowych, jednak w podstawowym założeniu jest dedykowany do montażu systemów rynnowych na hakach ukrytych. Wówczas idealnie wpisuje się w minimalistyczną formę poziomu rynnowego. Wprowadzenie tego elementu to kolejny krok w stronę nowoczesności i wizualnej perfekcji w systemach Q Stalyo.

Do czego służy kosz dachowy na zielonym dachu?

Mało osób zdaje sobie sprawę z istnienia takiego elementu hydroizolacji jak kosze dachowe - jest to bardzo ważny element, którego celem jest ochrona zielonych dachów przed stojącą wodą, która stwarza zagrożenie dla budynku. Dowiedz się więcej o tym elemencie w tym wpisie. Zachęcamy do dalszej lektury!

Odpływ do bezokapowego sytemu rynnowego w najnowszej wersji

System Bezokapowy stanowił rewolucję w dziedzinie odwodnienia dachu. Innowacyjne rozwiązanie jest odpowiedzią na kierunek wyznaczony przez nowoczesną architekturę. I choć jest na rynku od dekady, producent stale go udoskonala. Wprowadzony ostatnio do oferty nowy odpływ z mufą uszczelkową ułatwia montaż i gwarantuje szczelność połączenia.

Rodzaje haków do mocowania rynien kwadratowych

O stabilności systemów rynnowych w znacznej mierze decydują jakość i konstrukcja haków, na których są montowane. Nie inaczej jest w przypadku ostatnio bardzo popularnych rynien kwadratowych. Firma Galeco, prekursor w produkcji takich rozwiązań, oferuje duży wybór haków przeznaczonych do systemów STAL2 i PVC2, a także PRO i MIX-PRO, produkowanych pod marką Q Stalyo.

Jak dobrać system rynnowy do stylu i charakteru budynku?

Wybór między rynnami widocznymi a ukrytymi ma bezpośredni związek ze stylem architektonicznym obiektu. Te pierwsze stosuje się w budownictwie o tradycyjnej formie, gdzie zwykle występuje okap, z kolei domeną tych drugich są obiekty nowoczesne lub w kreatywny sposób reinterpretujące tradycję.

Jak uniknąć błędów podczas montażu orynnowania w systemie bezokapowym?

Wybierając system rynnowy, inwestorzy zwykle sporo uwagi poświęcają znalezieniu modelu, który będzie im odpowiadał pod względem jakości i wyglądu. Zależy im na tym, aby sprawnie odprowadzał wodę z dachu i dobrze pasował do budynku. Nie zapominajmy jednak, że zakup dobrego produktu to dopiero połowa drogi do sukcesu. Nawet najlepsze rynny mogą okazać się zawodne, jeśli nie zostaną prawidłowo zamontowane. Ma to szczególne znaczenie w przypadku innowacyjnego systemu bezokapowego. Błędy popełnione na etapie instalacji rur spustowych ukrytych w elewacji mogą okazać się naprawdę brzemienne w skutkach.

Nowoczesne systemy rynnowe, na które naprawdę Cię stać

Każdy człowiek marzy o tym, by mieć własne miejsce na Ziemi, w którym będzie mógł mieszkać. Bez względu na to czy będzie to mieszkanie czy też wolnostojący dom, dokładamy wszelkich starań, by takie marzenie zrealizować. W przypadku własnego domu ilość szczegółów na które trzeba zwrócić uwagę, może wydawać się przytłaczająca, ale warto się tym zająć, bo to nam zagwarantuje brak problemów w przyszłości. Do takich "drobiazgów" o kluczowym znaczeniu można z pewnością zaliczyć systemy rynnowe różnego typu. Możemy tutaj więc sięgnąć po rynny bezokapowe jak i okapowe, a rozwiązania tego typu bez trudu znajdziemy w Internecie. Nowoczesny system bezokapowy, dostarczony przez solidnego dostawcę, sprawi że nasz dom będzie w pełni bezpieczny nawet podczas największych opadów. Warto więc przyjrzeć się temu z bliska.


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18191 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 109

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >