Odpływ do bezokapowego sytemu rynnowego w najnowszej wersji

Odpływ do bezokapowego sytemu rynnowego w najnowszej wersji

System Bezokapowy stanowił rewolucję w dziedzinie odwodnienia dachu. Innowacyjne rozwiązanie jest odpowiedzią na kierunek wyznaczony przez nowoczesną architekturę. I choć jest na rynku od dekady, producent stale go udoskonala. Wprowadzony ostatnio do oferty nowy odpływ z mufą uszczelkową ułatwia montaż i gwarantuje szczelność połączenia. Czytaj dalej

 

Zastosowanie maskownicy zasłaniającej rynnę i zabudowanie pionu spustowego w warstwie ocieplenia na elewacji sprawia, że System Bezokapowy jest praktycznie niewidoczny. Efekt ten pozwala ujednolicić bryłę budynku i uzyskać płynne przejście pomiędzy połacią dachową a ścianą, tak bardzo pożądane w nowoczesnej architekturze. Nic więc dziwnego, że Galeco Bezokapowy szturmem podbił serca architektów i inwestorów, stając się flagowym produktem w ofercie podkrakowskiego producenta.

 

Odpływ do bezokapowego sytemu rynnowego w najnowszej wersji

 

Czytaj również: Jak dopasować rynny do stylu i budynku z nietypowym dachem

 

Aby orynnowanie skutecznie pełniło swoją rolę, nie tylko powinno być wysokiej jakości, ale też musi zostać prawidłowo zamontowane. Jest to szczególnie istotne w przypadku Systemu Bezokapowego. Błędy popełnione na etapie montażu elementów zabudowanych w warstwie ocieplenia byłyby bowiem trudne do usunięcia i brzemienne w skutkach.

 

Wsłuchując się w potrzeby wykonawców, Galeco postanowiło ułatwić prace montażowe. Opracowało nowy element tzw. odpływ klejony. Jest on fabrycznie zintegrowany z mufą, która do tej pory dostarczana była osobno. Główna część odpływu wykonana jest ze stali, natomiast króciec z tworzywa sztucznego. Połączony jest mufą wyposażoną w uszczelkę z PVC. Ponadto przekrój odpływu został zwiększony, zmieniono również jego geometrię i sposób montażu. Dzięki temu nowy odpływ jest montowany w wersji podwieszanej, co gwarantuje jego szybki i prosty montaż oraz szczelność połączenia z rynną.

 

Odpływ do bezokapowego sytemu rynnowego w najnowszej wersjiFot. Galeco odpływ Mufa

Czytaj również: Jak zabezpieczyć rynny przed zawirowaniami pogody?

 

Nowy odpływ nie wymaga nacinania ani żadnej ingerencji w jego kształt przed zamocowaniem. To znacznie ułatwia i przyspiesza prace dekarzy, skracając je w tym miejscu zaledwie do kilku minut. Zastosowanie nowego odpływu minimalizuje też ryzyko błędów wykonawczych i uszczelnia całość systemu.

Źródło: Orchidea / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18327 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 113

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >