Instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne – lista artykułów

Dlaczego kapie woda z wentylacji? Jak rozwiązać ten problem?

Skraplanie się wody to częste zjawisko w instalacjach wentylacyjnych. W zdecydowanej większości przypadków przyczyny takiego stanu rzeczy okazują się prozaiczne, a jego wyeliminowanie nie wiąże się z koniecznością przeprowadzenia zaawansowanych prac. Jeśli szukacie odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego skrapla się woda w wentylacji oraz rozwiązania tego problemu - koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem.

Dlaczego warto połączyć pompę ciepła z klimakonwektorem?

Dzięki wykorzystaniu pompy ciepła możesz dbać o klimat wewnątrz swojego domu przez cały rok. To jedno urządzenie zapewni w Twoim budynku ciepło zimą i chłód latem, a niezależnie od pory roku dostarczy także ciepłej wody użytkowej. Instalacja klimakonwektorowa współpracująca z pompą ciepła pozwoli na najwydajniejsze wykorzystanie trybów chłodzenia i grzania. Dowiedz się więcej na temat połączenia pompa ciepła-klimakonwektor!

Czy w drewnianym domku warto montować rekuperację

Z tęsknoty do piękna natury, potrzeby odpoczynku od zgiełku dużego miasta coraz częściej decydujemy się na budowę domów z drewna. Mieszkanie w drewnianym budynku charakteryzuje się dużą oszczędnością dla właściciela, jak i przysługą dla środowiska. Technologia budowy drewnianych domów w obecnych czasach nie posiada żadnych ograniczeń. Współczesne budownictwo i innowacyjne rozwiązania pozwalają na projektowanie inwestycji ekologicznych i funkcjonalnych.

Jak zaprojektować izolację akustyczną instalacji wentylacyjnej?

Systemy wentylacyjne w obiektach, gdzie na ogół zachodzi duża wymiana powietrza, często borykają się hałaśliwą pracą instalacji. Rozwiązaniem problemu może być izolacja akustyczna kanałów. Jak ją dobrze zaplanować, żeby potem nie żałować?

Wentylacja mechaniczna - zadbaj o czyste powietrze

Stale ocieplający się klimat, coraz wyższe temperatury latem i coraz niższa wilgotność, powodują, że nasze codzienne funkcjonowanie staje się mniej komfortowe. Podczas wyjątkowo ciepłych i suchych dni ciężko skupić się czymkolwiek, a co dopiero wykonywać różne zadania w domu czy pracy. Dlatego z pomocą przychodzą nam takie rozwiązania jak klimatyzacja czy wentylacja.

Jednościenny, dwuścienny - jaki system kominowy wybrać do domu?

Awaryjność, niebezpieczeństwo związane z zapaleniem się sadzy czy zawilgoceniem, to tylko niektóre z wad kominów ceglanych. Nic więc dziwnego, że tradycyjne kominy murowane zastępowane są przez nowoczesne stalowe systemy kominowe. Co należy o nich wiedzieć i jak wybrać odpowiedni wariant?

Jak działa rekuperacja w domu w okresie jesienno-zimowym?

Czasem zima przychodzi niemal niezauważalnie, a czasem siarczyste mrozy mocno dokuczają. Jaki wpływ na działanie rekuperatora mają niskie temperatury i jak działa system rekuperacji w domu w tej najchłodniejszej części roku? Odpowiemy na te pytania.

Jak zadbać o czyste powietrze w domu?

Bez wątpienia czyste powietrze to coś, o co w dzisiejszych czasach musimy walczyć w sytuacji, gdy podwyższone są normy pyłów zawieszonych w powietrzu i wietrzenie pomieszczeń w sposób naturalny nie zawsze jest możliwe. Zasadnym więc wydaje się pytanie, jak zadbać o czyste powietrze w domu. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak to zrobić.

Klimatyzacja w okresie jesienno-zimowym. Jak ją wykorzystać?

Współczesne klimatyzatory to urządzenia wielofunkcyjne, dzięki czemu można z nich korzystać przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym pozwalają między innymi zadbać o dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach.

Klimatyzator przydatny również w zimie - podpowiadamy dlaczego warto go zamontować

Upalne lata w sposób szczególny wzmagają zainteresowanie systemami klimatyzacyjnymi. Co więcej, taki system znacząco podnosi komfort życia w naszym domu zarówno latem, jak i zimą. Razem z ekspertami wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na klimatyzator.


Stron: 31 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19204 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 118

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >