Wymiana starych  grzejników na aluminiowe to ekonomiczne i estetyczne rozwiązanie

Wymiana starych grzejników na aluminiowe to ekonomiczne i estetyczne rozwiązanie

Rozwiązania umożliwiające oszczędności w domach i mieszkaniach to w ostatnim czasie coraz większy trend budowlany i projektowy. Stworzenie ekonomicznej przestrzeni, pozwalającej zaoszczędzić wodę, energię czy pieniądze to wyzwanie, które dzięki innowacyjnym produktom wcale nie musi być bardzo problematyczne. Jeśli posiadamy grzejniki stalowe lub żeliwne warto wymienić je na modułowe grzejniki aluminiowe. Aby wymiana była szybka i prosta, dobrze jest sięgnąć po innowacyjne rozwiązania montażowe, takie jak grzejniki z dolnym podłączeniem, co pozwoli wymienić dotychczas pracujące grzejniki stalowe na aluminiowe bez potrzeby zmian w instalacji! To dobra decyzja nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim ekonomicznych – jest to bowiem rozwiązanie oszczędnościowe, które przekłada się dodatkowo na ekologię. Czytaj dalej

 

Wymiana grzejników może być prosta!

Z pewnością wielu z nas przeraża myśl o remoncie – kurz, brud i zamieszanie. Jednak wymiana grzejników na aluminiowe jest bardzo opłacalna i warta wysiłku. Co najważniejsze, może być też zupełnie prosta, jeśli postawimy na właściwe rozwiązania. Grzejniki aluminiowe z dolnym podłączeniem umożliwiają łatwy montaż nowego grzejnika w miejscu starego. Opatentowany projekt, jaki ma swojej ofercie marka KFA Armatura sprawia, że wymiana nie tylko nie jest kłopotliwa, ale również efekt końcowy jest bardziej atrakcyjny wizualnie, bo ze ściany znikają rury. Rozwiązanie to jest dostępne w czterech różnych wariantach: prawe lub lewe, a także o podłączeniu prostym lub kątowym – każde o standardowym rozstawie przyłączy 50 mm. Wykorzystując taki grzejnik sprawnie wstawimy go w miejsce obecnego i będziemy mogli cieszyć się oszczędnościami.

 

Wymienna grzejników na aluminiowe to ekonomiczne rozwiązanie Grzejnik aluminiowy G500F/D KFA Armatura w kolorze białym

Co ważne, grzejniki aluminiowe KFA Armatura można łączyć z instalacją z rurami miedzianymi, co ma znaczenie w starszych budynkach. Choć co do zasady aluminium w reakcji z miedzią może podlegać korozji, to odpowiednie zabezpieczenie podczas produkcji całkowicie eliminuje ten problem. Proces anaforezy stosowany przez KFA Armatura sprawia, że grzejniki aluminiowe tej marki są dobrze zabezpieczone przed niszczycielskim działaniem korozji i nie ma ryzyka utraty szczelności, nawet w przypadku połączenia z instalacjami miedzianymi.

 

Wymiana grzejników na aluminiowe to ekonomiczne rozwiązanieOpatentowane przez KFA Armatura dolne podłączenie umożliwia łatwy montaż grzejnika

Czytaj również: Czy wybór grzejników może wpłynąć na niższe rachunki? Nowoczesne grzejniki płytowe

 

Teraz dla jeszcze większej wygody instalatorów w ofercie KFA Armatura pojawiły się gotowe zestawy dolnozasilane o różnej ilości członów (od 4 do 12). Nie trzeba więc samodzielnie skręcać zestawów, można zamówić je już gotowe.

 

Z grzejnikiem aluminiowym oszczędzasz

Na początek wodę. W grzejniku aluminiowym 10-członowym płynie zaledwie 3 litry wody to znacznie mniej niż potrzebują grzejniki żeliwne lub stalowe grzejniki płytowe podobnych rozmiarów.

 

Dodatkowo energię, bo grzejnik aluminiowy jest znacznie lżejszy niż grzejnik stalowy o tej samej mocy grzewczej więc szybciej się nagrzewa i oddaje energię cieplną. Oszczędzamy energię, płacimy mniejsze rachunki i mamy wyższy komfort cieplny.

 

I jeszcze więcej oszczędności…

…zaraz po oszczędnościach energetycznych warto wymienić inne benefity finansowe: grzejniki aluminiowe KFA Armatura mają do 20 lat gwarancji, co w przeliczeniu na rok użytkowania daje nawet o połowę niższą cenę niż w przypadku grzejników stalowych o 10-letnim okresie gwarancyjnym. Warto wziąć to pod uwagę, bo to również oszczędność nerwów. Jeśli wiemy, że producent oferuje długi okres gwarancyjny, możemy spać spokojnie.

 

Liczy się komfort cieplny

Grzejniki mają przede wszystkim grzać, prawda? Aluminium to materiał, który szybko się nagrzewa i oddaje energię cieplną, dzięki czemu grzejnik aluminiowy nagrzewa się kilka razy szybciej niż grzejnik stalowy płytowy lub żeliwny o podobnej mocy i aż kilkanaście razy szybciej niż w przypadku ogrzewania podłogowego. Grzejniki wykonane z połączenia stopów aluminium lepiej przewodzą ciepło niż grzejniki stalowe.

 

Niezależnie od tego czy postawimy na grzejnik aluminiowy czy stalowy pamiętajmy, że na komfort cieplny duży wpływ mają również głowice termostatyczne, które zapewniają wygodniejsze sterowanie temperaturą grzejników.

 

Wymiana grzejników na aluminiowe to ekonomiczne rozwiązanie

Miedziany grzejnik ADR 500 świetnie wpasuje we wnętrza w kolorach ziemi

Wygląd też ma znaczenie

Aluminiowy grzejnik dostępny od ręki w różnych kolorach i kształtach. Bez problemu wybierzesz idealny grzejnik, który będzie pasował do różnych stylów aranżacyjnych: od całkiem klasycznego, przez skandynawską prostotę, aż do wyrazistych projektów loftowych. Klasyczny biały grzejnik sprawdzi się w wielu wnętrzach, wersja grafitowa grzejników KFA Armatura, o ciekawej fakturze to dobry wybór do wnętrz loftowych, natomiast czarne modele tej marki będą idealne do projektów nowoczesnych. A dla odważnych i ceniących nieszablonowe rozwiązania doskonałym wyborem będzie grzejnik ADR 500 w kolorze miedzianym.

 

Czytaj również: Jak wybrać idealny kolor grzejnika do wystroju wnętrza?

 

Podsumowując: co zrobić by zaoszczędzić wodę i energię i stworzyć ekonomiczny dom? Odpowiedź jest tylko jedna – wymienić swój grzejnik na aluminiowy marki KFA Armatura.

Źródło: KFA Armatura / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • ogrodzenia Liczba postów: 18 Grupa: Moja budowa Fachową i kompleksową opiekę w temacie ogrodzenia otrzymacie kontaktując się z firmą https://hammerman-tech.de/ W tej branży posiadają ogromne ponad 19 letnie d...
  • Fotowoltaika – zielona energia. Na czym polega? Liczba postów: 35 Grupa: Budowa i re... Fotowoltaika to temat, który niezwykle mnie fascynuje. Zgłębiając tę dziedzinę, coraz bardziej zdaję sobie sprawę z jej znaczenia dla ochrony środowiska i ekono...
  • Części do kombajnów Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Co o tym sądzicie - https://www.blaut-rol.pl/czesci-do-komba jnow/ To chyba słuszny kierunek, co nie? U nas stacjonarnie w okolicy trudno znaleźć coś sensownego....
  • Bloczki z betonu autoklawizowanego Liczba postów: 7 Grupa: Budowa i re...
  • Co to jest rekuperacja? Liczba postów: 65 Grupa: Budowa i re... Rekuperacja to proces odzyskiwania ciepła z powietrza wywiewanego z budynku i przekazywania go do świeżego powietrza nawiewanego z zewnątrz. System rekuperacji,...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19216 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 212

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >