Kotły grzewcze – lista artykułów

Dlaczego warto rozważyć zakup hybrydowej pompy ciepła?

Hybrydowa pompa ciepła to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Można je zastosować zarówno w nowych budynkach, jak i w starych, w których została przeprowadzona modernizacja systemu grzewczego. Dlaczego warto rozważyć zakup hybrydowej pompy ciepła?

Kocioł gazowy jednofunkcyjny z oddzielnym zasobnikiem czy dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem - jak dokonać właściwego wyboru?

Kotły gazowe wykorzystuje się zwykle nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale także do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przy wyborze urządzenia często pojawia się pytanie, jaki kocioł wybrać – z wbudowanym zasobnikiem czy też z zasobnikiem, który jest osobno poza urządzeniem. Jaka jest pomiędzy nimi różnica i jak wpływa na nasz komfort? W tym artykule podpowiadamy, który sprzęt wybrać w zależności od naszych potrzeb.

Co się najczęściej psuje w pompach ciepła? Błędy podczas montażu

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

Najważniejsze powody, dla których powinieneś zainwestować w pompy ciepła

Jeśli myślisz o inwestowaniu w nowy system ogrzewania domu, możesz być rozdarty między przejściem na gaz, tradycyjną opcją ogrzewania a pompą ciepła. Wszystkie trzy mają swoje plusy i minusy, jednak istnieje wiele powodów, dla których powinieneś wybrać tę ostatnią. Istnieją różne rodzaje pomp ciepła, od prostych pomp ciepła wspomaganych energią słoneczną do geotermalnych pomp ciepła, których instalacja może kosztować nawet 80 000 złotych, ale nawet jeśli mają tendencję do bycia droższymi niż inne rodzaje systemów grzewczych, istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zainwestować w jeden z nich.

Innowacyjny projekt kotła grzewczego z wykorzystaniem paliwa przyszłości - wodoru

W laboratoriach badawczych firmy Termet trwają prace nad nowym projektem, który ma szansę zrewolucjonizować energetykę budownictwa jednorodzinnego.

Zalety pieca gazowego Vaillant

Koszty ogrzewania domu z roku na rok są coraz wyższe, dlatego wiele osób zastanawia się, jak wybrać urządzenie grzewcze, by zaoszczędzić pieniądze w sezonie zimowym. Obecnie bardzo wydajnym rozwiązaniem jest zamontowanie nowoczesnego pieca gazowego firmy Vaillant. Ponieważ ten kocioł kondensacyjny pozwoli Ci zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 30%. Co jeszcze można zyskać, wybierając piec gazowy Vaillant?

Kocioł kondensacyjny - ekonomiczne i bezobsługowe urządzenie

Ogrzewanie gazowe to jeden z popularnych systemów techniki grzewczej. Jego podstawową korzyścią jest przede wszystkim jakość pracy, wydajność oraz minimalna ilość miejsca potrzebna do montażu urządzeń. Posiadając instalację i piec gazowy nie trzeba składować opału w postaci drewna, węgla czy ekogroszku. Ponadto kocioł kondensacyjny gazowy zapewnia najwyższą sprawność cieplną przy jednocześnie ograniczonym zużyciu energii.

Czy samodzielnie można zamontować pompę ciepła?

Pompy ciepła to w dzisiejszych czasach urządzenia, które cieszą się ogromną popularnością. Czy ich wybór jest trudny? Co jest najważniejsze przy zdecydowaniu się na pompę ciepła? Czy można zaoszczędzić na montaż i zająć się im samodzielnie? Postaramy się rzetelnie odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Zaczynajmy.

Jaka jest różnica pomiędzy pompą ciepła gruntową a powietrzną?

Pompa ciepła jest coraz częściej stosowanym w ostatnich latach źródłem ciepła dla domów, ale też budynków biurowych, handlowych czy użytkowych, zastępując urządzenia spalające jakiekolwiek paliwo. Pompa ciepła, wykorzystując czystą energię elektryczną i pobraną z otoczenia energię cieplną, pozwala zapewnić komfort cieplny użytkownikom budynków, nie powodując emisji spalin, a co za tym idzie, zanieczyszczenia środowiska. W zależności od tego, skąd czerpiemy energię cieplną, dzielimy pompy ciepła na powietrzne i gruntowe. Sprawdź, która będzie lepsza dla Ciebie!

Czy obecnie można skorzystać z dofinansowania na zakup pompy ciepła

Wzrost kosztów życia, w tym tych związanych z ogrzewaniem, dotyczy każdego z nas. Warto więc postawić na ekologiczne źródła ciepła, dzięki którym w dłuższej perspektywie nie tylko zmniejszymy wydatki związane z ogrzewaniem, ale również będziemy chronić środowisko. Stojąc przed wyborem systemu grzewczego, rozważmy inwestycję w pompę ciepła. Szczególnie teraz, kiedy można skorzystać z opłacalnych programów dofinansowań.


Stron: 26 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18171 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 69

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >