Dlaczego warto rozważyć zakup hybrydowej pompy ciepła?

Dlaczego warto rozważyć zakup hybrydowej pompy ciepła?

Hybrydowa pompa ciepła to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Można je zastosować zarówno w nowych budynkach, jak i w starych, w których została przeprowadzona modernizacja systemu grzewczego. Dlaczego warto rozważyć zakup hybrydowej pompy ciepła? Czytaj dalej

 

Powietrzne pompy ciepła – zasada działania

Hybrydowa pompa ciepła to sprzęt, który w jednym układzie mieści dwa urządzenia: pompę powietrze-woda i kocioł kondensacyjny. Dzięki temu, jest w stanie skutecznie ogrzewać pomieszczenia i podgrzewać wodę. Pompa, do działania wykorzystuje energię odnawialną, natomiast kocioł – gaz.

 

Dlaczego warto rozważyć zakup hybrydowej pompy ciepła?

 

Czytaj również: Najważniejsze powody, dla których powinieneś zainwestować w pompy ciepła

 

Zasada działania powietrznej pompy ciepła opiera się na współdziałaniu dwóch tworzących urządzenie układów. Zwykle instalacja sama decyduje, które urządzenie powinno w danym momencie pracować – kocioł czy pompa – w zależności od tego, jaka forma ogrzewania będzie w danym momencie najkorzystniejsza i najbardziej ekonomiczna.

 

Hybrydowa pompa ciepła – ukłon w stronę ekologii

Hybrydowe pompy ciepła Immergas to dobre rozwiązanie dla tych, którym nie jest obojętne środowisko naturalne. Korzystając z tego rodzaju urządzenia, można w znacznym stopniu zredukować emisję dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji. Co więcej, również w pomieszczeniu, w którym znajduje się system, powietrze pozostaje czyste, czego nie sposób osiągnąć w kotłowni z klasycznym piecem węglowym.

 

Hybrydowa pompa ciepła – ekonomiczne rozwiązanie

Powietrzna pompa ciepła to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale też ekonomiczne. System pobiera energię ze źródła, które w danym momencie jest bardziej energooszczędne, co pozwala efektywnie zarządzać energią. Przykładowo: latem, system może pobierać energię z paneli fotowoltaicznych, które zwykle o tej porze roku są najwydajniejsze. Jeśli wydajność energii z danego źródła spadnie, system przełącza się na inne źródło, np. kocioł gazowy. To wszystko pozytywnie wpływa na ogólne koszty ogrzewania, które dzięki systemowi hybrydowemu są znacznie mniejsze niż wcześniej.

Hybrydowa pompa ciepła – możliwość dofinansowania

Osoby, które zdecydują się na zakup hybrydowej pompy ciepła, mogą uzyskać na ten cel dofinansowanie. Środki można otrzymać w ramach jednego z dwóch programów: Moje Ciepło lub Czyste Powietrze. Moje Ciepło to program skierowany do osób, które są na etapie budowy domu. W ramach przedsięwzięcia, można otrzymać dotację do 7000 zł na zakup pompy ciepła powietrze-powietrze lub powietrze-woda albo do 21000 zł  na zakup pompy gruntowej. Z kolei Czyste Powietrze to program dla osób, które chciałyby przeprowadzić modernizację ogrzewania w istniejącym już budynku. W ramach tego programu można liczyć na dofinansowanie w wysokości od 10000 zł do nawet 30000 zł.

 

Czytaj również: Czy obecnie można skorzystać z dofinansowania na zakup pompy ciepła

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >