Aranżacja łazienki - chwile relaksu dzięki płytom akustycznym Heradesign

Aranżacja łazienki - chwile relaksu dzięki płytom akustycznym Heradesign

Spokój, relaks i sport jako odpowiedź na codzienny stres. Płyty akustyczne Heradesign nadają się zastosowania w łazience, ponieważ ich charakterystyczna powierzchnia z wełny drzewnej zapewnia dobry klimat pomieszczenia i przyjemną atmosferę Czytaj dalej

Gminy oraz ośrodki turystyczne odpowiadają na ten trend: zwykłe instalacje kąpielowe przeobrażają w parki wodne, a hotele wzbogacają swoją gamę usług o obszerne pomieszczenia wellness. Takie oazy spokoju stawiają szczególnie wysokie wymagania architektoniczne, ponieważ hałas i niepokój są tutaj tabu. Poszukiwane są dobre rozwiązania akustyczne w aranżacji wnętrz. Płyty akustyczne Heradesign nadają się szczególnie dobrze do takiego zastosowania, ponieważ ich charakterystyczna powierzchnia z wełny drzewnej zapewnia dobry klimat pomieszczenia i przyjemną atmosferę. Przykłady ich zastosowania znajdujemy w centrum sportu „De Grote Koppel“ w holenderskim mieście Arnheim, w Aquaparku NEMO w Dąbrowie Górniczej oraz w hotelu Fürstenhaus nad jeziorem Achensee w Austrii.

Centrum sportowe „De Grote Koppel“ w Arnheim posiada bogatą ofertę spędzania wolnego czasu pod jednym dachem: pływanie, jazda na nartach i squash. Basen ze sztuczną falą, kanałem z prądem wody oraz ze zjeżdżalnią o długości 82 metrów gwarantuje wszystkim gościom prawdziwe przeżycia. Aby zapewnić doskonały wypoczynek i spokój, w pracach renowacyjnych położono szczególny nacisk na akustykę.

Płyty akustyczne Heradesign w kolorach niebieskim, naturalnym i pomarańczowym stanowią estetyczne akcenty w pomieszczeniach basenu i sauny. Niezależnie od atrakcyjnych wrażeń optycznych swoimi dobrymi właściwościami akustycznymi zapewniają niczym niezakłóconą przyjemność kąpieli oraz optymalny wypoczynek. Zastosowane płyty Heradesign® fine wykazują stopień pochłaniania dźwięku  αW do  0,80. Ponadto, architekt J. De Bie położył nacisk na trwałość materiału. Również tutaj, w pełni ekologiczne płyty z wełny drzewnej Heradesign zebrały wszystkie punkty.


W aquaparku  NEMO, w Dąbrowie Górniczej zastosowano białe płyty Heradesign® micro, które spełniają wymogi zarówno estetyczne jak i funkcjonalne. Ze względu na swój skład z surowców naturalnych i wynikającą z tego dużą trwałość płyty dekoracyjne Heradesign nadają się doskonale do pomieszczeń basenów i wellness. Mimo, że wspólna kąpiel już  sama w sobie jest przyjemnością dla całej rodziny, zapewniają one dodatkowo  dobrą  akustykę pomieszczenia.  

Również w hotelu  Fürstenhaus nad jeziorem Achensee w Tyrolu postawiono na trend wellness. Hotel z tradycjami i z historią budynku sięgającą XV wieku po ostatniej przebudowie dysponuje pomieszczeniami wellness o powierzchni 3.000 metrów kwadratowych. Oferta sięga od podgrzewanych basenów halowych i na powietrzu poprzez fińską i tyrolską saunę aż po jaskinię solną i whirlpool. Atmosferę tworzącą dobre samopoczucie zapewniają umocowane na stropach  płyty akustyczne Heradesign. Swoją strukturą z drobnych włókien i naturalną barwą tworzą ciepły klimat pomieszczenia, a równocześnie spełniają wymogi w zakresie architektury wnętrz.

Architekci Pedrini i Aufschnaiter świadomie postawili na prostą elegancję płyt, która świetnie harmonizuje z innymi zastosowanymi materiałami takimi jak kamienna podłoga w kolorze piasku i duże powierzchnie przeszklonych ścian. Niezależnie od tego, płyty z wełny drzewnej doskonale współgrają z koncepcją architektoniczną, w której materiał budowlany - drewno odgrywa szczególną rolę zarówno w obszarze zewnętrznym jak i wewnętrznym. Ponadto, płyty ze swoją dźwiękochłonną powierzchnią zapewniają optymalną akustykę wnętrz, ponieważ utrzymują niski poziom dźwięku, a tym samym gwarantują doskonały wypoczynek.

Źródło: Headlines / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18066 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 794

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >