Stropy – lista artykułów

Czym wykończyć i ocieplić strop?

Oferta firmy Selena poszerza się o nowy system TYTAN EOS STROP, dedykowany do ociepleń stropów i sufitów metodą bezsiatkową. Przyjazne dla użytkownika produkty- oprócz najwyższej jakości, pozwalają przyspieszyć prace termomodernizacyjne oraz gwarantują uzyskanie doskonałego efektu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Jak przyspieszyć budowę stropu?

Budowa ścian domu o powierzchni 120 m2 w systemie YTONG może trwać zaledwie 2 tygodnie. Jednocześnie strop gęstożebrowy wykonuje się nawet przez 3 tygodnie, co zdecydowanie przedłuża czas budowy.

Jak oddzielamy kondygnacje? Budujemy dom cz. IV

Ten etap budowy tak naprawdę w dużej mierze zależy od naszych wcześniejszych decyzji. Materiał i rodzaj stropu wybierzemy na podstawie kształtu budynku oraz rozmieszczenia pomieszczeń wewnątrz. Pamiętajmy, że jego właściwości związane są z produktami, jakie użyjemy.

Jakie roboty żelbetonowe i betonowe wyróżniamy? Vademecum robót remontowo-budowlanych cz. II

Podczas remontu czy budowy domu wykonujemy bardzo wiele przeróżnego rodzaju prac. Zaczynając od fundamentów, przechodząc do ścian i kończąc na dachu niejednokrotnie potrzebujemy pomocy profesjonalisty. W kolejnych częściach naszego vademecum wyszczególnimy działalności remontowo-budowlane, które ułatwią państwu określenie fachowcom jaką robotę mieliby wykonać przy modernizacji czy konstrukcji państwa budynku.

Jakie rodzaje stropu spotykamy w budownictwie? Funkcje stropu i jego rodzaje.

Budując budynek niejednokrotnie oddzielamy poszczególne elementy kondygnacji stropem. To właśnie od prawidłowego wykonania pułapu zależy wytrzymałość i stabilność budynku. Lecz czym tak naprawdę jest strop i jakie są jego rodzaje?

Jakie roboty ziemne wyróżniamy? Vademecum robót remontowo-budowlanych cz. I

Podczas remontu czy budowy domu wykonujemy bardzo wiele przeróżnego rodzaju prac.Zaczynając od fundamentów, przechodząc do ścian i kończąc na dachu niejednokrotnie potrzebujemy pomocy profesjonalisty. W kolejnych częściach naszego vademecum wyszczególnimy działalności remontowo-budowlane, które ułatwią państwu określenie fachowcom jaką robotę mieliby wykonać przy modernizacji czy konstrukcji waszego budynku.

Inteligentny strop - strop ze zintegrowanym ogrzewaniem i opcją chłodzenia

Zastanawiałeś się kiedyś, od czego zależy komfort cieplny w Twoim domu, mieszkaniu lub biurze? A może, jak najskuteczniej zapewnić optymalną temperaturę w budynku, rezygnując z tradycyjnych grzejników? Nowy strop DX-Therm ze zintegrowanym ogrzewaniem i opcją chłodzenia oferuje komfortowe, energooszczędne i przyjazne dla zdrowia ciepło każdego pomieszczenia.

Jaki strop wybrać? Jaki rodzaj stropów jest najlepszy? Porady dotyczące wyboru odpowiedniego stropu

Stropy stanowią poziome przegrody międzykondygnacyjne, które prócz swojej podstawowej funkcji - przenoszenia obciążeń - mają zapewnić mieszkańcom pełen komfort użytkowania.

Stropy izolacyjne. Jakie stropy zastosować w liku kondygnacjach budynku?

Współczesne budynki mieszkalne wykonywane są w różnych technologiach. Stropy w nich mogą być wykonane z drewna, betonu i żelbetonu a ich konstrukcja musi być spójna z konstrukcją całej bryły budowli. Ogólne wymagania odnośnie izolacyjności cieplnej, ogniowej i akustycznej zależą w dużej mierze od wymagań stawianych przez funkcje poszczególnych pomieszczeń rozdzielanych stropami.

Jakie ocieplenie stropu na poddaszu nieużytkowym?

Konstrukcja stropu poddasza nieużytkowego (o odpowiedniej odporności ogniowej) powinna umożliwiać w przyszłości jego ewentualną zmianę na użytkowe. Ocieplając strop poddasza, musimy pamiętać, że w pierwszej kolejności wykonujemy konstrukcję więźby dachowej wraz z pokryciem, a dopiero potem układamy materiał termoizolacyjny, jednocześnie z rusztem pod pomost komunikacyjny lub podłogę.


Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18042 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 840

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >