Budowa i remont – lista artykułów

Elektronarzędzia, które warto mieć w domu – Kompletny przewodnik

Dobrze wyposażony zestaw elektronarzędzi to podstawa każdego domu, w którym czasami wykonuje się drobne naprawy, projekty DIY czy renowacje. Wybór między elektronarzędziami sieciowymi a akumulatorowymi może być jednak niełatwy. W tym artykule przyjrzymy się, jakie elektronarzędzia warto mieć w domu, uwzględniając ich praktyczność i wszechstronność.

Konfigurator wózków narzędziowych - umożliwia dostosowanie wózka do indywidualnych potrzeb

Znany na polskim rynku dystrybutor produktów i narzędzi dla profesjonalistów wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, opracował i wprowadził do oferty konfigurator wózków narzędziowych. Dzięki niemu fachowcy mają możliwość stworzenia dopasowanej mobilnej stacji roboczej, spełniającej potrzeby każdego warsztatu.

Do czego używane są dwuteowniki?

Elementy stalowe są obecnie bardzo często wykorzystywane w przemyśle i budownictwie. Stanowią podstawowe elementy konstrukcyjne wielu obiektów i pozwalają na wznoszenie bardzo trwałych konstrukcji. Zapewniają solidną podstawę dla wielu innych elementów i gwarantują wytrzymałość przez wiele kolejnych lat. Bardzo często używanymi elementami ze stali są dwuteowniki. Za sprawą swojej konstrukcji przypominającej dwie litery T zapewniają bardzo dobre właściwości nośne. Sprawia to, że są chętnie używane w budownictwie, gdzie sprawdzają się doskonale. Zapewniają najlepsze parametry konstrukcji i stabilność na wiele kolejnych lat.

Jak bezstresowo przeprowadzić remont?

Z szacunków Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) wynika, że liczba mieszkań oddanych do użytkowania w 2024 r. wyniesie około 200 tys. i będzie najniższa od 2018 r[1]. I chociaż w styczniu 2024 r. wydano o 34,1% więcej pozwoleń na budowę niż w roku ubiegłym[2], to optymizm związany z większą liczbą mieszkań dostępnych na rynku, studzą rosnące ceny, a kupno lokum, to tylko jedna składowa wszystkich kosztów. Dodatkowym i znaczącym wydatkiem jest koszt wykończenia, czy remontu mieszkania. Okazuje się, że są to również jedne z najbardziej obciążających emocjonalnie sytuacji w życiu, a według raportu przeprowadzonego na zlecenie OLX i Fixly stres przy remoncie towarzyszy 58% badanych osób[3].

Jakie rury wybrać do ciepłej wody?

Wśród decyzji, które musimy podjąć na etapie tworzenia instalacji wodnych w mieszkaniu, niezależnie od tego czy zdecydowaliśmy się na remont takiej przestrzeni, czy budujemy swój własny dom, jest dobór odpowiednich rur. Prawidłowo zaprojektowana instalacja ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania, wymaga wykorzystania nie tylko wysokiej jakości urządzenia grzewczego, ale także armatury instalacyjnej. Żeby system taki działał prawidłowo i zapewniał nam komfort użytkowania przez wiele lat, powinien być wykonany zgodnie z obowiązującymi standardami dotyczącymi zarówno montażu poszczególnych elementów, jak i parametrów technicznych rur. Jakie rury najlepiej wybrać do ciepłej wody? Podpowiadamy.

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii – oszczędność i niezależność

W dobie rosnących cen energii oraz coraz bardziej palącej kwestii zmian klimatycznych, coraz więcej osób i przedsiębiorstw poszukuje efektywnych sposobów na osiągnięcie niezależności energetycznej i zredukowanie kosztów operacyjnych związanych z zużyciem prądu. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań są instalacje fotowoltaiczne wyposażone w magazyny energii, które pozwalają nie tylko na generowanie energii elektrycznej bezpośrednio ze słońca, ale również na jej przechowywanie i wykorzystanie według własnych potrzeb. Wprowadzenie takich systemów to krok ku przyszłości, w której technologie odnawialnych źródeł energii (OZE) odgrywają kluczową rolę.

Cementy o obniżonej emisji CO2 do produkcji suchych zapraw klejących

Dryvit, ekspert od systemów ociepleń ścian zewnętrznych budynków i materiałów elewacyjnych, rozwija swoją ofertę zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa. Suche zaprawy klejące tej marki są obecnie wytwarzane na bazie cementów o obniżonym śladzie węglowym.

Nakolanniki robocze nie tylko dla zawodowców

Nakolanniki glazurnicze to produkt mający zapewnić ochronę przed nadmiernymi obciążeniami oraz otarciami skóry. Są profilowane, by dostosować je do ruchomości kolan. Zabezpieczają przed ryzykiem urazu lub uszkodzenia ciała podczas prac wykonywanych w pozycji klęczącej. Ich głównym zadaniem staje się zredukowanie uderzenia oraz minimalizowanie wstrząsów, na które są narażone kolana w momencie intensywnego wysiłku lub wykonywania powtarzalnych zadań.

Jednorazowe zakupy w hurtowniach elektrycznych online

Działalność hurtowni elektrycznych pracujących w sieci jest coraz bardziej popularna. Klienci kupują w nich przede wszystkim elementy potrzebne do większych prac elektrycznych.

Ogród zimowy na tarasie - dlaczego warto

Ogród zimowy na tarasie to marzenie wielu z nas, stanowiące nie tylko ucieczkę od codzienności, ale i estetyczne uzupełnienie naszego domu. Zastanawiając się nad sposobami na rozbudowę i wzbogacenie przestrzeni mieszkalnej, warto zwrócić uwagę na coraz bardziej popularne ogrody zimowe, które łączą w sobie funkcjonalność z niepowtarzalnym urokiem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak system werandowy z możliwością otwarcia na duże powierzchnie przez drzwi przesuwne dwu- lub czterodrzwiowe, ogród zimowy staje się spektakularnym miejscem relaksu, doskonale zintegrowanym z otoczeniem i pozwalającym na podziwianie widoków niezależnie od pory roku. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego warto rozważyć taką inwestycję i jakie korzyści niesie za sobą posiadanie własnego ogrodu zimowego na tarasie.


Stron: 1184 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >