Budowa i remont – lista artykułów

Piece na pellet vs. inne urządzenia grzewcze – co wybrać?

Wybór systemu ogrzewania domu to jedna z ważniejszych decyzji, które podejmiesz w trakcie remontu lub budowy. Efektywność, koszty eksploatacji, komfort obsługi, wpływ na środowisko – wszystko to ma znaczenie. Wśród wielu dostępnych rozwiązań coraz częściej na pierwszy plan wysuwają się piece na pellet. Czy rzeczywiście są lepszą alternatywą dla klasycznych urządzeń grzewczych?

Ciepło, które szkodzi – skuteczne sposoby ochrony hal przed nasłonecznieniem

W ostatnim czasie dużo uwagi poświęca się energooszczędności hal przemysłowych. W tym kontekście mówi się przede wszystkim o konieczności wykorzystania nowoczesnych systemów oraz materiałów budowlanych, które pozwolą na ograniczenie wydatków na energię oraz ogrzewanie zimą. Znacznie rzadziej natomiast zwraca się uwagę na nadmierne nasłonecznienie obiektów produkcyjnych i magazynowych, przyczyniające się do ich przegrzewania. A problem ten, z uwagi na postępujące zmiany klimatyczne, będzie tylko narastał. Coraz większa będzie zatem potrzeba chłodzenia hal, co pociągnie za sobą wzrost wydatków na energię. Jak można temu przeciwdziałać?

Jak hale namiotowe pomagają w optymalizacji procesów produkcyjnych

W dobie rosnących kosztów działalności i presji na szybkie dostosowywanie się do zmiennych warunków rynkowych firmy produkcyjne szukają rozwiązań, które pozwalają działać sprawnie i elastycznie. Właśnie w takim kontekście hale namiotowe zyskały status nie tylko alternatywy dla tradycyjnych budynków, ale wręcz narzędzia optymalizacji procesów.

Stolarka aluminiowa: Trend czy przyszłość branży okiennej?

Polska jest europejskim liderem w zakresie eksportu okien i drzwi aluminiowych i drugim co do wielkości eksporterem na świecie[1]. Również na rodzimym rynku widać coraz większe zainteresowanie stolarką aluminiową. Czy to chwilowa tendencja lub moda, a może jednak stały trend? Jakie czynniki odpowiadają za popularność rozwiązań opartych na aluminium? Prezentujemy opinie przedstawicieli branży.

Stolarka przeciwpożarowa: klucz do bezpieczeństwa i ochrony

Stolarka przeciwpożarowa odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa budynków, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. W obliczu rosnących wymagań dotyczących ochrony przeciwpożarowej, inwestycja w odpowiednie rozwiązania staje się nie tylko koniecznością, ale i standardem. Stolarka przeciwpożarowa, w tym drzwi, okna oraz przegrody, jest projektowana tak, aby opóźniać rozprzestrzenianie się ognia i dymu, dając więcej czasu na ewakuację i interwencję służb ratunkowych. W artykule przyjrzymy się bliżej zaletom aluminiowej stolarki przeciwpożarowej, która zyskuje na popularności dzięki swoim wyjątkowym właściwościom.

Zęby i adaptery w koparkach – praktyczne porady

Dobór zębów i adapterów do maszyn, takich jak koparki czy ładowarki, znacząco wpływa na ich wydajność i trwałość. Odpowiednie elementy mogą usprawnić pracę, dlatego warto skorzystać z praktycznych wskazówek przy ich wyborze.

Jak wygląda próba rozciągania i ściskania na maszynie wytrzymałościowej?

W dzisiejszym przemyśle, budownictwie oraz inżynierii materiałowej kluczowe znaczenie ma znajomość właściwości mechanicznych materiałów. Dwa z podstawowych badań stosowanych w tym celu to próba rozciągania i próba ściskania. Wykonuje się je na maszynie wytrzymałościowej, która pozwala określić, jak materiał reaguje na działanie sił osiowych. W tym artykule wyjaśniamy krok po kroku, jak przebiegają te badania i dlaczego są tak ważne.

Jak zbudować dom bez stresu?

Budowa domu to marzenie wielu z nas – ale niestety, często kojarzy się też z nerwami, nieprzewidywalnością i bieganiem po urzędach. Czy da się inaczej? Oczywiście! Kluczem jest wybór odpowiedniego partnera. Poznaj 5 powodów, dla których budowa domu z firmą PORIN może być naprawdę spokojna – od pierwszej rozmowy aż po stan surowy zamknięty.

Antypaniczne zabezpieczenia w ewakuacji – przepisy i rozwiązania

Wyjścia na drogach ewakuacyjnych powinny być tak zaprojektowane, aby zapewnić zorganizowane i bezpieczne przemieszczanie się osób, które korzystają z nich w sytuacji zagrożenia, na przykład silnego zadymienia. Dlatego tak ważne jest zastosowanie w nich odpowiednich elementów wyposażenia, w tym specjalistycznych zamków i okuć drzwiowych. Jak powinny być zaprojektowane drzwi ewakuacyjne zgodne z przepisami i normami? O tym słów kilka na przykładzie produktów marki BKS.

Impregnat czy lakierobejca? Najpopularniejsze sposoby konserwacji drewna

Według raportu Millward Brown, przeprowadzonego na zlecenie koncernu PPG, ponad 40% Polaków stosuje środki do ochrony drewna przynajmniej raz na dwa lata. Główną motywacją jest nie tylko chęć zabezpieczenia mebli ogrodowych, tarasów i altan przed działaniem czynników zewnętrznych, grzybów i pleśni, lecz także uzyskanie efektu dekoracyjnego – zmiany koloru lub poprawę wyglądu drewnianych elementów. Jakie środki są najbardziej popularne i dlaczego? Jak na te potrzeby odpowiada producent środków do ochrony drewna Bondex?


Stron: 1226 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19894 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 135

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >