Budowa domu na gruntach ochrony pośredniej ujęcia wody

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

22 kwietnia 2020, 22:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Budowa domu na gruntach ochrony pośredniej ujęcia wody.
Witam serdecznie,
Znalazłem sie na tym forum poniewaz mam problem z interpretacją przepisów .
Stoje przed decyzja zakupu działki, ktora posiada Warunki Zabudowy, które dopuszczają budowe domu przy spełnieniu określonych warunków.
Sytuacja zaczyna sie robić ciekawa gdy czyta sie Rozporządzenie Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu

z dnia 9 sierpnia 2012r.

w sprawie ustanowienia strefy ochronnej ujęcia wody w rejonie Mosina-Krajkowo dla zaopatrzenia Poznańskiego Systemu Wodociągowego.
W tym rozporzadzeniu ciekawią mnie dwa zapisy.
Par. 2 pkt 6 - który dopuszcza lokalizowanie zabudowan w miejscowosci Baranowo ( ktora mnie interesuje) posiadajacyh przyłącze do zbiorczaj kanalizacji. Natomiast jak zrozumiec Par.2 pkt 30, który zabrania zmiany przeznaczenia gruntow rolnych i lesnych na nierolne i nielesne. I tutaj moje pytanie, czy w miejscowosci Baranowo gdzie aktualny właściciel posiada WZ ( wydane 15 maja 2017r )mozna wybudowac dom ? Jak ma sie do tego Par. 2 pkt 30 w/w rozporzadzenia bo jesli dobrze rozumiem dzialka aktualnie w ksiedze wieczystej jest wydzielona, ale posiada status ornej IVi V klasy, czy bedzie potrzeba jej przekształcenia na budowlanalą ? A jesli tak czy ten przepis tego nie zabrania ? Zgóry dziekuje za odpowiedz.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 322

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >