Chcę się zareklamować - chcę pozyskiwać klientów

« Powrót do grupy: Zapytanie.pl

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

8 maja 2013, 10:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Często spotykam się z opinią właścicieli firm budowlanych, że tylko reklama w której widać nazwę firmy jej logo oraz dane adresowe ma sens i gwarantuje pozyskanie klienta - czy rzeczywiście tak jest?
Znaczna większość firm - to małe lokalne działalności znane w ograniczonym środowisku. Jaką zatem mamy gwarancję, że umieszczenie nazwy naszej firmy wśród nazw wielu innych o podobnym profilu działalności da nam klienta?
Moim zdaniem ta szansa jest zupełnie iluzoryczna. Nie chcę tu wymieniać zbiorowych katalogów firm do których wpis kosztuje około 500 - 700 zł rocznie i jest się jednym z tysięcy rekordów.
Drugim ważnym aspektem jest fakt że znalezienie firmy "x" wykonującej określone usługi, nie znaczy o tym że my tą firmę znamy. Wręcz przeciwnie - wizytówka takiej firmy może być takim tworem marketingowo - reklamowym że ulegniemy manipulacji, która ma na celu podpisanie umowy i przelanie "należności" za wątpliwą jakość usługi. A przecież na wizytówce realizacje były wręcz idealne.
Reklama graficzna - logotypu i nazwy firmy ma sens wyłącznie wtedy, gdy chcemy budować świadomość naszej marki wśród szerszego grona odbiorców. Teraz jednak musimy odpowiedzieć sobie na ważne pytanie - Po co nam ta świadomość marki i czy stać nas na długoletnią pracę marketingową?
W Polsce świadomość marketingowa przeciętnego właściciela firmy równa jest 0. Działania reklamowe często o charakterze wizerunkowym nie przynoszą efektu w postaci sprzedaży usług. Dlaczego?
Ponieważ reklama wizerunkowa i handlowa to dwa różne zagadnienia o których agencje reklamowe do których najczęściej trafiamy nie mówią lub nie wiedzą.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 maja 2013, 10:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Myślę, że dobrym wyborem na zareklamowanie firmy i pozyskanie klientów jest http://ofertino.pl/ Dodawanie wizytówki jest darmowe i mają niskie ceny za promowanie premium, chyba 10 zl o ile dobrze pamiętam ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 maja 2013, 13:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydając nawet 10 groszy trzeba się zastanowić czy warto?
Zbyt niski koszt reklamy oznacza po prostu niską jakość - ogólnie rzecz ujmując. W przypadku "ofertino.pl" może to oznaczać ni mniej ni więcej tylko brak wejść potencjalnych klientów na tą stronę. W przypadku innych nośników to będą inne problemy które sprawią że wydane pieniądze nie przyniosą żadnego efektu.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 listopada 2014, 14:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Przecież wpis w katalogu firmowym to nie jedyna metoda na zwiększenie swojej widoczności. Szczególnie ostatnimi czasy kiedy na popularności zyskuje marketing internetowy.

Jeśli już jesteśmy przy widoczności to może trzeba wybierać takie formy promocji gdzie taka przestrzeń jest ograniczona? Np. jeśli zgodzimy się na pozycjonowanie to na pierwszej stronie jest tylko 10 wyników. Tak samo w przypadku AdWords (to te reklamy które pojawiają się przy wynikach naturalnych), ich ilość jest także ograniczona. Poza tym ich widoczność można zwiększać pracując nad jakością samego tytułu czy treści reklamy :-).

Jeśli ktoś szuka nowych metod pozyskiwania klientów może się posiłkować tą infografiką http://www.oferteo.pl/akademia/sposoby-pozysk iwania-klientow. Potraktujcie ją jako punkt wyjściowy.

Powodzenia :-)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2015, 06:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzeczywiście katalogowanie nie jest jedyną formą reklamy ale trzeba przyznać, że jest skuteczne i warto z niego korzystać. Jeśli ktoś chce katalogować swoją stronę to warto zajrzeć na https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/16/kata logowanie-stron-w-erze-pingwina Można znaleźć tam informacje o rodzajach katalogów, gdzie warto dodawać strony i jakie są koszty tego wszystkiego. Ja kataloguję swoją stronę od X czasu i jestem zadowolona, na brak klientów nie mogę narzekać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 maja 2017, 21:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o reklamę internetową, to nie należy zapominać o pozycjonowaniu stron. To podstawa. W tej kwestii mogę wskazać sprawdzoną firmę, działającą między innymi w Wieluniu http://www.premesso.pl/pozycjonowanie-wielun. html :)

Zgłoś | Cytuj | Link

6 czerwca 2017, 21:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim sposobem na rozwój firmy i pozyskanie klientów było założenie strony internetowej. Polecam zajrzeć tutaj http://inbmarketing.pl/strony-www-i-sklepy-internetowe-lubli n/tworzenie-stron-www-lublin/ Mają fajne projekty, strony www Lublin :)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 czerwca 2017, 15:09

Zgadzam sie: good 0 bad

w przetargu najważniejsza jest cena. jest to jedno z kluczowych kryteriów w wyborze firmy budowlanej. w artykule tym opisano jakie formy reklamy warto stosować https://wycenione.pl/artykul,reklama-firmy-bu dowlanej-jakie-metody-sa-skuteczne,o12 reklama nie powinna ograniczać się jedynie do dodania prostej wizytówki na portalach ogłoszeniowych, ale zaleca się dodawanie cenników usług np. na portalu https://wycenione.pl/ i referencji

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2017, 22:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Informacji na temat tego, jak się reklamować, szukaj na http://adnext.pl/baza-wiedzy - publikowane są tam porady, które mogą Ci się przydać. Korzystaj z wiedzy, która jest dostępna za darmo i unikaj błędów, których można się ustrzec!

Zgłoś | Cytuj | Link

7 lutego 2018, 20:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Może jakieś eventy firmowe? Firma http://www.argentum-event.pl organizuje takie imprezy. Na pewno poprawią marketing i rozpoznawalność firmy.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Aby dodać post, należy się zalogować.

Ostatnio na forum

  • Potrzebuję rady Liczba postów: 2 Grupa: Zapytanie.p... Najbardziej uniwersalnym prezentem jest bon podarunkowy https://giftmall.pl Zawsze je daję i nie tylko na urodziny, są też bony na każdą okazję. Polecić!
  • wakacje Liczba postów: 2 Grupa: Zapytanie.p... Najpierw to trzeba załatwić nocleg i ja polecałabym w tym celu stronę https://stayget.com/ Tutaj znajdziecie sobie świetne miejsca noclegowe, np. nad morzem w w...
  • praca w Norwegii Liczba postów: 3 Grupa: Zapytanie.p... Wyjeżdżając do pracy za granicę do każdego z krajów UE należy pamiętać że tam też trzeba się rozliczać z podatku co roku. Jak nie wiecie jak się za to zabrać lu...
  • garaże blaszane Liczba postów: 2 Grupa: Zapytanie.p... po wielu opiniach w internecie wybrałem http://www.niko-stal.pl/ myślicie że warto?
  • reklama Liczba postów: 2 Grupa: Zapytanie.p... widziałem na innej stronie https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron /kielce/ według mnie warto spróbować

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 16201 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 110

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >