Decyzyjność spółdzielni w sprawie rozbudowy instalacji/montazu urządzen elektrycznych

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

15 stycznia 2022, 11:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Wraz z narzeczoną kupiliśmy mieszkanie (odrębna własność) w budynku wielorodzinnym (blok). Budynkiem zarządza spółdzielnia. Mam kilka pytań w związku z rozbudową instalacji gazowej/decyzyjnością spółdzielni w sprawie instalacji urządzeń elektrycznych w lokalu.
1. Gdzie występuje granica częsci wspólnej jezeli chodzi o instalację gazową? Pion gazowy przebiega przez lokale do wszystkich kondygnacji. Nie mamy licznika - gaz jest w czynszu (ryczałt). Mam możliwość odcięcia dopływu gazu do wewnętrznej instalacji w mieszkaniu, nie utrudniajac tym samym dopływu gazu do innych mieszkań - zawór.
2. Czy planując rozbudowę instalacji gazowej, mam obowiązek informować o tym spółdzielnię oraz czy muszę posiadać ich zgodę? Dodam, że rozbudowa zostanie zgłoszona wraz z projektem do urzędu miasta/starostwa wraz z niezbędną dokumentacją, a wszystkie prace zostaną wykonane przez uprawione do tego osoby. Czy grożą mi jakies konsekwencje w wypadku rozpoczęcia prac bez zgody spółdzielni, mimo że będę posiadał zgode urzędu miasta/starostwa, projekt rozbudowy oraz uprawnionego wykonawcę?
3. Czy w razie potrzeby zamontowania w mieszkaniu urządzenia elektrycznego o duzej mocy (np. płyta indukcyjna), muszę zgłaszać ten fakt do spółdzielni i oczekiwać na zgodę dot. montazu takiego urządzenia?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17579 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 286

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >