Jak montować ścianę z regipsu?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

20 stycznia 2009, 13:07

Zgadzam sie: good 0 bad

ak wykonać ścianę z regipsu? Czy zrobić szkielet z jakiś desek(pociągnąć długą deskę po suficie i przykręcić ją do ściany) po podłodze(też tak samo) oraz na ścianie przeciwnej do ściany w której będą drzwi i później poskręcać te płyty? Coś na styl kanadyjek albo ścian w domkach jednorodzinnych w USA. Proszę o pomoc i poradę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 stycznia 2009, 15:34

Zgadzam sie: good 0 bad

ja za to biore pieniadze ???

jak gosc nie ma o tym zielonego pojecia to co ja mam zrobic ? jechac i mu zrobic za free ??

ok ..niech wezmie deski i zrobi sciane ...zobaczymy jak dlugo postoi i czy nie bedzie pekac ... nie wspominajac o wygluszeniu miedzy pokojami ... od tego sa fachowcy zeby zrobic poprawnie ...ja moge doradzic jezeli ktos ma pojecie ale nie wie jakiejs pierdoly ...nie mam zamiaru tlumaczyc jakiemus piekarzowi-regipsiarzowi jak zrobic scianke dzialowa !!!!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lipca 2009, 17:58

Zgadzam sie: good 0 bad

popieram...niech kazdy specjalizuje sie w swojej branzy, lepiej zalacic 'fachowcowi' ale miec pewnosc ze robota bedzie zorbiona dobrze-inna sprawa to rzetelnosc owego fachowca. Nie ma co sie silic i robic cos o czym niema sie pojecia...odwaznym polecam dobry artykol o sciankach i ich montazu: budujemy-sie.pl/?p=186

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2009, 01:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Oj, trochę dużo do pisania. Z profili stelaż, na stelaż płyty, w środek wełna i ju.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 sierpnia 2009, 14:17

Zgadzam sie: good 0 bad

jak ktoś ma dość czytania "odpowiedzi" na swoje pytania od ludzi (specjalistów od strzyżenia owiec) typu radex polecam poradnik jak zrobić ściankę działową na stronie rigips

http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/02_ sciany_dzialowe/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 sierpnia 2009, 18:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Naczytałem się już takich rzeczy w sieci, na youtube też co nieco widać. Wystarczy poczytać komentarze osób co na tym zęby zjedli. Uśmiecham się od razu jak widzę takie instrukcje pisane zza biurka przez kogoś, kto pewnie nawet młotka w ręku nie miał. Ciekawe czemu każą tu zaczynać pełną płytą? Chyba tylko po to, by mieć problem z obróbką fazy w kancie :D .
Gdzie indziej /chyba filmik Knaufa/ kładą płyty na sufity w poprzek profili i nigdzie nie znalazłem sensownego wytłumaczenia dlaczego. Kolega zastosował instrukcję i dał już spokój z ciągłą naprawą pęknięć...

W każdym razie takie rzeczy na pewno przybliżają rozwiązanie problemu ale osobiście wolę sprawdzone rozwiązania :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link

19 maja 2010, 20:22

Zgadzam sie: good 0 bad

ludzie ale wy zamęt robicie! ktoś się zapytał, a wy już zbędną filozofię toczycie! albo odpowiadacie albo nie! po H... się produkujecie

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lutego 2011, 12:24

Zgadzam sie: good 0 bad

regipsy ścienne możemy zainstalować za pomocą aluminiowej konstrukcji słupkowej (w przypadku dużych powierzchni) albo tylko przy użyciu kleju. To nie jest aż taka filozofia. sam robiłem taką ścianę. wyszło czysto, równo. jakies dziurki po wkrętach można zagipsować szybko, w ogole przyniosło mi dużo satysfakcji. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jak urządzić mieszkanie od podstaw? Liczba postów: 197 Grupa: Porady i op... Jak urządzenie mieszkania od podstaw to tylko https://mgarchitekci.pl pomogą Ci w tym fascynującym i kreatywnym procesie. Oto kilka kroków, które mogą Ci pomóc:...
  • Odzież robocza Liczba postów: 47 Grupa: Porady i op... Wzmacnianie widoczności marki to istotny element budowania wizerunku w długim terminie. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się odzież robocza z nadrukiem, zawi...
  • Wygodna poduszka, jaka? Liczba postów: 82 Grupa: Porady i op... Poduszka musi byc dobrana do twardosci materaca i pozycji w ktorej śpisz. Są rozne wysokosci poduszek z piany termoelastycznej i to jest bardzo ważne, tylko nie...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 128 Grupa: Porady i op... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego zakładu kamieniarskiego w Bielsko Białej, to zdecydowanie po...
  • Kręgosłup - rehabilitacja Liczba postów: 62 Grupa: Porady i op... Kręgosłup jest fundamentem naszego ciała, a jego zdrowie ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia i sprawności fizycznej. Niestety, liczne czynni...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 216

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >