Jak pomalować meble??

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

28 listopada 2006, 20:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak można pomalowac szafe (stara, sosna z matowym lakierem)?
Chce na jakis jasny kolor, ale tak zeby przez farbe przebijalo drewno -czyli taka "półprzezroczystą" Jak to zrobić??

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 listopada 2006, 20:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Sa specjalne farby do drewna, które uwidaczniają jego fakturę. Sama ich używałam i jestem zadowolona z efektów.
Można je znaleźć w kazdym wiekszym sklepie z lakierami.Zeby efekt byl widoczny trzeba całkowicie zedrzec starą warstwę lakieru- moim zdaniem najlepiej szlifierka, żeby było równo :) Pózniej juz pomalowac i obserwować efekt... Zycze powodzenia

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 listopada 2006, 14:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja robiłam kiedyś taka małą renowację :) Uzyłam lakierobejcy w kolorze zielonym... Po usunięciu starego lakieru pomalowałam tym specyfikiem-- i efekt całkiem zadowalający :)
PS. Widziałam rózne kolory, a ich intensywnosć można samemu "wybrac"--pomalowac tyle warstw, ile sie chce :)

Zgłoś | Cytuj | Link

7 stycznia 2008, 12:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Tutaj kiedyś na stronie Meble Radomsko czytałem podobny artykuł w dziale "Tematy branżowe -> Artykuły" Produkują głównie stoły i krzesła - www.radomskomeble.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

16 marca 2008, 02:32

Zgadzam sie: good 0 bad

a moze cos zupełnie innego niz malowanie mozna zawsze nakleic naklejke dekoracyjną np Zogi widziałam takie na allegro

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 sierpnia 2008, 14:49

Zgadzam sie: good 0 bad

ja zawsze używam Lakierobejcy śnieżki z dodatkiem teflonu. Impregnat fajnie się rozprowadza, dobrze zabezpiecza drewno( ja swój stół malowałem już jakiś czas temu i jak narazie nic sie nie dzieję) a przy zachowane są te słoje drewna. można tym spróbować.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 września 2008, 06:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik kowal napisał: ja zawsze używam Lakierobejcy śnieżki z dodatkiem teflonu. Impregnat fajnie się rozprowadza, dobrze zabezpiecza drewno( ja swój stół malowałem już jakiś czas temu i jak narazie nic sie nie dzieję) a przy zachowane są te słoje drewna. można tym spróbować.

Potwierdzam, że teflonowe lakierobejce są najlepsze do takich zadań - doskonałe zabezpieczenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 września 2008, 20:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Hm... i znów się człowiek czegoś ciekawego dowiedział :)

Zgłoś | Cytuj | Link

4 lutego 2011, 14:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Teflonowe lakierobejce są naprawdę wspaniałe, tez miałem problem ale ze starą komodą i powiem szczerze, że było to 3 lata temu a do teraz wygląda niesamowicie. A może powiecie mi coś więcej na temat tych naklejek, jakie one mają zastosowanie? Czy trzeba najpierw zrobić renowację, czy nakleja się bezpośrednio na powierzchnię?

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lutego 2011, 16:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o to, o co myślę, że chodzi, to może chodzi o efekt takich "startych" mebli? Czyli może to , że najpierw meble pokrywa się normalną farbą, a potem ściera się je w odpowiednich miejscach papierem ściernym? Ja czytałam taką poradę w jakimś czasopiśmie dla pań. Było też zdjęcie efektu końcowego.. To były meble pomalowane na blady błękit, a spod startej farby prześwitywał kolor i faktura naturalnego drewna. Hm, wyglądało super! ale do tego trzeba być odważnym, no i chcieć posiadać kuchnie w trochę rustykalnym stylu

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jak urządzić mieszkanie od podstaw? Liczba postów: 197 Grupa: Porady i op... Jak urządzenie mieszkania od podstaw to tylko https://mgarchitekci.pl pomogą Ci w tym fascynującym i kreatywnym procesie. Oto kilka kroków, które mogą Ci pomóc:...
  • Odzież robocza Liczba postów: 47 Grupa: Porady i op... Wzmacnianie widoczności marki to istotny element budowania wizerunku w długim terminie. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się odzież robocza z nadrukiem, zawi...
  • Wygodna poduszka, jaka? Liczba postów: 82 Grupa: Porady i op... Poduszka musi byc dobrana do twardosci materaca i pozycji w ktorej śpisz. Są rozne wysokosci poduszek z piany termoelastycznej i to jest bardzo ważne, tylko nie...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 128 Grupa: Porady i op... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego zakładu kamieniarskiego w Bielsko Białej, to zdecydowanie po...
  • Kręgosłup - rehabilitacja Liczba postów: 62 Grupa: Porady i op... Kręgosłup jest fundamentem naszego ciała, a jego zdrowie ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia i sprawności fizycznej. Niestety, liczne czynni...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 272

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >