Ocieplenie strychu

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

5 maja 2007, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Nie wiem czy pisze we właściwym dziale...ale nic to:) Sprawa jest następująca: chce ocieplić strych w murowanym 40letnim domu, dokładnie chodzi mi o sam sufit ( nie chce obniżać sufitu wewnątrz mieszkania tylko położyć styropian na "podłodze" na struchu ). Powierzchnia to około 100 m kwadratowych. Chciałbym sie dowiedzieć czy ogólnie moja koncepcja nie jest chybiona, byłbym wdzięczny za jakieś ewentualne podpowiedzi, oraz chciałbym poznać przybliżony koszt takiej operacji :)

Dziękuję z góry :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 maja 2007, 16:38

Zgadzam sie: good 0 bad

No to ja na poczatek kilka pytan. Z czego jest strop? Jakie ma byc przeznaczenie strychu? jesli poddasze planujesz zrobic uzytkowe, to lepsze sa inne rozwiazania. czekam na konkrety i cos sie pomysli :) Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 maja 2007, 18:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Na stropie połóż folię PE grub. 0,2 mm potem połóż wełnę mineralną a nie styropian grubości min. 20 cm.


BAZA DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB

Zgłoś | Cytuj | Link

9 maja 2007, 01:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Strop jest betonowy. Generalnie nie zamierzam wykorzystywać strychu, chodzi mi o to żeby ocieplić go (bo z tego co wiem to górą ucieka duża ilość ciepła ). Nie chcę tez jakiś poważnych funduszy w to wkładać bo nie wiem czy będę z tego korzystał. Zależy mi na jakimś
niedrogim i w miarę trwałym rozwiązaniu :)

Zgłoś | Cytuj | Link

9 maja 2007, 10:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli zależy na najtańszym rozwiązaniu, mozna połozyc styropian "na mijanke", czyli dwie warstwy, sposobem gospodarczym (nie bedzie to zrobione fachowo, ale zdecydowanie najtaniej). Poźniej można przykryć go folią paraizolacyjną. To chyba najtańszy sposob na ocieplenie :)
Z czasem, jesli zdecydujesz sie na uzytkowanie można zrobić na niego wylewkę betonowa i uzywać go jako normalna posadzkę.
Może ktos zna inne sposoby? Sam jestem ciekaw
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 maja 2007, 15:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Janek po co styropian przykrywać folią paroizolacyjną?? Jaką rolę ona ma spełniać?? Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

12 maja 2007, 11:15

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy jak położę styropian to trzeba będzie potem to jeszcze jakimiś płytami przykryć? No bo na ten strych to trzeba będzie od czasu do czasu wejść :)

Zgłoś | Cytuj | Link

13 maja 2007, 10:58

Zgadzam sie: good 0 bad

A jak czesto tam chcesz wchodzić i w jakim celu. Jeżeli sporadycznie to może zrobić nazwe to pomosty do miejsc które będziesz potrzebował odwiedzać :wink: , a jeżeli chcesz korzystać z całej powierzchni no to może będzie trzeba sie zastanowić nad podłogą na legarach z desek lub płyt OSB.
pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

15 maja 2007, 13:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Ka Roll napisał: Janek po co styropian przykrywać folią paroizolacyjną?? Jaką rolę ona ma spełniać?? Pozdrawiam

Czyli jak z tą folią? bo i osobiście się wydaje że to nie jest konieczne. A co do tego wykorzystania strychu, to nic nadzwyczajnego się tam nie będzie działo :) jakieś pranie sie wywiesza i składuje jakieś pierdoły...jak to na strychu :)

Zgłoś | Cytuj | Link

15 maja 2007, 13:46

Zgadzam sie: good 0 bad

a taka, że inaczej styropian bedzie sie kurzył, brudzil. A przykrycie zwykla folia, przez roznice temperatur- moze doprowadzic do nasiakniecia styropianu wodą. Folia paroizolacyjna przepuszzca ewentualna wilgoc.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 237

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >