Odmulacz do akwarium - czy konieczny?

« Powrót do grupy: Nasze zwierzaki

26 maja 2022, 13:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Miałem kilka dni temu z kumplem dyskusjo-sprzeczkę na temat tego, czy odmulacze do akwarium są konieczne czy nie. Ja twierdzę, że nie. Mam (aktualnie) akwarium 120l i różną obsadę, w tym kiryski i glonojady i jakoś nie widzę potrzeby zakupu takiego odmulacza. On twierdzi, że w każdym akwa powinien być.
A Wy - co na ten temat sądzicie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 maja 2022, 15:42

Wiesz co, dobrze raz na kilka tygodniu, przy podmianie wody w akwarium (wiadomo, nie całej tylko części - mam nadzieję, że to robisz) użyć takiego odmulacza. Zasysasz wodę wraz z tym całym syfem z dna i dzięki temu - woda jest czystsza. Kiryski czy glonojady tego nie oczyszczą tak jak odmulacz. A koszt - ja dałem około 30 złotych za mój.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 maja 2022, 20:07

Tylko nie kupuj takiego odmulacza, co go się podłącza do kranu i może zasysać wodę z akwarium, a potem wlewać z kranu czystą! Nigdy się nie daje nie odstanej wody do akwarium, chyba, że zakładasz nowe i nie masz w nim jeszcze żadnej obsady. Więc taki odmulacz to tylko strata kasy - lepiej kupić zwykły, kilka krotnie taniej niż ten.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2022, 20:08

Fajny temat, dzięki za rady na przyszłosć

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Ostatnio na forum

• Import samochodów z USA Liczba postów: 5 Grupa: Nasze zwier... Ogólnie gdy jeszcze mówimy o samochodach to wydaje mi się, że fajną sprawą jest poznanie tego jak kreowała się historia samochodu VW Garbus. Muszę przyznać, że....
  • Pielęgnacja kaukaza Liczba postów: 8 Grupa: Nasze zwier... Psy o gestej i długiej sierści trzebe regularnie szczotkować zwłaszcza kiedy zmieniają sierść. Dobrze przyzwyczaić do tego psa od szczeniaka żeby nie było potem...
  • która karma? Liczba postów: 73 Grupa: Nasze zwier... Każdy producent ma karmy dedykowane pod rasy. Warto się temu przyjrzeć. Oczywiście pierwsze na co patrzymy to skład. Bez tego możemy się naciąć na byle jakiś za...
  • pies ze schroniska Liczba postów: 155 Grupa: Nasze zwier... cześć, fajny temat
  • zakup psa Liczba postów: 121 Grupa: Nasze zwier... A nie lepiej wybrać się do schroniska i odratować pieska?:( http://etorba.pl/[/URL]

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17643 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 470

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >