Sąsiedzka wyobraźnia - taras z murem przy granicy działki

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

30 lipca 2020, 05:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Kupując dom widziałem jak wygląda okolica czyli tereny przyległych posesji. Jakież było moje zdziwienie kiedy po pewnym okresie nieobecności na działce za płotem wyrosło coś co nie pozwala mi się cieszyć normalnym widokiem podczas siedzenia na tarasie. Otóż pojawił się piękny betonowy sarkofag wraz z kawałkiem wymurowanej ściany i korytem z odprowadzeniem wody. Okazało się, że sąsiad zanim się wprowadziliśmy postanowił wybudować sobie taras który znajduje się po skosie mierząc od mojego ogrodzenia ok 0,6m w jednym końcu i ok 1,0m w drugim końcu. Dodatkowo wymurował rynnę do uprawiania kwiatów i krzewów z odprowadzeniem wody w kierunku mojej działki i postawił mur który przewyższa teren mojej działki o jakieś 2,5m (ogrodzenie na zdjęciu ma 1,5m + podmurówka czyli ok 1,8m, które przewyższa mur o ponad 3 bloczki z betonu komórkowego).
Zdjęcia dla zainteresowanych pomocą zamieszczam pod linkami
https://zapodaj.net/4ca83470f18bb.jpg.html
https://zapodaj.net/0b911ead106ef.jpg.html
Wg mnie jest to samowola budowlana ale wolałbym się najpierw upewnić zanim zacznę grzeczną rozmowę z sąsiadem na temat - I co Pan ma dalej zamiar z tym zrobić?
Z tego co wiem tarasy mają być odsunięte od granicy działki budowlanej o min. 1,5m. Dodatkowo murek takiej wysokości chyba też podlega pozwoleniu na budowę. Tylko skąd liczy się kluczowa wysokość 2,2m?
Dodatkowo gospodarka wodami opadowymi z rzygaczy skierowanych na moją działkę znajdujących się tuż za ogrodzeniem.
Proszę o opinie i ocenę wytworu sąsiedzkiej wyobraźni.
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i proszę o pomoc

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >