Spaghetti ze szpinakiem

« Powrót do grupy: Przepisy kulinarne

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

13 stycznia 2012, 13:33

Zgadzam sie: good 0 bad

300-350g makaronu spaghetti

0,5kg mrożonego lub świeżego szpinaku,

10-15g żółtego sera,

szklanka mleka, lub śmietany,

cebula,

4 ząbki czosnku,

olej lub masło do smażenia,

parmezan do posypania,

gałka muszkatołowa,

sól,

pieprz.

WYKONANIE :

Spaghetti wstawiamy do gotowania, cebulę kroimy w drobną kostkę i smażymy na złoto. Szpinak kroimy i dodajemy do usmażonej cebuli oraz przeciśnięty czosnek. Dusimy wszystko razem przez około 10-15 min na wolnym ogniu.
Szpinak uduszony,teraz dodajemy ser, śmietanę oraz przyprawy (gałkę muszkatołową, sól, pieprz). Wszystko razem mieszamy i gotujemy przez następne 5-10min. Do ugotowanego spaghetti dodajemy szpinak i mieszamy delikatnie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 stycznia 2012, 20:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Takie potrawy ze szpinakiem do dobry sposób by zachęcić do tego warzywa tych, co to przedszkole skutecznie do niego zniechęciło :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 stycznia 2012, 15:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Racja, po samym przepisie można już wywnioskować czy potrawa będzie smaczna czy tez zupełnie nie w guście, przecież składniki też nam mówią coś o daniu :)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 stycznia 2012, 21:35

Zgadzam sie: good 0 bad

a ja zamiast zółtego sera daję ser pleśniowy i duuuuużo czosnku - polecam spróbować tę wersję! Jest dosyć wyrazista i wszystkim znajomym zasmakowało!

Zgłoś | Cytuj | Link

23 stycznia 2012, 13:52

Zgadzam sie: good 0 bad

No pochwalę się... robiłem ta potrawę w weekend, dodałem więcej czosnku sam od siebie tak i w ogóle sera nie dawałem i powiem że jest rewelacja! co prawda mało co posmakowałem bo oczywiście cała rodzinka się dołączyła :D ale obiadek syty i zdrowy

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 czerwca 2013, 15:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobra jest też wersja mojej dziewczyny - z siemieniem lnianym (uprażonym na patelni) albo płatkami migdałów (bez prażenia). Może też być na bogato - z orzeszkami pini. ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lipca 2013, 09:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Dla mnie przepis "brzmi smacznie". Ostatnio jestem na etapie poszukiwania dobrych i oryginalnych przepisów, ale jeszcze za ich wykonanie się nie wziąłem :) łatwiej idzie ich szukanie. A próbował ktoś spaghetti w sosie pomidorowym z sardynkami, tymiankiem, kaparami i smażonym czosnkiem https://www.maxkuchnie.pl/przepisy/spaghetti- w-sosie-pomidorowym-z-sardynkami-tymiankiem-kaparami-i-smazo nym-czosnkiem-195.html Brzmi oryginalnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2013, 22:06

Zgadzam sie: good 1 bad

Uwielbiam szpinak, mógłbym go dodawać do każdego dania, próbowałem przekonać do niego moją żonę i właśnie tym spaghetti się udało. Przepyszne! Robię bardzo podobnie jak w podanym przepisie, ale nigdy nie dodawałem gałki muszkatołowej, muszę spróbować, na pewno doda ciekawego smaku!

Zgłoś | Cytuj | Link

29 sierpnia 2013, 08:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja robiłam w taki sposób szpinak, tylko wykorzystałam inny makaron, np. rurki:)

Zgłoś | Cytuj | Link

9 września 2013, 16:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Gałka, gałka, gałka, dużo gałki, dużo czosnku i cebuli!!! to podstawa przy tym przepisie. i koniecznie sól. a zamiast śmietany polecam śmietankę - nie skwasi się tak szybko, ewentualnie ser topiony. tak naprawdę danie proste i smaczne, trudno się powstrzymać, ale najlepsze jest drugiego dnia ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 273

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >