brak księgi wieczystej

« Powrót do grupy: Zanim będziesz mieć własną działkę

6 czerwca 2008, 21:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Mam pytanie, czy brak księgi wieczystej jest problemem w przypadku kiedy chcę zakupić działkę bez tego ważnego przecież dokumentu? Co powinnam zrobić i czy mogę coś zrobić? Czy wystarczy, ze założę ową księgę jako nowy właściciel, czy powinni to zrobić jeszcze jej właścicele? Dodam, że w przypadku tej wymarzonej przeze mnie działki toczy się sprawa spadkowa, ponieważ jej dawny właścicel nie żyje od ponad dwudziestu lat.
Z góry dziękuję za pomoc.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 czerwca 2010, 17:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Brak Księgi wieczystej to dość duzy problem, nie można bez tego dokumentu zakupić działki budowlanej. Nie możesz założyć nowej księgi wieczystej póki nie ma księgi poprzedniego właściciela. Zgon poprzedniego właściciela znacznie utrudnia sprawę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 stycznia 2015, 00:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Księga wieczysta nie jest konieczna jeżeli są inne dokumenty potwierdzające prawo sprzedającego do nieruchomości. Problemem mogą być prawa zobowiązaniowe - nieujawnione.
pozdrawiam i zapraszam do lektury Poradnika w którym omówiono szereg zagadnień związanych z budową domu lub odwiedzenia strony na Facebooku

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2018, 08:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z przedmówcą. To, że nie ma księgi wieczystej nie oznacza, że nie możemy kupić danej nieruchomości. Potrzebujemy tylko sprawdzić dokładnie inne dokumenty i zaświadczenia, że dana osoba jest właścicielem. Sporo informacji można uzyskać w Wydziale geodezji urzędu gminy, z tym że takie informacje uzyska tylko właściciel, czyli to on musi się po nie udać i Tobie pokazać. A mówienie, że ". Nie możesz założyć nowej księgi wieczystej póki nie ma księgi poprzedniego właściciela" to bzdura, bo by oznaczało, ze niektórych działek nie kupimy nigdy skoro poprzedni właściciel nie założył księgi i zmarł. Nadal jest mnóstwo działek, a nawet domów które nie mają założonych ksiąg wieczystych (najczęściej na wsiach), a ludzie jakoś je sprzedają.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 stycznia 2019, 13:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Mając podobny problem skorzystałem z usług http://radcaprawnykadziolka.pl/ fachowa obsługa przyspieszyła całą sprawę

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 września 2021, 12:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Ni jest to duży problem, ale lepiej jakby taka księga istniała

Ten post był edytowany przez damiansanek1 dnia: 8 września 2021, 12:31
Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 346

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >