na jakiej scianie biokominek

« Powrót do grupy: Ekspert biokominków

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

13 stycznia 2012, 13:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam Szanownego Pana Eksperta,
mam pytanie które dotyczy umieszczenia kominka. Otóż na jakich ścianach one mogą być zamontowane i czy w ogóle mogą "tkwić w ścianie" Czy może to bardziej pasujące kominki jako wolno stojące?
Z góry dziękuje za odpowiedź i życzę miłego dnia

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 stycznia 2012, 15:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie Panią inżynier GWARDIA :)
Biokominki mogą być zamontowane na każdej ścianie pod warunkiem, że model, który chcemy powiesić ma odpowiednią konstrukcję – producenci i dystrybutorzy biokominków doradzą, który model ma takie przeznaczenie.
Oczywiście biokominki można także zabudowywać tak, jak robi się to z tradycyjnymi kominkami. Tutaj jednak doradzam odrobinę więcej ostrożności, ze względu na bezpieczeństwo domostwa i domowników. O bezpieczeństwie zarówno konstrukcji, jak i używania biokominków wspominam przy każdej nadarzającej się okazji, więc nie będę już czynił tutaj - odsyłam do postów na moim profilu.
Zerknij także na stronę naszej firmy, na której znajdziesz zarówno biokominki wolnostojące, stojąco-wiszące, wiszące, czy w końcu te, które można zabudowywać - już wkrótce zaprezentowana i udostępniona zostanie nowa kolekcja biokominków.
Pozdrawiam
Dariusz Barylski
www.polskiebiokominki.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 stycznia 2012, 13:19

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy zna się Pan na montażu takich biokominków? Czy trzeba do tego wzywać fachowca? A może można samemu spokojnie "zainstalować" biokominek?

Zgłoś | Cytuj | Link

20 stycznia 2012, 14:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj Jolu,
podczas montażu biokominków należy uwzględnić fakt, że są to urządzenia emitujące ciepło w postaci ognia. W ich najbliższym otoczeniu nie mogą się znajdować przedmioty łatwopalne. Należy zachować bezpieczną odległość od sufitu oraz od innych przedmiotów wiszących obok miejsca montażu biokominka. Wszystkie użyte wkręty i inne elementy montażowe powinny mieć odpowiednią wytrzymałość.
Do każdego rodzaju ściany należy dobrać odpowiednie kołki rozporowe oraz śruby. Do ścian kartonowo-gipsowych należy użyć specjalnych wkrętów. Więcej informacji na temat wkrętów do PKG można uzyskać w specjalistycznym sklepie budowlanym.
Co się sprawdza?
Z naszych doświadczeń wynika że najlepsze do montażu są elementy pokazane na poniższym zdjęciu.Pierwszy oraz trzeci od lewej kołek rozporowy wraz z śrubami idealnie nadają się do ścian o mocnej konstrukcji - ściany z keramzytu, bloczków ytong oraz cegły.
Drugi i czwarty element to specjalne mocowania do ścian zabudowy lekkiej wykonanych z płyt kartonowo gipsowych - PKG.
Na zdjęciu poniżej prezentujemy jak wygląda mocowanie w każdym z naszych biokominków wiszących.U góry mocowanie na śruby, zaś na dole tzw. dystansory niezbędne do pionowego zwisu konstrukcji.
Jak więc sama widzisz mocowanie biokominka wiszącego nie wymaga pomocy żadnych fachowców. Każdy inwestor wyposażony w wiertarkę i wkrętak doskonale sobie z tym poradzi.

Pozdrawiam
Dariusz Barylski

Zgłoś | Cytuj | Link

24 stycznia 2012, 15:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziękuję za tak świetną i doskonale opisana odpowiedź! Jestem bardzo wdzięczna :) zdjęcia super i opis też dobrze że są jeszcze tacy pomocni ludzie :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 stycznia 2012, 17:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj Jolu, po raz kolejny, z uśmiechem na ustach odpowiadam - nie ma za co dziękować, ale swoją drogą dla takich słów "... warto żyć..."

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2012, 15:55

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja się wtrącę do wątku i zapytam z ciekawości, czy do kominka jest potrzebna jakaś dodatkowa wentylacja i czy w małych pomieszczeniach typu 20m2 też można posiadać biokominek?
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2012, 16:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam doświadczonego zajac123 :)
Pisałem już o tym niejednokrotnie, ale ok, powtórzę:
BIOKOMINEK - jest innowacyjną konstrukcją, stosowany wewnątrz pomieszczeń posiadających tradycyjny system wentylacji (pomieszczenia całkowicie szczelne są wykluczone) i nie wymaga komina do odprowadzania spalin. Są to kominki bez komina!!!Każde pomieszczenia, także małe nadają się do umieszczenia w nich biokominka. Jedynym wyzwaniem, które przed posiadaczem takowego zaistnieje, jest kwestia temperatury, którą biokominki wydzielają. A ile wydzielają to już jest zależne od zastosowanych w nich palników.
Badania wykazują, że biokominek z palnikiem ok 3kW umiejscowiony w pomieszczeniu blokowym, a więc o wysokości 2,5m i powierzchni właśnie 20 metrów kwadratowych podnosi temperaturę o ok 3 stopnie C.
Odsyłam Cię do naszej strony firmowej, gdzie znajdziesz wiele cennych informacji na temat biokominków i stosowanego do nich bioetanolu - biokominki na biopaliwo.
Pozdrawiam
Dariusz Barylski

Zgłoś | Cytuj | Link

30 stycznia 2012, 15:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Najwyraźniej kolega zając za szybko kica po wątkach na forum i nie dostrzega potrzebnych mu informacji :D

Zgłoś | Cytuj | Link

5 kwietnia 2012, 14:21

Zgadzam sie: good 0 bad


polskiebiokominki

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Kominek tradycyjny VS biokominek Liczba postów: 127 Grupa: Ekspert bio... Dobrej jakości biopaliwo, które płonie pięknym żółtym ogniem do tego polana ceramiczne i kominek jak malowany w każdym domu :) VECTOR - kominki, piece kominko...
  • PIEC KAFELKOWY Liczba postów: 22 Grupa: Ekspert bio... My z żoną też od zawsze uwielbialiśmy piece kaflowe i na nowy dom taki piec sobie zafundowaliśmy. Konkretnie taki ttps://taniekominy.pl/blanka/9870-blanka -8-kaf...
  • bio-kominek Liczba postów: 79 Grupa: Ekspert bio...
  • Biolampy - innowacyjna forma oświetlenia Liczba postów: 8 Grupa: Ekspert bio... Moim zdaniem to na pewno jest bardzo ciekawie i sam tym tematem się zainteresuję.Dodatkowo ten temat polecę jeszcze moim znajomym. ____________________________. ..
  • koszta Liczba postów: 18 Grupa: Ekspert bio... To jest według mnie sprawa dla specjalisty z tego obszaru.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17339 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 254

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >