projektant wnetrz warto?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 32 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

22 sierpnia 2012, 15:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Uważam że warto skorzystać z usług projektanta, jeśli chce się mieć zrobione coś więcej niż tylko "pomalowane, szare ściany".

Jednakże moje doświadczenie po współpracy z projektantem jest bardzo negatywne, a dokładniej z biurem projektowym w Krakowie -> http://www.studioduo.pl/

Właścicielem biura jest Pani Joanna Rulka. Jeśli chodzi o kwestię merytoryczną, to ma kilka fajnych pomysłów (to fakt że większość powiela we wszystkich swoich realizacjach, ale jednak są takowe).
Natomiast jeśli chodzi o współpracę to tragedia. Zdecydowałem się na nią, pomimo przeczytania negatywnej opinii w internecie. Pomyślałem, że trudno, przeboleje trudną współpracę na rzecz dobrego projektu.
Głęboko się jednak myliłem. Uważam za totalną porażkę potrzebę użerania się z osobą, której płacę i chciałbym, żeby wykonywała swoją pracę jak najlepiej.

Napotkałem natomiast niekończące się problemy, fochy i ignorancja. Czasami ma dobry humor i rozmawiając z nią można odnieść wrażenie, że jest "do rany przyłóż", wszystko tłumaczy, mówi, że zawsze chętnie odpowie na wszelkie wątpliwości mailowo, itp.
W rzeczywistości zaniedbuje maile, albo nie odpisuje, albo odpisuje bardzo wybiórczo. Skutkuje to także tym, że nie uwzględnia w projekcie wszystkich zaleceń zleceniodawcy.
Sprawia wrażenie swoim zachowaniem, jakby była nieomylna (sugeruje, żeby więcej słuchać jej, a mniej innych...). Jeśli więc ktoś jest bardziej dociekliwy i chce mieć wszystko zapięte na ostatni guzik, to nie polecam.
Jedyne o co dba Pani Rulka, to terminowe płatności, co więcej wymaga całości wpłaty jeszcze przed ostatecznym zrealizowaniem umowy. Zapomina, że to klient ją wynajmuje do pracy, zachowując się jakby robiła łaskę, że w ogóle cokolwiek robi.
Nie można się do niej dodzwonić, jest nieuprzejma, niegrzeczna, obraźliwa i przyjmuje pozycję roszczeniową.

Nigdy z żadnym wykonawcą nie miałem takich problemów jak z Panią Rulką. Jeśli nie robi się jej ekipą, to całkowitą winę zwala na inne osoby, nawet w przypadku ewidentnych zaniedbam ze swojej strony.

Innymi słowy, sama idea skorzystania z usług projektanta wnętrz jest dobra, ale radzę unikać Joanny Rulki i jej biura projektowego studioduo

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 sierpnia 2012, 19:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Po części mogę się z Tobą zgodzić,jednak pamiętajmy,że takie usługi też trochę kosztują i nie każdego będzie na to stać. Dlatego jestem zdania,ze bardzo fajnie jest wykazać się własną kreatywnością i pomysłami podczas aranżacji wnętrz.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 lutego 2013, 21:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Lepiej oddać swój dom profesjonalistom od razu. Mój dom urządzała pani Maria Jachalska i jestem bardzo zadowolony. Polecam bo warto ... www.jachalska.com

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2013, 16:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Moja opinia jest pół na pół,ponieważ często zatrudnienie projektanta to pójście na łatwiznę,płacimy i wszystko mamy gotowe nie wysilając się. A przecież chodzi o stworzenie własnego,oryginalnego wnętrza. Z drugiej strony jednak jeżeli ktoś nie ma czasu na zabawy z dekoracjami- moze skorzystać z takich usług.


www.HityCenowe24.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lipca 2013, 12:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Już nie tylko najzamożniejsi mogą pozwolić sobie na idealnie skrojone nowoczesne wnętrza. Skorzystanie z usług architekta wnętrz staje się wręcz obowiązkiem panującym w kręgach młodych inwestorów. Koszt projektu wnętrz to dziś niewielki ułamek kosztów inwestycji. Czy warto? Przekonaj się: www.hld.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 lipca 2013, 20:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, z żoną skorzystaliśmy z usług studentki architektury z Poznania, którą polecił nam architekt projektujący nam dom. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Współpraca była rewelacyjna. Na początku obawialiśmy się usług studentki - niepotrzebnie. Świeże pomysły, ogromne zaangażowanie, spora wiedza, praktyczne podejście i co najważniejsze - tani projekt. Wzięła pod uwagę to na czym nam zależało, dodatkowo otworzyła nam oczy na kilka praktycznych spraw, o których my nie pomyśleliśmy. Z efektu końcowego jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy teraz piękne wnętrze bez straconych nerwów na jeżdżenie po sklepach, szukanie mebli itp.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lipca 2013, 08:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem warto, to naprawdę istotne, jeśli ktoś odpowiednio dobierze kolorystykę oraz meble czy zaaranżuje taras, dlatego uważam, że dobry architekt to dobra inwestycja.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2013, 15:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Jeśli już ktos decyduje sie na projektanta to raz:
- dobrze jest nie wpakować w to wielkich kwot
i dwa:
- ważne jest żeby mieszkanie było jednak na swój sposób unikalne a nie, że tak powiem wszystko na jedno kopyto.
Ja skorzystałam z usług Pani Mai Czarneckiej ( feststudio ). Podchodzi do każego indywidualnie no i ma przystępne ceny. Projekt mieszkania zrobiła mi bardzo skrupulatnie i pomysłowo ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lipca 2013, 10:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Projektant wnętrz ma być dla nas doradcą, a nie przejmować kontrolę nad wyglądem pomieszczenia od początku do końca, chyba że tak się z nim umawiamy i chodzi nam o to, by zrobił wszystko za nas. Generalnie dla kreatywnych ludzi projektant często okazuje się zbędnym wydatkiem, bo sami dobrze sobie radzą z aranżacją przestrzeni, w jakiej będą mieszkać. Osobiście opieram się na inspiracjach z internetu i moje wnętrze wygląda dokładnie tak, jak chcę.


www.rabatybudowlane.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

7 sierpnia 2013, 12:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Podpisuję się rękami i nogami, że warto. Kiedyś też nie byłem przekonany, ale to naprawdę mega oszczędność czasu i - wbrew pozorom - kasy też. A nawet jeśli ma wyjść trochę drożej, to i tak chyba lepiej zatrudnić profesjonalistę, niż rezać samemu. Tutaj ciekawy artykuł na ten temat - http://www.deconova.pl/czy-warto-skorzystac-z-uslugi-aranzac ji-wnetrza.php

Ten post był edytowany przez redakcja dnia: 9 października 2015, 20:41
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 32 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Budownictwo a Architektura Proszę o Pomoc. Liczba postów: 11 Grupa: Porady i op... i jeszcze pytanie czy ktoś kto skończy Budownictwo zeby zaprojektowac budynek będzie w jakis sposób podlegał architektowi ? czy ma wolną rękę w tworzeniu projek...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 129 Grupa: Porady i op... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego zakładu kamieniarskiego w Bielsko Białej, to zdecydowanie po...
  • Monitoring w domu Liczba postów: 11 Grupa: Porady i op... Orllo ma niezłe kamery wewnętrzne i zewnętrzne też w wersji bezprzewodowej IP Wifi z apką do obsługi. Możesz sobie na przykład sprawdzić taki https://orllo.pl/z...
  • Jak urządzić mieszkanie od podstaw? Liczba postów: 197 Grupa: Porady i op... Jak urządzenie mieszkania od podstaw to tylko https://mgarchitekci.pl pomogą Ci w tym fascynującym i kreatywnym procesie. Oto kilka kroków, które mogą Ci pomóc:...
  • Odzież robocza Liczba postów: 47 Grupa: Porady i op... Wzmacnianie widoczności marki to istotny element budowania wizerunku w długim terminie. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się odzież robocza z nadrukiem, zawi...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 227

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >