pytanko do tych ktorzy sie znaja

« Powrót do grupy: plan budowy .. czy ulega przedawnieniu

5 maja 2011, 23:45

Zgadzam sie: good 0 bad

witam.
mam pewien dylemat zwiazany z budowa domu a mianowicie budowa zostala zaczeta ok 10 lat temu przez moich rodzicow lecz z braku pieniedzy przestali budowac i do dnia dzisiejszego stoja mury wyciagniete na ok 3-4m nad ziemie . ale w czym rzecz czy po tych 10 latach od wydania planow budowy nie ulegly one przedawnieniu ?? czy na dzien dzisiejszy jesli ja bym chcial zaczac dalsza budowe tego domu to bym musial w jakis sposob odnawiac te plany i jakie czekaly by mnie czynnosci aby doprowadzic do zgodnego z prawem rozpoczecia dalszej budowy . i jesli ktos sie orientuje w kosztach takiego przygotowania do budowli w moim przypadku bardzo bym prosil o ich podanie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 maja 2011, 09:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że uległy przedawnieniu, wiesz 10 lat to jednak szmat czasu ... zmieniły się przepisy budowlane, normy budowlane, całe aprobaty techniczne, także raczej będziesz musiał zaczynać wszystko od początku

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 maja 2011, 10:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak ja również myślę, że jednak ulega przedawnieniu, nawet coś ostatnio w telewizji o tym słyszałem, także musisz się dokładnie dowiedzieć, w biurze

Zgłoś | Cytuj | Link

28 września 2012, 11:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Przedawnieniu pod jakim względem - bo przecież nie pod względem prawnym! Dom spokojnie możesz dokończyć - ewentualnie wprowadzić jakieś poprawki i udogodnienia (wtedy trzeba te poprawki nanieść do projektu!), tak aby ten dom dostosować do swoich potrzeb no i móc go zgłosić do odbioru. Wiem, bo moi rodzice kończyli dom też po 10 latach przerwy.
_________________
biura rachunkowe Łódź

Ten post był edytowany przez kochanowicz dnia: 28 września 2012, 11:34
Zgłoś | Cytuj | Link

24 października 2012, 23:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja się właśnie na innym forum o to samo pytałem odnośne projektu samego, czy ulega on przedawnieniu, ale na razie nikt mi nie odpisał, więc może tutaj? Z tym że mam na myśli sam projekt, budowa się nie zaczęła jeszcze.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 kwietnia 2015, 23:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Pozwolenie na budowę wygasa gdy roboty zostały przerwane na okres dłuższy niż 3 lata (brak wpisów w dzienniku). W tej sytuacji budowa nie może być kontynuowana.
pozdrawiam i zapraszam do lektury poradnika w którym zawarto szereg informacji związanych z budową domu

Ten post był edytowany przez Kociński dnia: 16 kwietnia 2015, 00:00
Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Aby dodać post, należy się zalogować.

Ostatnio na forum

  • Budowa na podmokłej działce Liczba postów: 1 Grupa: plan budowy... Szukam wszelkich informacji o budowie na podmokłej działce. Działkę mam w spadku, tak więc nic mnie nie kosztowała i zastanawiam się teraz nad budową domu. Czyt...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 234

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >