zakup psa

« Powrót do grupy: Nasze zwierzaki

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

15 marca 2011, 11:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Hej...

Mam aktualnie zamiar kupić psa mianowicie labradora. Słyszałam, że chorują one często na choroby stawów i muszą spożywać specjalną karmę. Ile jest w tym prawdy? I czy jest prawdopodobieństwo, że pies tej rasy będzie agresywny?

Z góry dzięki za odpowiedni

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 marca 2011, 11:06

Tak to prawda, zapalenie stawów to częsta choroba labradorów niestety. Pieski bardzo cierpią z tego powodu, wszystko jest spowodowane tym, że jak przekarmiamy psa a labradory maja skłonność do "tycia" to ich łapy nie wytrzymują ciężaru ciała i zapadają na chorobę stawów. Co do żywienia też maja specjalną dietę. Najlepsza karma to Royal dla labradorów za razem bardzo droga, także przygotuj się na duży wydatek

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 marca 2011, 15:04

Labradory nie są agresywne, ale za to bardzo silne i aktywne, czyli wskazane długie spacery. Wszystkie rasy tego typu psów - aktywne i "w teren" mogą chorować na stawy, jeśli się im nie zapewni odpowiedniej dawki ruchu. Ja planuję kupić bigla, żeby właśnie mieć przyczynę do spacerów.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 marca 2011, 09:57

No dokładnie labradory to bardzo mądre i rodzinne psy. Ja też decydując się na psa wybiorę labradora. Ten pies jest naprawdę wyjątkowy i nie ma obawy w sytuacji kiedy w mieszkaniu jest małe dziecko. Oczywiście każdy pies to obowiązek i wydatek więc zakup zwierzaka musi być jak najbardziej przemyślany. Zwróć też uwagę na hodowlę z jakiej pochodzi zwierzak

Zgłoś | Cytuj | Link

26 maja 2011, 10:55

Labrador nie jest agresywny tylko wtedy jeśli jest to z krwi i kości ta rasa, jeśli powstają jakieś mieszanki że tak powiem to jest przypadłość, że będzie on agresywny, ja mam beagla i kocham te psy najbardziej na świecie :) Najukochańsze ze wszystkich :) a do tego bardzo mądre

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 czerwca 2011, 17:29

Jak Labradora to mam nadzieję, że nie do bloku lub innego ciasnego lokum. Pamiętaj, że to jest pies myśliwski, a moda wprowadziła go niestety w miejsca, gdzie często źle się czuje. Mam z okna widok na ogródek sąsiada 5x5m, gdzie podstarzały już Labrador umiera z nudów. Leży całymi dniami czekając na jakąkolwiek atrakcję - nie dopuść do tego. Daj swojemu przyjacielowi dużo zajęcia i ruchu.
Choroby stawów są przypadłością, można jednak ograniczyć prawdopodobieństwo ich wystąpienia przeglądając historię przodków. W dobrej hodowli będą mieli informacje o co najmniej dwóch pokoleniach wstecz. Co więksi pasjonaci pokarzą Ci nawet foty rodziców i dziadków. Prawidłowy ruch (nie wolno forsować młodego psa, a dorosły musi się zmęczyć, wyszaleć) również wpływa na zdrowe stawy i ogólne zdrowie psa.
Agresja w tej rasie to (zakładam: rasowy = rodowodowy), to rzecz obca. Labrador przywita złodzieja merdaniem ogona. To nie jego rola bronić, to pies myśliwski, świetnie współpracujący, oddany, mogący znakomicie pomagać ludziom w różny sposób. Przykładowo zobacz ten artykuł o dogoterapii. Ale wracając do sedna sprawy przemyśl czy ten duży wymagający ruchu i aktywności pies jest najlepszy dla Ciebie, a Ty masz dobre warunki dla niego. Jeżeli wszystko gra to gratuluję, będziesz miała wspaniałego przyjaciela.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 czerwca 2011, 12:47

Aneczka, a co powiesz na to że ostatnio to właśnie labrador pogryzł trzyletnie dziecko, więc co z nim było nie tak? Ja jestem tego zdania że żadnemu psu nie można w pełni zaufać. Nie chcąc narażać psa na nieprzyjemne sytuacji a przy okazji siebie po prostu nie kupuje psa i nie będę raczej w jego posidaniu

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lipca 2011, 21:07

Jak kupić psa małego i dobrze go wychowasz to będzie spokojny i ułożony. W mediach nagłaśnia się tylko poszczególne rasy psów jak jakiś coś zrobi, a przecież kundle też gryzą ludzi? Według mnie pies w porządnym domu nie będzie nigdy agresywny.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lipca 2011, 10:21

Co to znaczy w porządnym domu? nie myl patologi wychowywania psa, od "porządnego domu", Bo akurat znam przypadek gdzie pies był lepiej traktowany niż niejedno dziecko, nigdy w życiu nawet nie dostał klapsa, był wypieszczony i do pielęgnowany, a niestety pogryzł mężczyznę, dlaczego nikt nie wie, ale zagwarantować Ci mogę że nigdy nie był wychowywany na groźne zwierze, tylko istny przylepa kanapowiec. Psu się nigdy do końca nie ufa, trzeba pamiętać z jakiego plemienia się wywodzą.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 października 2011, 22:59

Labrador :-)
Prawdziwy labrador nie jest agresywny. Co innego z psami bez rodowodu.
Ja tylko raz w życiu widziałem labradora, który zachowywał się niepoprawnie.
Był bez papierów. No tak, ale przy psie bez rodowodu skad wiemy, ze to labrador ??, a nie podróbka??

Dlatego ważna jest oficjalna selekcja zwierząt, która dokonuje się na wystawach.
Żaden sędzia, nawet najbardziej szalony nie da na wystawie wysokiej oceny psu agresywnemu.
Na wystawie psów okazji do psich konfliktów jest dużo.

Jeśli chodzi o zdrowie, to labradory muszą być przebadane na stawy biodrowe,
a dobrze by było gdyby miały przebadane stawy łokciowe i oczy.
Labradorów bez rodowodu lub bez badań medycznych nie należy kupować.

Również nie kupujemy labradora dla 5-cio miesięcznego dziecka,
lecz przynajmniej dla 3-4 latka :-)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Ostatnio na forum

• Wyjazdy - z psami czy bez Liczba postów: 36 Grupa: Nasze zwier... Wiesz co jeżeli szukasz noclegu we Wrocławiu to zerknij sobie tu http://www.stopwroclaw.pl/ masz tam piękne pokoje gościnne i każdy znajdzie coś dla siebie. Jes...
  • pies ze schroniska Liczba postów: 114 Grupa: Nasze zwier... Bardzo dobrze, że bierzecie psy ze schroniska to bardzo szlachetne! Polecam też zekrnąć na stronę https://www.bowlandbone.pl/kosz-na-zabaw ki-dla-psa/ tu kupicie...
  • Kot w mieszkaniu Liczba postów: 108 Grupa: Nasze zwier... Ja nie mogę mieszkać z kotem bo mam uczulenie
  • hodowla Liczba postów: 47 Grupa: Nasze zwier... Użytkownik zbuntowany_anioł napisał: fajnie, hodowla króliczków :) Ciekawy pomysł, ale ważne jak duża ma byc hodowla.
  • Akwarium w domu Liczba postów: 12 Grupa: Nasze zwier... Użytkownik drewbud napisał: akwarium jest kosztowne w utrzymaniu i czasochłonne, tylko dla miłośników, Zgadzam się...powinniśmy się bardzo dobrze zastanowić....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17784 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 195

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >