Antygeny
offline
Imię: Antygeny
Nazwisko:
Województwo: pomorskie
Miejscowość: Sopot
Login: Antygeny
Wykształcenie: wyższe
Data urodzenia: 1 stycznia 1977
Płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu:
Skype:
Telefon: 587103344
Strona WWW: https://www.gentaur.pl/antygeny
Branże: AGD i RTV, Architekci/projektanci, Automatyka, Deweloper/inwestor
O mnie: Test antygenowy ujawnia, czy dana osoba jest aktualnie zarażona patogenem. Po ustąpieniu infekcji antygen znika.

https://www.gentaur.pl/antygeny
Praca: W przeciwieństwie do testów opartych na kwasach nukleinowych, takich jak PCR, które wykrywają obecność materiału genetycznego, testy antygenowe wykrywają białka, takie jak te znajdujące się na powierzchni wirusa. Dokładność może stanowić problem, ponieważ testy antygenowe mają zwykle znacznie niższą czułość niż PCR.
Zazwyczaj jednak dostarczają wyniki testów szybko, są stosunkowo tanie i mogą być bardziej podatne na użycie w punktach opieki, co może sprawić, że będą bardziej odpowiednie do testowania w odległych regionach.

https://www.gentaur.pl/antygeny
Zainteresowania: Rola antygenów i przeciwciał w szczepieniach

Szczepionki zawierają antygeny, które stymulują limfocyty B układu odpornościowego do odpowiedzi poprzez wytwarzanie komórek plazmatycznych, które wydzielają przeciwciała specyficzne dla choroby (odpowiedź pierwotna). Niektóre z komórek B stają się komórkami pamięci B, które rozpoznają przyszłą ekspozycję na chorobę. Powoduje to szybszą i bardziej intensywną produkcję przeciwciał, które skutecznie działają na rzecz eliminacji choroby poprzez wiązanie z antygenami (odpowiedź wtórna).

https://www.gentaur.pl/antygeny


Społeczność budnet.pl ma już 17352 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >