Cierpisz na bóle pleców - przyczyną może być źle dobrany materac

« Powrót do artykułu: Cierpisz na bóle pleców -... | « Powrót do grupy: Wnętrza

10 stycznia 2024, 09:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Bóle pleców to dolegliwość, która dotyka wielu ludzi na całym świecie. Przyczyn może być wiele, ale jednym z czynników, który często jest pomijany, jest źle dobrany materac. Materac pełni kluczową rolę w zapewnieniu odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa i mięśni pleców podczas snu. Nieodpowiedni materac może prowadzić do bólu i dyskomfortu w okolicach pleców. Oto, jak źle dobrany materac może wpływać na bóle pleców:

1. Niewłaściwe podparcie: Materac o niewłaściwym twardości lub miękkości może nie zapewniać odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. Jeśli materac jest zbyt miękki, ciało może "zapadać się" w nim, co prowadzi do niewłaściwej pozycji ciała. Z kolei zbyt twardy materac może wywierać nacisk na punkty ciśnienia, co także prowadzi do dyskomfortu.

2. Zły rozkład ciężaru: Materac, który nie równomiernie rozkłada ciężar ciała, może powodować nadmierne obciążenie niektórych obszarów pleców, co może prowadzić do bólu i napięcia mięśniowego.

3. Brak wsparcia dla krzywizny kręgosłupa: Kręgosłup ma naturalne krzywizny, a materac powinien je wspierać. Materac o zbyt małej elastyczności nie dostosowuje się do krzywizn kręgosłupa, co może prowadzić do niewłaściwej postawy podczas snu.

4. Stary i zużyty materac: Materace starzeją się i tracą swoje właściwości podparcia i amortyzacji. Jeśli materac jest stary i zużyty, może przyczynić się do bólu pleców.

Jeśli cierpisz na bóle pleców, warto rozważyć zmianę materaca na taki, który zapewnia odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Wybierając nowy materac, warto skonsultować się z ekspertem lub fizjoterapeutą, aby dobrać model odpowiedni do swoich indywidualnych potrzeb. Materac powinien dostosowywać się do kształtu ciała, zapewniać odpowiednią twardość i podparcie, a także równomiernie rozkładać ciężar ciała. Poprawnie dobrany materac może pomóc w zmniejszeniu bólu pleców i poprawie jakości snu.

---
Pomoc w komentarzu udzieli specjaliści z https://spondylus-rehabilitacja.pl/ oraz https://ortho-expert.pl/lekarze/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2024, 11:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Znakomitym miejscem w którym oferowana jest terapia przy wykorzystaniu leczniczych właściwości medycznej marihuany jest https://marihuana24.pl/ Ich zespół doświadczonych specjalistów zapewnia profesjonalne wsparcie i konsultacje, opracowując spersonalizowane plany terapeutyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Wystarczy wypełnić formularz i wybrać dogodny dla siebie termin porady która odbywa się za pomocą systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. Medyczna marihuana poprawa jakość życia w sytuacji przewlekłego bólu, chorób neurologicznych, stanów zapalnych oraz zaburzeń psychicznych. Polecam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2024, 11:08

Zgadzam sie: good 0 bad

flomax for women

Zgłoś | Cytuj | Link

23 maja 2024, 11:29

Zgadzam sie: good 0 bad

dexamethasone 2.5 mg

Zgłoś | Cytuj | Link

23 maja 2024, 11:31

Zgadzam sie: good 0 bad

levaquin cipro

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 maja 2024, 10:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Hej wszystkim! Planuję wymianę materaca i rozważam zakup dopasowanego modelu. Czy ktoś z Was może podzielić się doświadczeniami? Czy rzeczywiście warto zainwestować w dopasowany materac, aby lepiej się wyspać? Jakie marki lub modele polecacie? Dajcie też znać, co myślicie o tym artykule https://ladnydom.pl/dopasowany-materac-pozwol i-ci-sie-porzadnie-wyspac Dzięki za pomoc!

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2024, 21:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Materace z pianki termoelastycznej, zwanej również pianką memory, zyskują coraz większą popularność ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając doskonałe wsparcie i komfort. Tego typu materace redukują nacisk na punkty styku, co jest szczególnie korzystne dla osób z bólami stawów czy kręgosłupa. Tutaj https://sypialniaplus.pl/178-materace-miekkie -h1 warto się rozejrzeć. Jest tam wiele różnych propozycji. Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 336

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >