Czy potrzebna jest decyzja o warunkach zabudowy?

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

17 września 2014, 09:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzień dobry,

jestem inwestorem, który zamierza uruchomić Działalność Gospodarczą i otworzyć Punkt Skupu Złomu na niewielkiej działce 804 m2.

Działka jest kompletnie "goła" - nie ma na niej nic - ogrodzona jest siatką i posiada bramę wjazdową bezpośrednio z drogi wojewódzkiej.

Zgodnie z tym co powiedziano mi w Urzędzie Gminy - starałem się o decyzję środowiskową w związku z typem planowanej działalności (skup złomu). Decyzję otrzymałem w dniu dzisiejszym - i tu pojawił się kolejny problem.

W Urzędzie Gminy powiadomiono mnie o tym, że to nie koniec - trzeba jeszcze wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy i i zagospodarowania terenu.

Na tej działce nie ma i nie będzie żadnych budynków - nic nie będzie tam budowane. Będzie tam tylko mała przyczepka campingowa - służąca jako biuro, oraz 2-3 kontenery stalowe - do których będą gromadzone odpady. Po ich nagromadzeniu - firma transportowa będzie wywozić kontenery do "dużego" skupu złomu.

Pytałem w Gminie o to dlaczego potrzebuję w tym wypadku warunki zabudowy skoro nic tam nie będzie budowane a biurem będzie "camping" na kółkach.

Pani urzędnik w Gminie powiedziała że: "tak musi być i koniec..."

Szkoda, że nie znam żadnej podstawy prawnej, która by regulowała taki obowiązek - urzędnik w gminie też chyba nie zna bo skoro używa argumentów że tak musi być i koniec.... ?

Dodam że od czerwca czekałem na Decyzję Środowiskową - którą otrzymałem w dniu dzisiejszym. Teraz Panie w Gminie powiedziały, że będę czekał kolejne 2 m-ce na decyzję o warunkach zabudowy.

Ogólnie licząc to od momentu złożenia wniosku w czerwcu do prawdopodobnej daty otrzymania kolejnej decyzji o warunkach zabudowy minie 6 miesięcy !!!

Czy to nie jest absurd ?

Proszę wszystkich o pomoc - czy Gmina ma rację każąc mi składać wniosek o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 października 2014, 23:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Niestety, każda zmiana sposobu zagospodarowania terenu, z wyjątkiem tymczasowej - do 1 roku, wymaga ustalenia warunków zabudowy.
pozdrawiam
zapraszam do lektury poradnika zawierającego szereg informacji dotyczących formalno-prawnej strony budowy domu: http://www.archi55.pl/poradnik

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 kwietnia 2022, 08:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli jesteśmy w takim temacie to może ktoś z was szuka informacji na temat kontenery stalowe – solidne i estetyczne konstrukcje o różnym zastosowaniu. Jeżeli tak to polecam zapoznać się z oferta tego portalu https://www.metalopedia.pl/artykul/kontenery- stalowe-solidne-i-estetyczne-konstrukcje-o-roznym-zastosowan iu-142882.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2022, 12:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Na Twoim miejscu skonsultowałbym się z kimś bardziej doświadczonym, ponieważ na forum możesz zostać wprowadzony w błąd. Osobiście mogę polecić Ci Kancelarię Radcy Prawnego: https://kancelarialuczak.pl/ w Warszawie, która specjalizuje się w prawie budowlanym. W ubiegłym roku pomogli mi uzyskać pozwolenie na budowę obiektu mieszkalnego. Myślę, że Tobie również będą w stanie doradzić.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 czerwca 2023, 15:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Skup nieruchomości to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą sprzedać swoją nieruchomość szybko i bez zbędnych formalności. Oferowane na stronie https://transakcja24h.pl/ usługi skupu nieruchomości gwarantują atrakcyjną cenę oraz profesjonalną obsługę na każdym etapie procesu sprzedaży.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 327

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >