Działka rolna a budowa

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

14 stycznia 2020, 09:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Moi rodzice posiadają działkę rolną (po dziadkach), którą chcą mi przepisać w darowiźnie. Działka na powierzchnię 24 ary. Według planu zagospodarowania (2009-2019) jest przeznaczona jako rolna, lecz rodzice składali wniosek o zmianę przeznaczenia i według nowo wydanego studium uwarunkowań działka ma charakter budowlany. Niestety dowiedziałam się, że wojewoda wstrzymał studium i naniesienie poprawek będzie trwało około 4 lat. Bardzo zależy mi na czasie i zastanawiam się czy to, że w nowym studium działka jest już budowlana może pomóc w uzyskaniu pozwolenia na budowę? Zastanawiam się również czy np gdybym na działce zaczęła hodować pszczoły, mogłabym starać się o pozwolenie na budowę jako rolnik ? Dziękuję za każdą informację.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 maja 2020, 08:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzeczywiście trudna sytuacja, ale pewnie trzeba byłoby zapytać jakiegoś prawnika o szczegóły, albo przycisnąć też urząd.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 maja 2020, 09:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Też mi się wydaje, że porada prawna w tej sytuacji jest bardzo wskazana. Spróbuj skontaktować się z nimi https://www.kancelaria-rzeszow.com/prawo-inwe stycyjne-i-budowlane.html mi kiedyś bardzo pomogli w walce z nieuczciwym deweloperem.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 maja 2020, 10:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Na Twoim miejscu potraktowałbym tą działkę jako inwestycję. Nie budowałbym na niej domu, dopóki nie otrzymałbym pozwolenia. Zasiej na niej trawę i cierpliwie czekaj. Możesz zdecydować się na samozagęszczającą. Znajdziesz ją w ofercie firmy https://www.substral.pl/nasiona-traw/nasiona- traw-trawa-samozageszczajaca

Zgłoś | Cytuj | Link

6 maja 2021, 12:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Przed kupnem działki musimy ją dobrze sprawdzić, żeby nie okazało się, że planujemy postawić dom na działce nieprzeznaczonej pod takie budowle.Użytkownik napisał:

Ten post był edytowany przez marekrak dnia: 6 maja 2021, 12:59
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 maja 2021, 11:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chcesz przygotować działkę pod budowę to możesz skorzystać z usług https://czyszczeniedzialek.pl którzy mają sprzęt do wycinki drzew czy krzewów, wykoszą trawę na działce oraz przygotują finalnie teren pod zabudowę.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 czerwca 2021, 16:08

Zgadzam sie: good 0 bad

ale pierdoły wypisujecie...

Możesz:
- stać się rolnikiem, np. otwierasz dział specjalny produkcji rolnej, np. pszczoły (urzad skarbowy), są z tym związane koszty przejściowe do czasu kiedy prowadzisz ten dział,
- uzyskać warunki zabudowy od UG na działce rolnej
sprawdź czy gmina na pewno potraktuje Cię jako rolnika kiedy posiadasz 2400 m2 a nie minimum 1 ha fizyczny lub przeliczeniowy. Natomiast po to są Działy prod. rolnej żeby nie posiadać ziemi a prowadzić gospodarstwo rolne.
Wówczas możesz mieć np. wWZ na pracownię pasieczna z cześcią mieszkalną. Ale żaden bank Ci tego nie skredytuje. Tak samo jak każdą zabudowę zagrodową.

- następnie uzyskujesz pozwolenie na bud. itd.

(Drugi sposób jeśli Twoi rodzice są rolnikami to oni występują a darowiznę dopiero robią po pozwoleniu na bud. i rozpoczęciu bud. lub nawet po oddaniu budynku do uzytkowania)

lub kolejny to:

budujesz budynek (gospodarczy) na zgłoszenie do 35 m2 na działce rolnej. Chyba że wejdą zmiany od ustawodawcy majace zwięskzyć ten metraż - ?

etc. etc. wszystko zależy od statusu Twojego / rodziców, co robią, ile posiadają ziemi etc.
Powodzenia
Pitello

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 266

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >