Jak przygotować gładki sufit do tynkowania ?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

14 października 2008, 17:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak należy przygotować sufit z Karton gipsu do tynkowania? Co powinienem położyć na taki sufit do późniejszego tynkowania?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 listopada 2010, 15:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym dodatkowo zagruntował sufit. A chcesz tynkować ręcznie czy mechanicznie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 listopada 2010, 14:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Powierzchnia płyt nie wymaga gruntowania przed położeniem gładzi, natomiast wszędzie tam gdzie płyty były spoinowane trzeba wyschnięte spoinowania zaciągnąć emulsją gruntującą - tak powiedział mi mój znajomy majster-amator, ale on kładł cekol C-45, może akurat z tą gładzią tak jest :)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 listopada 2010, 11:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Najpierw i tak wypadałoby go maksymalnie wyrównać. Gruntowanie z pewnością będzie odpowiednie ale może przed nim warto skuć nierówności.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 listopada 2010, 12:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Przed tynkowaniem musisz wybruzdować wszelkie łączenia, które nie mają zagłębień fabrycznych. Nożem do regipsów obcinasz po skosie krawędzie a potem dopiero szpachlujesz łączenia. To samo możesz zrobić wokoło dziurek po wkrętach. Nie ma sensu gruntować surowej płyty przed szpachlowaniem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 grudnia 2010, 01:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Ludzie, przecież wyraźnie napisano że to sufit z K/G.

1. K/G się nie tynkuje, a kładzie gładź.
2. Wszystkie szczeliny należy wyszpachlować zatapiając siatkę lub lepiej fizelinkę.
3. Wszystkie dziurki należy również zaszpachlować.
4. Wszystko należy ładnie zeszlifować, odpylić i ZAGRUNTOWAĆ.

-> KasiaW - z całym szacunkiem, Twój majster to rzeczywiście amator, nie powielaj jego opinii publicznie.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 grudnia 2010, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik robertb napisał: -> KasiaW - z całym szacunkiem, Twój majster to rzeczywiście amator, nie powielaj jego opinii publicznie.

Teraz to ja się zaczęłam zastanawiać, co napisałam, ale poszukałam i znalazłam:

Do cekolowania całych powierzchni płyt polecam CEKOL C-45. Jest to biała masa szpachlowa na bazie naturalnego gipsu. Gładź ta posiada bardzo dobre parametry wytrzymałościowe. Po wyschnięciu posiada białą barwę co ułatwia jej wymalowanie. Powierzchnia płyt K-G nie wymaga gruntowania przed położeniem gładzi natomiast wszędzie tam gdzie płyty były spoinowane z użyciem masy do spoinowania, powierzchnia wyschniętej masy powinna zostać zagruntowana emulsją gruntującą.

Informacje ze strony www Cekol, podejrzewam, że stąd wiedzę wziął mój majster, z ekspertami nie ma co się kłócić ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 września 2011, 01:47

Zgadzam sie: good 0 bad

To niezły majster skoro tak trywialną wiedzę bierze z internetu :). Przy płytach KG zawsze jest jakaś obróbka, pył siada wszędzie, trzeba to więc odpylić i zagruntować. Kasia - przestań wierzyć w bajki napisane przez pracownika koncernu przy kompie i posłuchaj praktyków, a jesli nie wierzysz - spróbuj przykleić np. folię zabezpieczającą lub papier zwykłą taśmę papierową do lakierowanej podłogi, która niby jest czysta - na drugi dzień sama odlezie i tak samo jest z gipsami. Te wprawdzie same nie odlezą ale byle mechaniczna ingerencja i schodzi wszystko płatami..

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >