Malowanie- farba lateksowa

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

14 lutego 2012, 21:15

Zgadzam sie: good 1 bad

Witam serdecznie. Dodaje nowy wątek, gdyż jestem w kropce... Nie wiem, czy taki temat już był, ale przypuszczam, że nie :)

Mój problem tkwi w tym, że mieliśmy na stare tynki (dom ma około 30-40 lat) po raz pierwszy zakładaną gładz szpachlową bodajże. Na to (po wyschnięciu) biała farba z dodatkiem uni-gruntu. Po tygodniu pomalowane było farba lateksową ze snieżki barwy natury. Prawdopodobnie malarz się nie spisał. Farba w rogu, gdzie mieliśmy wilgoć zaczeła odpadać po około 4 godzinach od malowania (jak już schła) odpadały małe skrawki , gdzie odpadało zielone(kolor śnieżki)a po drugiej stronie białe. Efekt taki, że to co poodpadało, zostało zdrapane, i pomalowane jeszcze raz niestety miejscowo. Rozumiem, że muszę to zaszpachlować , żeby nie było nierówności. Ale moje pytanie w zasadzie dotyczy tego, co będę musiała zrobić, za okolo pare miesięcy, może latem, żeby wyrównać kolor, i żeby to jakos wyglądało... Są również jasne place w niektórych miejscach. Bardzo prosze o pomoc, teraz nie bedę malować drugi raz, tylko dopiero latem.
Pozdrawiam, Magdalena

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lutego 2012, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja to chyba za bardzo nie pomogę, ale czy jest na sali lekarz???? :D Może ktoś pomóc Magdalenie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lutego 2012, 19:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Nikt nie chce pomóc młodej kobiecie ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2012, 19:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Nikt nie chce pomóc młodej kobiecie ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2012, 15:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie to na pewno nie tak, że nie chcą ci pomóc ;) Ten przypadek o jakim piszesz jest dość nietypowy, ja jestem tylko kobieta i nie znam się na tym, ale jak bym posiadała takie informacje, to na pewno pomogłabym z miłą chęcią :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lutego 2012, 15:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale z tego co tutaj wywnioskowałam, to jak nadejdzie lato a Ty będziesz dysponowała większą gotówką, to możecie zrobić wszystko od nowa, tak będzie najpewniej, ale nie jestem pewna co do tej wypowiedzi bo nie mam pojecia czy elewacje też się szpachluje gipsuje itd :D

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2012, 22:17

Zgadzam sie: good 0 bad

W lato chcielismy to jakos pomalowac, zeby chociaz był jednolity kolor... Po prostu wydalismy pieniadze, bo miało być wszystko na gotowo, dlatego chcielismy taka właśnie farbe (lateksową). I w sumie żal trochę wydawać ta sama kasę, dlatego sami chcielismy się podjąć malowania, i moje pytanie tylko, czy trzeba zagruntować i pomalować czy jak... Bo wiem, że jak malowanie lateksową to tylko lateks na to musi przyjść.

I dziękuję za odpowiedz :)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lutego 2012, 13:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak to prawda, że jak już raz pomalowaliście lateksową, to już nie ma odwrotu by użyć inny rodzaj farby, bo znów Wam się zrobi to co teraz. Tak jak mówisz najlepiej będzie jak zagruntujecie to co macie do zagruntowania i pomalujecie identyczną farbą

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lutego 2012, 15:00

Zgadzam sie: good 0 bad

czyli zagruntować ściany (tą farbe co teraz mamy),pomalować na ten sam kolor i nie powinno odpadac z tą starą farbą? bo właśnie boję się, że ta aktualna farba jest źle położona...

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lutego 2012, 13:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Rafaello, a czy przypadkiem jak Macia położy teraz na te warstwy grunt i kolejną farbę to nie będzie za dużo tego wszystkiego?mi się wydaję że odpadnie to znów przy pierwszej lepszej okazji..

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Klimatyzacja Liczba postów: 110 Grupa: Wykańczamy... Jako ktoś, kto doświadczył walki o znalezienie odpowiedniej temperatury dla mojego domu w okresach przejściowych, uważam, że klimatyzacja która może zarówno chł...
  • jakie gwoździe i inne elementy złączne na budowę? Liczba postów: 104 Grupa: Wykańczamy... Wiesz co, wydaje mi się że oferta sklepu e-armet zainteresuje cię równie mocno jak mnie. Jeśli chodzi o gwoździe, to mają szeroki wybór. Ja zastanawiam się nad....
  • Fototapeta - modna, czy niekoniecznie? Liczba postów: 6388 Grupa: Wykańczamy... Interesuje mnie tapeta do sypialni glamour i tapeta do salonu. Zależy mi na tapetach produkowanych z flizeliny. W Internecie znalazłam sklep Pasion Tapety. Więc...
  • Wyposażenie zakładu Liczba postów: 341 Grupa: Wykańczamy... Szczególnie polecam zaglądać do tego działu - https://www.amart.pl/category/wyposazeni e-domu. Można trafić całkiem sensowne okazje, ale sami oceńcie, czy to dla...
  • Oczyszczacze powietrza xiaomi Liczba postów: 5 Grupa: Wykańczamy... Interesuje mnie dyson oczyszczacz powietrza opinie. Czy wiecie, który model warto wybrać? Zależy mi na wysokiej wydajności urządzenia z filtrem węglowym i oczyw...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 219

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >